Subwoofer - jaki wybrać?

Który Subwoofer


  • Total voters
    0

quattroporte

New member
Witajcie.

Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem zestawu:

Pioneer VSX-519V-K
Pioneer DV-420V-K
Jamo S 416 HCS 3

Chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić subwoofer w cenie tak do 500-600zł
Wiem że to niezbyt wielka kwota ale w porównaniu do reszty sprzętu wydaje mi się odpowiednia bo i ów sprzęt jest dość budżetowy.

Mam kilka na oku ale już sam nie wiem czym się kierować. Słucham na tym głównie muzyki, czasem jakiś film się obejrzy i posłucha dźwięku z dekodera podczas oglądania TV.
Pokój ma około 20-22m2

W obecnej konfiguracji brakuje mi basu, czy to podczas słuchania muzyki czy podczas oglądania filmów.

Subwoofery jakie mam na oku to:
Jamo SUB 200
Jamo SUB 210 (nie wiem czy warto się tym interesować zważywszy iż jest to nowszy model?)
STX S-200
KODA SW 1000 v2
YAMAHA YST-FSW050
TAGA TSW-150
YAMAHA YST-SW030

Osobiście skłaniam się do STX-a albo Jamo SUB 200. :confused:

Chyba że możecie polecić coś innego mieszczącego się w tym przedziale cenowym.
Kolory jakie bym preferował to: Dark apple, wenge albo czarny. Inne niestety nie będą pasowały do pokoju.
 

schwarz

New member
Do 22m2 to coś na 10 calowym głośniku conajmniej. Może dołóż 100 zł i kup Magnata 301A? Wtedy napewno poczujesz różnicę i nie zamordujesz nowego suba.
 

bieniu21

New member
Zgadzam sie z kolegą szwarzem:)
Pomysl nad magnatem 301a albo nad heco viata 25A ( tu cena juz nieco wyzsza bo okolo 850 zł ale warto dorzucić roznice)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quattroporte

New member
Do 22m2 to coś na 10 calowym głośniku conajmniej. Może dołóż 100 zł i kup Magnata 301A? Wtedy napewno poczujesz różnicę i nie zamordujesz nowego suba.

Niestety budżet nie może ulec zmianie. Nie wiem czemu ale ten STX jakoś do mnie przemawia. Czy On bedzie dobrym wyborem? Bo cena zachęcająca a i w aucie mam subwoofer na bazie głośnika z tej firmy.
 

quattroporte

New member
W czym jest On lepszy od Sub 200? Pytam poważnie bo róznica jest w cenie. Obawiam sięaby to nie był tylko chwyt marketingowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quattroporte

New member
Do 22m2 to coś na 10 calowym głośniku conajmniej.


Z tego co czytam na internecie to STX ma te 10 cali chyba że ja źle liczę ;) Naprawde nie warto interesować się naszym rodzimym produktem? Będzie On gorszy niż Jamo? Fajnie byłoby mieć kolumny i suba tej samej firmy ale jakoś STX mnie nie zawiódł nigdy w aucie ;)
 

schwarz

New member
Nie słyszałem STX to nie pomogę. Wiem jedno do muzyki ciężko kupić suba. Z doświadczenia powiem ci, że Jamo sub 300 gra super w muzyce. Koda SW1000v2 jest za wolna i do muzyki się nie nadaje. Magnat 301A podobno też daje rade w muzyce.
 

atibor

New member
A może Jamo Sub 250? tylko czym on się różni od Jamo Sub 210 oprócz wymiarów i wyglądu? Głośniki chyba mają takie same?
 

schwarz

New member
Głośnik jest tego samego rozmiaru ale czy taki sam to nie byłbym tego taki pewien. Inny wzmacniacz, szczelinowy BR, większa waga. Byli na forum ludzie którzy porównywali 250 z 200 i zdecydowanie 250 wygrywa.
 

Krzych_c

New member
Śmiało bierz tego STXa. Miałem ten sam dylemat. Zaryzykowałem i kupiłem w ciemno, i do dziś twierdzę że warto było:) Możesz dokupić później znaczek firmowy JBL, czy Jamo i nikt się nie kapnie...8)
 

quattroporte

New member
Decyzja zapadła. Wybór padł na STX-a Mam nadzieję iż to będzie dobry wybór i nie będę żałował. Dziękuje wszystkim za opinie i porady jednakże cena przy zestawie budżetowym też odgrywa rolę.

Pozdrawiam
 

BD

Member
Bez reklam
podziel sie jak gra STX ale szczerze- dla uzytkownikow forum przyda sie...
 
Ostatnia edycja:

jotek75

New member
Czy są tutaj może użytkownicy Velodyne CHT-10Q? Zamierzam wymienić mojego Jamo250. Sprzęt 3 razy droższy, warto? Głównie kino.
 
Do góry