subwoofer YAMAHA YST-SW030 czy warto?

zimowy-chlop

New member
Witam.
Mam pytanie do osob ktore mialy doczynienia z tym subwooferem badz wiedza cos na temat jego grania. Wiem ze za mocny to on nie jest i ma glosnik tylko 20cm srednicy ale zwazajac ze to marka YAMAHA to moze jest warty zachodu? Jak on gra? gra w miare niskim i glebokim miesistym basem?
Wiem ze cudow nie ma co sie spodziewac po subwooferze ktory ma 70 wat RMs ale moze akurat on nie jest taki zly i slaby??

Mam juz jeden subwoofer Jamo o mocy 70wat i na glosniku 20cm i musze przyznac ze jak dla mnie jest wystarczajacy wiec moze i ta HAMAHA bylaby tez wystarczajaca??Pokoj co prawda spory bo 20m2...

prosze o opinie i wskazowki

Dziekuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Kumpel miał podobny model Yamahay - też ze stożkiem od dołu na który promieniował głośnik i grało to bardzo przyzwoicie. Schodził nisko i nie podbarwiał jakoś basu. Taki był na pograniczu kina/muzyki. Czy się opłaca brać akurat suba Yamahy to nie wiem... Kumpel po Yamasze zbudował suba na 38cm basie... w kinie dawał efekty jak trza (aż sąsiadka z 4 piętra przyszła pogratulować - a grał na parterze)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam pytanie do osob ktore mialy doczynienia z tym subwooferem badz wiedza cos na temat jego grania. Wiem ze za mocny to on nie jest i ma glosnik tylko 20cm srednicy ale zwazajac ze to marka YAMAHA to moze jest warty zachodu? Jak on gra? gra w miare niskim i glebokim miesistym basem?
Wiem ze cudow nie ma co sie spodziewac po subwooferze ktory ma 70 wat RMs ale moze akurat on nie jest taki zly i slaby??

Mam juz jeden subwoofer Jamo o mocy 70wat i na glosniku 20cm i musze przyznac ze jak dla mnie jest wystarczajacy wiec moze i ta HAMAHA bylaby tez wystarczajaca??Pokoj co prawda spory bo 20m2...

prosze o opinie i wskazowki

Dziekuje i pozdrawiam
Chcesz go zmienić sobie czy kupujesz do innego zestawu
Jak dla mnie w kinie to powinny się sprawdzić ,i dać jakiś efekt ale generalnie sub za 500zł to nie będzie grał rwyśmienice
W tej cenie poszukaj Koda sw-1000 ', ma większy glośnik no i wagę 2x większą niż te co posiadasz lub chcesz kupić
 

robertuss

Active member
Bez reklam
nikt nie pomoze??:(

Nie wiem jakim jesteś kinomaniakiem.Wszystkie suby Yamaha poniżej Yst-sw 800 będą charczeć jak dasz do pieca mocniej.Kolega miał Yst-sw 515 i nie wyrabiał jak mu podkręcił mocniej.Sub Yst 800 To był i nadal jest bardzo dobry sub.Wielu znajomych moich ma bo i ja miałem.Teraz posiadam Yst-sw 1500 za rok sprzedaję.
 

DRHFILMS

New member
robertuss, a jak sprawdza się u Ciebie ten yst 1500 w porównaniu do yst 800? Sam posiadam tego yst 1500 ale zaczął mnie bardzo denerwować bo bass reflex "furczy" mi jak wydech o Jelcza, zwłaszcza na demie THX "Amazing Life" i w Apollo 13 ( start rakiety) dopiero jak zatkam otwór to jest ok ale tracę cały dół pasma:( żeby było Ciekawiej to podłączyłem jeszcze słabszy i starszy model yst 160 ( 2x20cm bass reflex) i nie ma takich problemów. W yst 1500 w otworze jest widoczne wgłębienie , metalowy stelaż i szmatka wytłumiająca( otacza ten otwór bass reflex ) i u mnie ona przy mocnym basie trzęsie się jak szalona. mój metraż to 25m kw. Nie wiem może ten sub jest za słaby albo ma źłe zaprojektowaną obudowę:( fronty mam NS-777 ampli rx-v1900.
pozdrawiam
 
Do góry