Świąteczny dylemat. Welka prośba o wskazówki.

akcent76

New member
Witajcie.
Jak nakazuje dobry obyczaj, zanim zdecydowałem się na założenie nowego wątku, dokładnie(?) przestudiowałem archiwum oraz bieżące wątki. I muszę przyznać, jestem jeszcze bardziej zakręcony.
Ale do rzeczy. Chciałbym zakupić telewizor ok. 37-40'', do pokoju ok. 30 m^2, obraz oglądany z dystansu ok. 3m.
Oglądam: cyfrę plus (sport + tvn24), divx, dvd. Nie inetresują mnie konsole do gier, ani - przynajmniej na razie - blue ray.
Pokój bez większych problemów ze zbytnim nasłonecznieniem.
Wspomniana wcześniej cyfra oglądana jest za pośrednictwem dekodera SD, ale juz wkrótce zmieniam dekoder. Do telewizora podłaczona jest również nagrywarka Sony (informacja istotna w kontekście designu oraz... wyeliminowania jednego pilota ;)).

LCD czy plasma. Nie wiedzieć czemu. uczepiłem się LCD. Sport oraz ryzyko "wypalenia" znaczka tvn24 (najczęściej oglądany kanał) - przemawiają na korzyść lcd. Do tego mniejsze zapotrzebowanie na 230V. Jeżeli jestem w błędzie - poprawcie mnie.

Telewizor będzie na razie stał na podstawie, docelowo jednak zawiśnie na ścianie. I tutaj kolejny dylemat:
HD ready, czy FULL HD?

Przeczytałem niezliczone ilości opinii, mówiące o tym, że przy zastosowaniu moich kryteriów, wskazane jest dobre HD ready, aniżeli średnie FULL HD. Nie korzystam z BR, ani PS3. Oglądam z 3 metrów, a większość opinii mówi o tym, że FULL HD (przy założeniu pojawienia się programów w tej rozdzielczości) będzie widoczne z małej odległości lub... podłaczając komputer - czego również nie planuję. Wiem, że ceny za Full HD spadają na łeb, na szyję. Ale może lepiej obecnie kupić dobrze "wypasiony" HD ready, a za jakiś czas (1-2 lata) kupić drugi, tym razem FHD, dostosowany do przyszłych wymogów?... Dorzućcie swoje 0,02 zł.

Wstępnie, moją listę tworzą (rozpatruję coś z Toshiby, Sony, Samsunga i Sharpa):

TOP3 (wliczając w to, mimo wszystko wariant z Full HD):
1) Sharp 37xd1e
2) Toshiba 37X3000 (P/G) lub 37X3030 D
3) Samsung LE37S81B

Ekipa pościgowa:
- TOSHIBA 37R3500
- Toshiba 37R3500PG
- Sharp LC37AD5E
- SHARP 37 RD 2 E
- Sharp LC37WD1
- SONY KDL 37 P 3020

Być może wybór do opinii nieco szeroki, jednak może ktoś będzie mógł... odradzić konkretny model :). W zasadzie logika nakazuje dokonać wyboru pomiędzy 1 i 2, ale może ktoś coś zasugeruje.
Dziękuję za cierpliwość i ewentualną pomoc.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to warunki graniczne . Więc zmieniłbym kierunek:
1. Toshiba 37 Z 3030 - full hd i 100 Hz.
2. JVC 37 P 80 - - 100 Hz
3. Toshiba 37 R 3500 - 100 Hz
4. Pioneer 4280 Xa.
=======================
I żadnej grupy pościgowej - bo to najlepsze modele do tych warunków.
Resztę załatwia prezentacja w domu .
 

akcent76

New member
kiki napisał:
to warunki graniczne . Więc zmieniłbym kierunek:
1. Toshiba 37 Z 3030 - full hd i 100 Hz.
2. JVC 37 P 80 - - 100 Hz
3. Toshiba 37 R 3500 - 100 Hz
4. Pioneer 4280 Xa.
=======================
I żadnej grupy pościgowej - bo to najlepsze modele do tych warunków.
Resztę załatwia prezentacja w domu .

Zdazylem sie zorientowac, ze prowadzisz sprzedaz sprzetu. Czy moglbys dopisac ceny do w/w modeli.
Jak rozumiem istnieje mozliwosc zamowienia prezentacji modelu. napisz cos, na jakich zasadach to dziala.
 
Do góry