Sygnał z komputera na TV

yackoo_pl

New member
Cześć
puszczam sobie często filmy HD z komputera na telewizor - chciałbym się dowiedzieć, czy dużo tracę na jakości obrazu posiadając następującą konfigurację:
karta grafiki: GF 7800GT
połączenie z TV: kabel DVI-HDMI
TV: panas 42s10e (full hd)

filmy w większości 720p. Interesuje mnie,czy zauważę wyraźną różnicę w obrazie np. wymieniając grafikę na jakiegoś radeona HD i kabel na HDMI-HDMI. Zauważyłem też, że takie kable można dostać za 20 zł jak i za 200 zł - czy naprawdę warto dopłacać do high-endowych kabli w moim przypadku?
 

valdi71

New member
różnice jak dla mnie będą minimalne

Witam

Moje zdanie na temat zamiany kabli i grafy:

  • po zamianie kabla DVI/HDMI na HDMI-HDMI...różnica będzie niezauważalna...lub jej...nie będzie. Sam kombinowałem z takimi konfiguracjami i nie zauważyłem różnicy. Różnica jest jakbyś miał podpięte aktualnie pod wejście RBG...w kompie i TV....ale DVI...to już dobry sygnałek, oczywiście możesz kupić sobie kabel HDMI za 20...30 zł na "all..egro"...i SAM SPRAWDZASZ NA WŁASNE OCZY CO I JAK z różnicą obrazu.
  • kabel HDMI ZA 20 - 30 zł.....powinien Ci wystarczyć.....jak nie masz jakiegoś wzroku "SUPERMANA".....Powiem szczerze....pierwszy kabel HDMI....kupiłem niby lepszy (w sklepie tak gadali) dałem za niego 60 zł......ale obraz prawie nie różni się od tego z kabelków które kupiłem na aukcjach po 20 złociszy...mówię prawie się nie różni...bo wydaje mi się że te kabelki tańsze...dają nieco lepszy obraz :)
  • zmiana grafy będzie miała zawsze sens choć co do jakości obrazu w filmach....to już nie powiem czy będzie jakaś wielka różnica. ZWRACAM TYLKO UWAGĘ...PRZY ZAKUPIE GRAFY....zwróć uwagę na to czy ma ona dodatkowy kabelek SDFI.....bo jeśli ma to w ten sposób zyskujesz od razu głos poprzez HDMI...POD WARUNKIEM ŻE PŁYTA GŁÓWNA POSIADA TAKIE GNIAZDO/PINY....no i pod warunkiem podłączenia do nich dodatkowego kabelka z grafiki.
Pozdro
valdi71
 
Do góry