Sygnał UPC w Bydgoszczy a przekątna ekranu

NATE

New member
Witam,

Chcę kupić TV-lcd, model najprawdopodobniej JVC g80, siedziałbym od niego powiedzmy 2,6 metra. TV używany do DivX/dvd ale z nudów będzie i UPC kablówka.

Minimalnie chcę 37", ale czy w takich warunkach mam wogóle co myśleć o 42"? DivX będzie pewnie w miarę ok na 42", a jak prezentuje się UPC?

Czy ktoś może mnie oświecić? PIĘKNIE DZIĘKUJĘ :)
 
Ostatnia edycja:

Mychu

New member
Mam dokładnie taki sam dylemat 37" czy 42".
Ja będę miał ok 2.5 m od oczu do ekranu

Jak narazie, to raczej 37"...szkoda oczu żeby bolały (chociaż mam chętkę na 42" ;>)
 

NATE

New member
Mychu napisał:
Mam dokładnie taki sam dylemat 37" czy 42".
Ja będę miał ok 2.5 m od oczu do ekranu

Jak narazie, to raczej 37"...szkoda oczu żeby bolały (chociaż mam chętkę na 42" ;>)


no to jest nas dwóch hehe :D

coś mi sie wydaje, że wszystko byłoby ok do czasu oglądania TV na 42" z tej odległości..... Kiedy masz zamiar kupić TV? Daj znać co zrobiłeś :)

ps. jesteś z Bydgoszczy ?:)
 

Mychu

New member
Dokładnie, tez mi się wydaję że wszystko wygladałoby fajnie na 42" oprócz sygnału SD

Będę miał n-ke lub cyfrowy polsat (bo tam bedzie EURO 2008). Pokój z drzwiami 3płatowymi na taras w odległości ok 3 m od ekranu, drzwi ustawione prostopadle do ekranu z roletami zewnętrznymi.
Oglądam duuuzo sportu, tenis, piłka itd. Nie mam xboxa bo nie gram, jak kupię blueraya lub HD-DVD to dopiero jak potanieją. Do TV chcę podłaczyć laptopa (filmy, zdjęcia, strony web, divxy), DVD.

Ehhh...mam zatem 2 pomysły rozwiązania sprawy:

1. Kupuje 37" 100 Hz (JVC 37P80) za lekko ponad 5kzł -100 Hz daje mi fajną płynność ale obraz na SD jest dalej taki LCDkowaty (nie licząc programów HD).Nie mam też FullHD. Mogę za to podłączayć kompa bez problemów.

2. Kupuje 42" plazmę za ok 3 kzł (LG PC51, Panas PV7 lub PV70) - oczka nie bolą i mam 42", gra mi ładnie na sygnale sd, nie smuży, na sygnale HD z n-ki też gra ładnie. 2 kzł w kieszenie czekają na lepsze czasy czyli upowszechnienie się któregoś z formatów HD, tańsze odtwarzacze, więcej kanałów HD.

Jakby było tak jak w USA gdzie miałem ok 20 programów HD, to brałbym tego JVC ale w PL, gdzie mam 3 HD programy to już sam nie wiem.

I jak to rozwiązać? Nie wiem....

Jestem z Wrocka
pzdr
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
NATE napisał:
Witam,

Chcę kupić TV-lcd, model najprawdopodobniej JVC g80, siedziałbym od niego powiedzmy 2,6 metra. TV używany do DivX/dvd ale z nudów będzie i UPC kablówka.

Minimalnie chcę 37", ale czy w takich warunkach mam wogóle co myśleć o 42"? DivX będzie pewnie w miarę ok na 42", a jak prezentuje się UPC?

Czy ktoś może mnie oświecić? PIĘKNIE DZIĘKUJĘ :)
Witam . Ja jestem z Bydgoszczy i mam poprzednika tv którego chcesz kupic tzn jvc37S60. Musze przyznac ze UPC przynjamniej w moim bloku ma dobry sygnał. Sygnał jest na tyle dobry ze gdy załozyłem N-ke to sie zdziwiłem ze jest tak mała róznica w obrazie. Jednyna róznica na plus N-ki to ta, ze wygładza obraz i sprawia ze nie ma takiej zarnistosci, którą troche widac w UPC. Jesli chodzi o wielkość tv i odległośc to powiem Ci ze mam 3,5m i jak stanę metr blizej to obraz pozostawia troche do zyczenia nawet w N-ce (mówie tu głównie o tvp1,2) . W chwili obecnej zrezygnowałem z UPC i załozyłem Gawex i obraz jest duzo gorszy. Mnie to nie przeszkadza bo tak naprawde kablówkę mam dlatego poniewaz mam drugi tv crt a jak wiadomo nie ma jescze opcji multi room.Wybierając tv tez miałem ten dylemat jaka wielkosc i dlatego zamówiełm prezentacje. Mysle ze to dobry pomysł bo sama sie przekonasz jak wielkosc bedzie Ci odpowoiadała. Dla mnie 42'' z 2,5m to porazka ale Tobie moze odpowiadac.
 

NATE

New member
Dziękuję bardzo Tomku !!!!! Bardziej interesujący wydaja się w tej sytuacji 37"

żal mi tylko filmów DVD bez 42"... :twisted: mmmm.... no ale 37" to też nie jest mało, a czasem ma się ochotę obejrzeć coś co telewizja serwuje - nie tylko filmy.

Tomek koko - jeszcze raz serdeczne podziękowania.


@MYCHU:

teraz mi namieszałeś, oj ty !:twisted:
mam zainteresować się jednak plazmami? hmmmm załatwiłeś mnie hehe bo miał byc LCD a teraz wracam do punktu wyjścia ;) :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry