Subwoofer do 1500zł - pytanie

GleNinja

New member
Witam
Powoli przymierzam się do kupna nowego suba do 1,5tys.
Po kilkunastu latach używania technicsa - trzeba było zrobić przesiadkę na coś nowego.
Zdecydowałem się na ampli Onkyo 676 i frontowe kolumny Jamo C97.

Jako, że pokój jest w trakcie remontu - po jego zakończeniu chciałbym kupić suba - po pierwsze ze względów estetycznych :)
, a po drugie żeby mieć troszkę lepszy bas.
Aktualnie posiadam Magnata 250 - który co prawda nie gra najgorzej, ale po około 12 latach - jednak troszkę się zestarzał - okleina zaczyna sie odklejać, lekko podpuchnięty, porysowany - a material z osłonki zaczyna się przedzierać - ni jak nie będzie pasować do nowego wystroju :)

Suba będę używać tylko i wyłącznie do filmów i koncertów DVD. Pokój ma 20m2 i sub będzie stać przy kolumnach frontowych
Muzykę słucham w direct i jamo daje mi wystarczający bas - nawet tzw łupanka na Jamo C97 daje tak dużo basu, że Sub nie potrzebny

Ogólnie chciałbym suba z kolekcji Jamo - czyli J110 -
Dane katalogowe są przyzwoite - natomiast nie wiem jak w odsłuchu i porównaniu do innych subów w tym zakresie cenowym - do 1500zł.
Czy ktoś miał okazję słuchać tego suba, i porównać go do konkurencji?
Będę wdzięczny za jakieś info o Jamo J110 - i jakiejś konkretnej konkurencji
 

GleNinja

New member
dzwoniłem do kilku salonów i w żadnym w mojej okolicy nie ma jednocześnie J12 i J110
chętnie bym posłuchał - między nimi tylko 200zł różnicy -
myślałem ze ktoś trafi się na forum kto ma jeden z tych subów i opisze wrażenia
klipsh to wiem, że dobra maszyna, ale jeśli jamo mu zbytnio nie odstaje - to wolałbym Jamo - ładnie pasował by do frontów i centralnego z Jamo
 

GleNinja

New member
black - sub jamo j110 - to będzie dobry wybór?
wdł parametrów, na moj pokoj powinien wystarczyć - mocowo i zejsciem basu
ale nie mialem okazji go sluchać
jak miales okazje go sluchac i porownac z konkurencia w tej cenie 1500zl - to chętnie poslucham twojej opini
 

inkanaju

New member
a co powiesz na jakis model earthquake dolne pasmo przenoszenia w niektorych modelch schodzi ponizej 20 hz
czy konkurencja to potrafi ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
a co powiesz na jakis model earthquake dolne pasmo przenoszenia w niektorych modelch schodzi ponizej 20 hz
czy konkurencja to potrafi ?

pytanie czy konkurencja umie kłamać , pewnie nie skoro pisze tylko prawdę

owszem 20hz jest do osiągnięcia ale dla np -8db , czyli bardzo wyciszone ( mało słyszalne ) , a konkurencja podając np 30hz ma taki wynik w całym zakresie suba
 

GleNinja

New member
doradzano mi Klipsch 12stke - nieco powyzej 1500zl- ale bede liczyc na jakis rabat pozniej od konkurencji
niby Jamo J110 - nie mialo zlych recenzji, ale wiekszosc branzowcow i forumowiczy twierdzila ze warto sie nad tym klipschem zastanowic
 

Motyl32

New member
Niedawno kupiłem sobie suba Jamo J10 (do muzyki) i jestem zadowolony.
Skręcony potencjometr siły na ok 1/3, odcięcie na ok. 90Hz.
Sub tylko delikatnie zaznacza swoją obecność i o to mi chodziło.
 

mors111

Active member
Bez reklam
grunt to być zadowolonym i jeśli nie ma się potrzeby wywalania kasy to po co kupować super maszynę jak jej nie wykorzystasz
 
Do góry