Subwoofer do HK AVR 370 + JBL Studio 180

Też mi się podoba :)
Jeszcze takie pytanie koledzy. Kupuje juz suba ale obecnie mam fronty odcięta na large a reszta na 80hz. Czy po podłączeniu suba zrobic kalibrację? Pytam bo pewnie ampli ustawi wtedy fronty na 80hz a ja nie chce w stereo używać suba i chciałbym aby dźwięk był jak do tej pory. Jak to zrobic? Sub głownie do kina.
Chyba, że sie mylę i wtedy powinno byc lepiej. Bo np fronty zajmują sie tylko swoim pasmem a sub swoim. Poprawcie mnie.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To akurat pestka, bo ja często zmieniałem różne nastawy do każdej płyty. A to było w pure audio, a to z podbiciami lub na manualnych ustawieniach:) Jak zauważylem, to nie każda płyta brzmiała fajnie na tych samych ustawieniach. Będziesz mial sprzęt to sam zobaczysz co i jak, bo każdy gustuje w innym brzmieniu.
 
Mam suba. Wczoraj zamówiłem, dzis otrzymałem. Takie rzeczy tylko u naszego forumowego dealera :).
Podłączyłem sub do wejścia lfe (fioletowe) w grupie wejść preout. Teraz pytanie, na ile Hz mam ustawić zwrotnice w subie? Ustawiam na lfe bo takie wejście podłączyłem, nie wiem czy dobrze. A w ampli odciąłem sub na 120Hz.
Siła suba i ustawienie fazy zapewne do indywidualnej regulacji.
 
Ostatnia edycja:
Witaj. Tak, to ten model. Prezentuje sie ładnie i zgrabnie. Troche ciemniejszy niż na zdjęciach :), góra wykończona w piano black (czego wogule nie widać na zdjęciach w necie).
Dzis zmienię ale potestuje rano bo pobudze sąsiadów w kamienicy.
Na razie co mogę stwierdzić, to ze w stereo nie pasuje mi sub. Wole na dwa fronty niż 2.1. W jednej na piętnaście piosenek odpowiada :)
 
Prawda, prawda. W ampli cross na max? Na 200Hz?
W subie mam pokrętło tez od odcięcia (zwrotnica) i je dać na min czyli 50hz czy max czyli LFE?
A fazę mogę przełączyć z normal na reverse.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do filmow musi być na 80Hz. Do muzyki sobie musisz przestawiać na full band. Przy podłączeniu pod LFE cross w subie i tak powinien byc nieaktywny, ale poleca się odkręcić go na max. Wszystkim steruje amplituner. A i z fazą się pobaw, bo nie zawsze tak jest że jak stoi z przodu to faza 0 a jak z tyłu to 180. U mnie poprzedni sub stał z przodu i lepiej gral na 180st., natomiast REL mam przy kanapie z tyłu i mocniej gra na 0. Musisz sam przetestować.
 
Jestem po kalibracji. Ampli wszystkie głośniki ustawił na large, sub odciął na 100 i zmniejszył głośność na -4 wiec chyba nie muszę powtarzać.
Tylko głośniki poustawiać na 80?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak do filmów ustaw na 80hz. Suba ja bym ustawił na 120hz. Trochę dziwne, że go kalibracja ustawiła na 100hz. Do muzyki musisz przestawiać fronty na full band. Co do słuchania muzyki z subem to nie każdy sub sobie z tym radzi. I trzeba go zupełnie inaczej ustawić niż pod kino domowe.
 
Do góry