Subwoofer Yamaha YST-SW150 - działa cicho

mat74

Well-known member
Bez reklam
czyli jest ! w takim razie sciezka suba jest w prawidlowy sposob ,odseparowany wzgledem reszty ukladu regulowana. wychodzi czyli na to ,ze jest blad softu (skoro sub nie ostaje sygnalu w sytuacji w ktorej powinien).
 

pkomp

New member
diy za 4 tysiaki?to chyba na super osprzecie bo za te pieniadze masz sprzęt klasy studyjnej a nie jakis własnoręcznie skladany syf...pamietaj o tym bo do studia byle czego sie nie robi

ps.zani zaczniesz ustawiac sub skonfiguruj najpierw kolumny
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie jestem przekonany czy do kina niezbedne jest stosowanie analitycznego suba.
w kazdym badz razie glowny problem polega wlasnie na tym ,ze firmware amplitunera uniemozliwia
wlasciwa konfiguracje kolumn.
 

hawk11

New member
diy za 4 tysiaki?to chyba na super osprzecie bo za te pieniadze masz sprzęt klasy studyjnej a nie jakis własnoręcznie skladany syf...pamietaj o tym bo do studia byle czego sie nie robi

ps.zani zaczniesz ustawiac sub skonfiguruj najpierw kolumny

Jeśli to było do mnie to się mylisz, widocznie się nie znasz na DIY (pisałem, że taki musiałbym zapłacić 3-4 tyś). Mój sub gra SUPER, a to nie ja mam problemy z subem tylko autor wątku, a kolumny mam ustawione dobrze. Następnym razem jak coś napiszesz czytaj od początku. A mój przetwornik kosztował 1200pln (mnie mniej), tyle co twój SUB, więc śmiem twierdzić, że to ty masz syf, pewnie zrobiony na okleinie (chętnie skonfrontowałbym mój "syf" z twoim studyjnym subem). Nie chciałem obrażać ale to ty zacząłeś. Poczytaj trochę o konstrukcjach DIY na polskich stronach to zobaczysz jakich mamy zdolnych konstruktorów.

@mat74
To jest mały problem bo jak już pisałem przy moich kolumnach dobrze jest i już możemy to skończyć.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
strasznie się podnieciłes ale chyba nie masz pojęcia co to jest emu12ps i tym pochodny sprzet studyjny...to nie skrzyneczki które maja zachuczec przy wybuchach tylko sprzęt który ma byc jak najbardziej muzykalny......
Jesli firmie zajmującej sie sprzętem studyjnym udaje sie zbudować subwoofer w cenie 2 tysiaków na porządnym przetworniku z pełna symetria i kilkoma filtrami odcinającymi 4 rzedu a ty samoróbki nie potrafisz zrobic taniej to w czyms masz problem......
jedyne na co narzekam w moim sprzecie to masa bo 20 kilo to ciut za mało ale 30 kilowy granit na karku juz go trzyma w miejscu

ty wsadziłes w skrzynkę samochodowy głosnik basowy i się podniecasz jak małe dziecko...zluzuj bo nie o to w tym chodzi
 

hawk11

New member
Mój SUB kosztował mnie 1600 pln, a ten głośnik akurat nie jest samochodowym. Nie jest przeznaczony do "łupania" tylko do grania, jak wcześniej pisałem gdybym chciał do KD to kupiłbym JBL. Waga samego głośnika 12 kg, całość około 35 kg. Wiele konstrukcji DIY powstało na tym przetworniku.
Ja się nie podniecam, tylko nie potrafisz przyznać, że konstrukcje DIY wychodzą taniej i są równie dobre jak fabryczne (czasami lepsze). Na jakiej podstawie twierdzisz, że twój jest lepszy. Czyżbyś słyszał mojego suba. Sprawdziłem parametry twojego suba i stwierdzam, że oprócz pedału i XLR to mam wszystko. Nie ma sensu się kłócić, bo jak widzę i tak będziesz obstawał przy swoim jak kolega dembol.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
Spokojnie spokojnie - nie twierdzę że gra źle i nie twierdzę że DIY nie warte uwagi bo mozna naprawdę sporo zaoszczędzić...pisałem że nie warto ładowac takiej kasy w samoróbki bo w cenie 3, 4 tysiaków masz sprzęt klasy studyjnej o naprawde wspaniałej jakości i wykonania i dźwieku....
Co do przetwornika to ten mivoc jest własnie klasycznym car audio i tego nie zmienisz - to masz tez swoje plusy jak choćby chłodzenie ferrofluidem i naprawde mocne membrany(i sztywne) oraz bardzo dobre zawieszenia.Tego nie neguję.
Za 2 tysiaki jednak uderzałbym w sprzet studyjny szczególnie gdy ktoś równiez słucha muzyki.Ja dałem za niego tysiaka i to niecałego - okazja jak nigdy.
Polecam tez sub behringer truth - obudowa bandpass na dwóch 8 calowych głosnikach ale moc i masa robi swoje - gra naprawdę porządnie i dynamicznie w całym paśmie basowym......
No ale mozemy sobie tak czarowac jednak bez porządnego pomieszczenia to niejeden kozaki sub sie udusi :)
 

pkomp

New member
aha przy okazji czym go zasilasz?(wzmacniacz)
Ja akurat swój mam tylko do stereo - kino z racji braku miejsca jest na sc178 jbl ale to delikatnie ujmując paździeż i to na maksa bo w subie nie ma odcięcia basu gdy gra przez sub in :)
No ale heco victa bym nie zmieścił a to planowałem
 

hawk11

New member
Jak juz wyżej napisałem cały SUB kosztował mnie 1600pln.
Panel to 450 W w RMS
Realizowane funkcje to:
Pojedyncze wejście niskopoziomowe (RCA),
Regulacja wzmocnienia,
Płynna zmiana fazy (0-180 stopni),
Filtr subsoniczny (24dB/okt),
Regulowany filtr dolnoprzepustowy ze zmiana nachylenia 12/24dB i wyłącznikiem (u mnie przełącznik ustawiony na 24dB),
System auto włączenia z wyłącznikiem,
Dodatkowo, wskaźnik CLIP i optyczny limiter mocy oraz zabezpieczenia: „miękki” start
transformatora, ciche załączanie /wyłączanie głośnika, termiczne, przed składowa stałą, zwarciowe,
dodatkowo korekcje +6dB 30hz (proponowana przez producenta przetwornika).
Panel zrobił Irek z diyaudio.pl tu link tylko do 300 W, bo do 450 W jeszcze nie ma na stronie. SUB300 - IREK
Pozdro.
A z Heco to jak już to Celan XT, bo Victy słabiuśkie.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
no tak hawk tylko nie zapomniaj że te heco posiadają dodatkowe zero przy cenie - zamiast jednego większego czy suba mam pełen komplet victy więc troszkę porównanie nie na miejscu :)

co do wzmaków to interesujące konstrukcje i widać w tym profesjonalizm bo w dostępnych panelach na rynku to za wiele go nie ma (w sensie tanie słabe konstrukcje) - fajnie że można pod siebie zamówić a to duży plus
 

tomato10

New member
Jednak po różnych ustawieniach bass ustawiony na SWBF , fronty na small i jest basior jak talala , trzeba przyciąć go bo rozwala chate :) Trochęnie daje mi spokoju ustawienie tych frontów na small bo w końcu QQ5000 sa to nie małe kolumny podłogowe . Front Large przy odsłuchu daje dziwne wrażenie ..jakby Sub nie nadążał za frontami . Wiem że można to ustawić i skorygować pewne różnice czasowe ale to kilka dni zabawy .Co o tym sądzicie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
panowie czytajac teraz to ja juz glupi jestem....:hmm:
cala strone 2 tego watku poswiecilismy rozwazaniu problemu - "dlaczego nie chodzi sub przy ustawieniu frontow na LARGE ?". teraz tomato10 pisze ,ze sub owszem pracuje przy tym ustawieniu , ale nie nadaza....:hmm:

w kazdym badz razie- jesli sub nie nadaza za frontami, to juz raczej nadazac nie bedzie...i zadne korekty czasowe niczego tu nie zmienia... niestety tanie konstrukcje otwarte juz tak maja ,ze "wloka" sie z basem i jesli graja w czesci pasma razem z frontami ,ktore sobie jako-tako z basem daja rade to daje sie slyszec "dysharmonie". mozna to troche skorygowac ,jednak tu tez moze pojawic sie problem ,bo wedle waszych opisow na tym amplitunerze nie da sie tego zrobic ze wzgledu na pewne niedociagniecia softwarowe.czyli - jakby sie nie obrocil i tak d..a z tylu...
 

tomato10

New member
Ikona sub się wyświetla w trybie Front Large:)
Musze dodać że miałem bassy w ampli ustawione na +8 i w tej chwili mam +2 .Znacznie sciągneło dudnienie z frontów i jest o wiele lepiej . W tej chwili bassy uzupełniają się nawzajem .Odsłuchałem wczoraj Pink Floydów The Wall w formacie 7ch stereo Prescene .. i było super .:)
Także trzeba się lepiej zapoznać ze sprzętem i poświęcić więcej czasu na ustawienia tak aby było najlepiej .
 
Do góry