Subwoofer do salonu 45m/kw

matias2004

New member
Sub z obudowa zamknieta do otwartego pomieszczenia o tej powierzchni sie nie sprawdzi.Bassreflex wcale nie musi byc mulasty i powolny , zlezy od jakosci suba.Bassreflex z servo bedzie tak samo szybki jak zamkniety ale da pare db wiecej.
 

pkomp

New member
stecko a jakie ty masz pojęcie o prawdziwym sprzęcie? emu 12ps wiesz co to jest?TO JEST SPRZĘT A NIE ZABAWKI DO KINA
więc daruj sobie te cienkie teksciki(teksty z wikipedii - dobre sobie - kształć sie lepiej bo widze że cię boli jak ktoś wie coś czego nie ogarniasz)

co do suba z bassrefleksem trzeba pamiętac o tym że bassrefleks strojony jest na daną częstotliwość - nalezy ze stosunku długości ścian sprawdzić jakie częstotliwości pomieszczenie wzbudza bo jak to sie zestawi z częstotliwością bassrefleksu to zadne serwo nic tu nie da
 

stecko21

New member
Pkomp

xxxxxxxxxxxxxxxx Zyj w swoim swiecie i sluchaj swojego" hajendu" w 11m komorce i nie zasmiecaj watku.

Pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkomp

New member
xxxxxxxxxxxxxxx- nie kazdy ma salon 100 metrów xxxxxxxxxxxx i to uszanuj - to nie znaczy że nie da sie super miejsca odsłuchowego stworzyc na tym co sie ma ale do tego trzeba miec łeb a nie pisać bzdury jak ty i wciskac kit

ps.zwykłe pro audio a nie jakiś "hajend" - jak dorośniesz do tej kwestii to może kiedys zrozumiesz plusy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
"Panowie"... mozna by wrocic do tematu i skupic sie tylko nad nim?
Sam jestem na etapie przygotowywania sie do prawidlowego wyboru suba i wszelkie konstruktywne opinie oraz doswiadczenia sa wiecej jak mile widziane.
Wstepnie wlasnie spogladam na Velodyne CHT-10Q, B&W ASW610 ale nie wykluczma innym. Szczerze mowiac jestem jeszcze na bardzo wczesnym etapie zglebiania teorii, aby przygotowac sobie dobra finalowa liste do odsluchow i zakupu.
W tej chwili mam: amp Yamaha RX-V2067, kolumny Magnat Quantum: fronty 607, central 613, tyly 603. Salon otwarty na kuchnie - calosc w ksztalcie litery L, czesc "salonowo-kinowa" ma rozmiary 4x5m (calosc polaczonej otwartej przestrzeni ma mniej wiecej 2,5 raza wiecej).
Czym sie kierowac? Sub zamkniety czy otwarty? Jaki rozmiar glosniczka 10-12"? Moc? Cos jeszcze?
Nadmienie, ze interesuje mnie sub tylko do filmow. Do muzyki Magnaty maja absolutnie wystarczajacy dla mnie bas schodzacy bardzo nisko, krotko i super wyraznie (pieknie spojnie z reszta pasma). I nie interesuje mnie sub, ktory robi bum-bum a raczej cos co pozwoli mi poczuc bieg koni, dinozaurow i innych gadow razem z trzesieniem ziemi podczas przejazdu czolgow itd... Nisko, ma byc nisko - nie szukam niczego co robi tylko chaotyczny halas. aha... budzet: 500-700€ :)
 

pkomp

New member
A może kolega mieszka poza Polską?...zresztą ciężko ci przeliczyć?No już takie czepianie się by się przyczepić :)

Jak do kina to może być bassrefleks, 10-12 cali z możliwością niskiego odcięcia(40-50Hz), 250-350 wat mocy i przynajmniej 15 kilo wagi :)
Nie polecam subwooferów z membraną bierną bo ci tylko zmuli wszystko.

Sprawdź akustykę w zakresie 15-80Hz w pomieszczeniu i upewnij się że tragedii nie będzie
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Tak sie sklada, ze wlasnie nie ma mnie w Ojczyznie i mam 'pewne problemy' z zarabianiem w zlotowkach... ale faktycznie przeliczanie raczej nie powinno bolec... ja przyjmuje po prostu 4zl=1€ i zycie staje sie prostsze :)

pkomp - dzieki za szybka reakcje!
Czy sprawdzanie akustyki mozna jakos w miare prosto samemu sensownie przeprowadzic bez 'pozyczania' subow ze sklepu i testowania kazdego oddzielnie?
Co do niskiego odciecia, to sie absolutnie zgadzam - Magnaty schodza mi bardzo nisko, czysto i ladnie i w zyciu nie chcialbym tego popsuc (stad sie troche obawiam bassrefleksow... jaki zatem bylby najlepszy: down, front - fire... itd? a moze jednak zamknieta konstrukcja... ale czy nie popsuje mi efektow w kinie, gdzie bas raczej chyba powinien ladnie wybrzmiewac? przypominam - suba szukam tylko do kina). Suba wlasnie brakuje mi przy generowaniu 'podmuchow powietrza i trzesienia ziemi', generowaniu odczuwalnych zmian cisnienia powietrza... dzwieki temu towarzyszace niech w rozsadnych granicach pozostana w Magnatach :)
Kolejna rzecz (pewnie z okolic 'niskiego odciecia') - sub nie moze mi sie z kolumnami klocic ani nie moze dochodzic do rywalizacji miedzy nimi... inaczej chaos w mieszkaniu....
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
W takim razie skoro przeliczanie nie boli a piszemy w języku polskim na polskim forum to nie widzę przeszkód do pisania cen w zł. Pkomp wybacz ale poprostu drażni mnie taki sposób wychwalania się że zarabiamy w EURO a nie jakieś marne pieniążki w zł. Studiowałem i pracowałem za granicą, znam wiele osób które też pracowały za granicą i tacy co poczuli trochę kasy pracując na zmywaku najczęściej wyskakują na każdym kroku z EURO i "przez przypadek" chcą płacić w polskim markecie w EURO. Ups... Wybaczcie za ot. Powodzenia w szukaniu sprzęta. Ja niestety nie pomogę przy takich wymaganiach. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Hehehehe, 'schwarz' jakies kompleksy leczymy :)

Nie powiedzialem, gdzie chce kupic... ale ustalilem sobie mniej wiecej limit, wiec jak juz wybiore co to ma byc, korzystajc z porad na roznych forach (a to forum jakos szanuje i dlatego tu pisze)... to nawet zaplace w Dukatach i sprowadze z Madagaskaru, o ile mi sie oplaci :)

Drogi "schwarz'u" ze zmywaka/studiow... interesuje mnie wylacznie temat subwoofera w cenie 1500-2500zl polskich plus/minus... prywatne zwierzenia z Twoich zapewne arcyciekawych acz wyczuwam niespelnionych czasow studenckich raczej nie... a jesli juz to pewnie nie tu :)
:grin:

A co do moich wymagan, to fakt mam dosc konkretne i opisane wczesniej ale w skrocie jeszcze raz tu: 1500-2500zl (jeszcze za wczesnie na ustalanie ceny), sub do filmow, powierzchnia 4x5m plus wiecej niz drugie tyle otwartej przestrzeni na 'jadalnie + kuchnie', wszystko w ksztalcie L. Ampli Yamaha Rx-V2067. Kolumny Magnat Quantum 607+613+603 (kto chce sobie sprawdzi co to). Muzyka tylko z Magnatow. 'Ruchy powietrza i zmiany cisnienia' w filmach z pomoca suba, ktory mam nadzieje wybrac przy pomocy doswiadczonych forumowiczow, ktorych tu nie brakuje.

Z gory dzieki.



W takim razie skoro przeliczanie nie boli a piszemy w języku polskim na polskim forum to nie widzę przeszkód do pisania cen w zł. Pkomp wybacz ale poprostu drażni mnie taki sposób wychwalania się że zarabiamy w EURO a nie jakieś marne pieniążki w zł. Studiowałem i pracowałem za granicą, znam wiele osób które też pracowały za granicą i tacy co poczuli trochę kasy pracując na zmywaku najczęściej wyskakują na każdym kroku z EURO i "przez przypadek" chcą płacić w polskim markecie w EURO. Ups... Wybaczcie za ot. Powodzenia w szukaniu sprzęta. Ja niestety nie pomogę przy takich wymaganiach. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
To nie ja piszę że chce kupić coś za x EURO więc jeśli ktoś ma problemy z kompleksami i miał nieudane życie studenckie to nie ja;-) Kończmy ot bo coraz częściej tutaj odchodza dziwne polemiki, które nie pomogą w wybraniu sprzętu. Pozdr;-)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mozemy wrocic do tematu?

Zaczelo sie od propozycji Velodyne CHT-12Q. Doszly wzmianki o Rel i Jamo i jeszcze kilka innych propozycji. Dolozylem swoje trzy grosze i zaproponowalem B&W oraz opisalem moje wymagania i sytuacje wyjsciowa.
Temat jest arcyciekawy wiec chcialbym kontynuowac...

blackninja - w poscie #22 zapytujesz bardzo dobrze 'muzyka czy kino?'
Znajac moj aktualny zestaw i wymagania (w stopce lub wczesniejsze posty), co bys doradzil? Jakis zestaw kryteriow waznych przy prawidlowym wyborze no i oczywiscie "zestaw startowy" subow do zainteresowania sie.
Moze byc na forum lub na priv. Z gory dzieki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
Ściany z cegły + wełna na izolację.
Do tego (o ile istotne) podłoga z litego drzewa Jatoba.
Co do "odbić i innych turbulencji" dźwięku - tynk, to tzw. "baranek" (nie gładź). Fronty z bass reflex'em z tyłu stoją koło 40cm od ściany (oczywiście pod kątem) i w sumie specjalnego dudnienia jeszcze nie zauważyłem.

Z czego są wykonane ściany?
 

makafaka1

New member
Witaj !

Moim skromnym zdaniem w takim przedziale budżetowym na pewno wybrałbym JBL ES250 cena ok 1700 PLN, ale w salonie JBL na pewno do negocjacji.

30 cm głośnik daje tyle basu ile tylko zapragniesz (25-150 Hz oczywiście z regulacją) przy 700 W mocy szczytowej do tego łączność bezprzewodowa z amplitunerem pozwala go ustawić gdzie tylko ma się ochotę nie myśląc o problemie z kablami. Miałem przyjemnośc jego odsłuchu z grami, filmami i muzyka, miałem zastrzeżenia jedynie do muzyki, gdzie głośniki grały lepiej bez subba, ale gdy ktoś ma dobre fronty to ten problem nie istnieje.

Pozdrawiam
 

pkomp

New member
zapomniałeś o zasilaniu a już sam ten fakt nie pozwoli pozbyć się kabli i byle gdzie postawić suba...odchodzi jedynie kabel sygnałowy ale....to ale to jak przekazywany jest sygnał do suba?bo analogowo jest podatne na wszelkie zakłócenia (wiadomo że w paśmie suba będą praktycznie niesłyszalne ale jednak są)
 

makafaka1

New member
zapomniałeś o zasilaniu a już sam ten fakt nie pozwoli pozbyć się kabli i byle gdzie postawić suba...odchodzi jedynie kabel sygnałowy ale....to ale to jak przekazywany jest sygnał do suba?bo analogowo jest podatne na wszelkie zakłócenia (wiadomo że w paśmie suba będą praktycznie niesłyszalne ale jednak są)

Chodziło mi o to że nie trzeba ciągnąc kabla od amplitunera do subwooferze, chyba nikt z nas nie ma tylko jednego gniazdka z prądem w domu...

A sygnał dźwiękowy jest przesyłany przez nadajnik (podpina się do wyścia w amplitunerze) do wbudowanego odbiornika w subwooferze. Co do jakości przesyłu to nie wiem, ale stawiałbym na cyfrową.


panowie ten sub JBL bez kabla do ampli dobrze gra ?
chodzi mi glownie o kino, czasem troszke muzyki

Dźwięk będzie taki jak kablem, JBL po prostu udogodniło życie użytkownikom i zastosowało sygnał bezprzewodowy. Jeśli chodzi Ci natomiast o jakość to bardzo dobra w tej klasie cenowej. Do kina jaknajbardziej, do muzyki trochę mniej gdyż 30 cm głośnik robi swoje i bas jest bardzo mocny, oczywiście można go dostosować do swoich upodobań, lub po prostu trzeba się lubować w nadmiarze basu ;)
 
Do góry