Subwoofer - jaki wybrać?

Który Subwoofer


  • Total voters
    0

darekguma

New member
Bez reklam
A wiec tak, od wczoraj testuje w domu Velodyne cht10q(wypożyczony ze sklepu), bas schodzi całkiem nisko,dobra kontrola, nie wisi jak mój jamo E6, lecz jest jakis ale, może sie mylę, brakuje mi spręzystości basu, cos takiego kiedyś słyszałem u znajomego na JBL E250 Nordrige, wszystko ustawione, w ampli odciecie 160hz, woofer pełne pasmo, może musze się przyzwyczaić do nowego brzmienia. Co o tym myślicie, może ktos z Kolegów porównywał Velodyne z JBL 250?.
Zacytuje sam siebie, tema wooferat zakonczony. spędziłem kolejnych kilka godzin na odsłuchu i ustewieniach Velka i padło właśnie na niego. Kolejnym problemem bedzie central. Dzięki. Pozdrawiam.
 

jotek75

New member
Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o subie ACOUSTIC ENERGY Aelite 8?
Poszukuję czegoś do 2000zł, a ten pasowałby mi do reszty zestawu. Rozważam też JBL ES250. W zasadzie ma służyć do kina, stereo słucham beż suba. Pomieszczenie trochę ponad 20m2.
Pozdrawiam
 

Mah

New member
Witam,
pierwszy post na forum i od razu pytanie ;)

Od ponad 8 lat użytkuję zestaw HK AVR3550 + kolumny B&W (2x602.5 S3 + 2x600 S3 + centralny) czyli 5.0. Przyszedł wreszcie czas na kupienie suba ;) Najchętniej kupiłbym B&W ale cena trochę mnie odrzuca tym bardziej, że do końca roku planuję zmienić ampli na coś nowszego ze stajni HK.

Co byście poradzili do powyższego zestawu?

PS Pokój to ok. 40 m2
 

Deimos

Banned
Do 40m kw to nie może być byle pierdziawka. Przydałoby się coś w specyfikacji THX Ultra 2 - gwarancja właściwego nagłośnienia pomieszczenia do 100m kw! I nie będzie to łupu tupu.
I nie sugeruj się ankietą powyżej!
Coś by się znalazło - pisz na PW lub na deimos77@go2.pl
 
Ostatnia edycja:

Mah

New member
@don111
muza/film 50/50
budżet: planowałem ok. 1,5-2k zł ale nie lubię półśrodków i jak będzie trzeba to dołożę albo wezmę na raty ;)

@Deimos
Nie chciałbym aby reszta sprzętu była wąskim gardłem, w końcu aktualne głośniki to nie jest jakiś hi-end.
 

Deimos

Banned
@don111
muza/film 50/50
budżet: planowałem ok. 1,5-2k zł ale nie lubię półśrodków i jak będzie trzeba to dołożę albo wezmę na raty ;)

@Deimos
Nie chciałbym aby reszta sprzętu była wąskim gardłem, w końcu aktualne głośniki to nie jest jakiś hi-end.
Za 2,5 koła możesz mieć znakomity (używany) subwoofer Jamo D-7. Takie pomieszczenie nagłośni bez problemu idealnie. A jakość basu w kinie, a także w muzyce to ważna rzecz. Sam takiego używałem przez ponad dwa lata i w tej cenie nie ma sobie równych... Fenomenalny bas schodzący do prawdziwych 20Hz i to się czuje. Lekko uchylone drzwi w pokoju po pewnym czasie potrafiły się całkowicie otworzyć...
Ale to zasługa 15 calowego głośnika i wartości SPL - 107decybeli. Moc ciągła to 400Wat, a szczytowa 700Wat.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak sobie radzi w muzyce to warto go rozważyć, 15' spokojnie nagłośni taki duży salon
jeśli nowy to polecam tego mojego, w cenie 2 tys. nie ma raczej innych alternatyw jeśli chodzi o uniwersalnego i mocnego suba do kina/stereo
wszystko to albo typowe kinowe suby bas refleks albo dobre do muzyki ale słabe 8 - 10 calowe subiki
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja też zapytam, który sub?

Canton Sub 8:
- bass reflex
- Moc wyjściowa nominalna/muzyczna: 200 / 250 Watt
- Zakres częstotliwości: 25...200 Hz
- Częstotliwość zwrotnicy: 50...200 Hz (regulowany)
- Niskotonowy: 1 x 220 mm, Aluminium (Wave surround)
- Waga: 11,8 kg
- Cechy szczególne: System automatycznego włączenia/wyłączania, Technologia S

Canton Sub 600
- Budowa: zamknięta
- Moc wyjściowa nominalna/muzyczna: 200 / 250 Watt
- Zakres częstotliwości: 30...200 Hz
- Częstotliwość zwrotnicy: 50...200 Hz (regulowany)
- Niskotonowy: 1 x 220 mm, Celuloza/grafit
- Waga: 9 kg
- Cechy szczególne: Cyfrowy wzmacniacz mocy, Regulowana częstotliwość podziału, Regulowany poziom basu, Technologia SC

W grę wchodzą jedynie te dwa, gdyż muszą pasować do reszty białego zestawu Cantonów GLE (choć kolumny matowe, to Sub 600 gloss). Muzyka i film 50/50, pokój 18 m. Niestety oba nie mają 10”, a jedynie ok. 8,5”, jeden z budową zamkniętą, drugi bass reflex, ceny internetowe podobne (dlatego Blackninja, prośba :)). Raczej nie zamierzam wykorzystywać ich do muzyki, (choć kto wie?), w takim razie raczej do kina który lepszy?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ja posiadam taki:
XLS200-DFandFF
są 2 wersje - z dolnym lub bocznym głośnikiem 12', jest opcja "gloss white", nieco droższy

XLS200-DFandFF
a to model z 10 calowym Peerlessem, również 2 wersje i tu jest "white" i ten chyba podobnie cenowo wychodzi jak Cantony

obydwa suby bardzo polecane w UK, u nas ma je kilka zadowolonych osób, zresztą - porównaj wagę z Cantonami :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zamknięty do mniejszych pomieszczeń dobrze sprawuje się w muzyce. Sub 8 już nawet do 16m2, dobrze w kinie i w miarę dobrze w muzyce, bo mała powierzchnia membrany nie jest trudna do kontrolowania i nie ma dużych rozwlekłych wybrzmień.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziekuję
Hmm, u mnie jest 16m-18m akurat powierzchni odsluchowej, drugie tyle to otwarta kuchnia polączona z obszarem odsluchowym, zalezy jak liczyc.
 

szad

New member
Witam. Przeczytałem niezliczoną ilość wątków na forach, ale w dalszym ciągu mam mętlik w głowie. Potrzebuję subwoofera w cenie w wersji ekonomicznej powiedzmy do 600pln i ani złotówki więcej. Głośnik fi 25cm, moc około 100W, kolor obudowy czarny (względy estetyczne). Sub głównie do KD, czasami do muzyki. W tej cenie mam możliwość kupienia:
- KODA SW1000v2 nowy, kumpel ma i sobie chwali, a na forach różnie
- STX s200 nowy, brak opinii na temat tego suba
- MAGNAT SUB301A używany,
- VK7830 nowy, raczej odpada, opinie skrajne, do kina tak sobie i może do słuchania techno umc umc, jedyna godna rzecz to zastosowany w nim wzmacniacz i trafo.

Pokój o metrażu 17m2, sub jak uzupełnienie zestawu kolumn 4x JBL TLX320mkII plus centralny KODA. Całość napędzana przez Technics SA-DX950. Prosiłbym o własne propozycje, byle tylko nie Jamo Sub200/210 oraz YAMAHA YST-SW030, MAGNAT SUB201 (mają głośniki fi 20cm).

Pozdrawiam i czekam na pomoc w wyborze.
 
Do góry