Sub JBL L8400

robirem

New member
witam,

Od dłuższego czasu poszukuje suba do mojego zestawu. W Sobotę w saturnie wsio - vat i już się dowiedziałem że L8400 byłby do wyrwania za 2.300 zeta. Niestety przeszukując różne wątki na różnych forach nie znalazłem odpowiedzi czy jest on w stanie naglośnić pow 40m. Jedynie na niemieckim serwisie aredvd znalazłem test w którym piszą żę daje radę na wiekszych powierzchniach ale nie zapewnia już właściwego ciśnienia. Sub do kina w 70% ale muzy też słucham . Może ktoś ma doswiadczenie z tym subem w podobnym środowisku?

pzdr

sprzęt:
Yamaha RX-V3800
Yamaha DVD-S663
kolumny:
front ESA Vivace 3
central - ESA Vivace
reszta w poszukiwaniu :)
 

robirem

New member
Dzieki za szybką odpowiedź. Wiem że to konstrukcja zamknięta i stąd moje obawy z ciśnieniem na takiej powierzchni. Może uda się "potestować" w saturnie :)

pzdr
 

don111

Banned
w tej cenie to dobra propozycja
z droższych możesz poszukać Velodyne CHT 15R, to chyba najtańszy, bardzo mocny sub zarówno do kina jak i muzyki
 

robirem

New member
zgoda absolutna ale CHT15R już praktycznie nie do zdobycia a CHT15Q to cena w ok 4700,- . Za JBL dam 2300 i jak będzie za mało ( byc może ) to extremalnie moge dokupić drugiego i za cenę jednego velodyne mam 2 L8400. Tak nawiasem to "latalem" za tymi velodyne ale cena troche mnie usztywniła :) , nie że nie do wydania ale poszykuje jak widać rozwiązań alternatywnych

pzdr
 

sekret

New member
Czy ten sub zagra lepiejw kinie i muzie niż Velodyne CHT-10R?
Velodyne jest za ok 2000, jeśli więc ten JBL go bije to jestem skłonny wydac te 2 300 (a miał byc sub max do 2000.... w mordę):grin: .

Mam HK 255 + MA RS6.

Pozdro
Sekret
 

robirem

New member
jeżeli chodzi o velodyne to jest taki dziwny myk że modele cht 8,10,12 mają realtywnie słabe wzmacniacze , sprawa zmienia się radykalnie w 15 . Oczywiście wszystko zależy od powierzchni do nagłośnienia. Uważam że ten JBL mocowo daje radę i jest konstrukcją zamkniętą czyli mozliwe żę bas będzie lepiej kontrolowany i tym samym sprawdzi się w muzie. Na temat subów :niemieckich tj magnat czy heco jest dużo fajnych opini na niemieckich forach ale u nas cieżko z dostępnoscią. Są też bardzo chwalone suby SVS ( usa ) ale ten sam problem z dostępnością. Wracając do tematu JBL L8400 to jest ogólnie traktowany na zagranicznych forach jako jedyny prawdziwy sub JBL i raczej chwalony za kulture pracy

pzdr

jest szansa na velodyne cht 15R za 3.950 zeta - cena kusząca
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
sekret napisał:
Czy ten sub zagra lepiejw kinie i muzie niż Velodyne CHT-10R?
Velodyne jest za ok 2000, jeśli więc ten JBL go bije to jestem skłonny wydac te 2 300 (a miał byc sub max do 2000.... w mordę):grin: .

Mam HK 255 + MA RS6.

Pozdro
Sekret
lepiej nie zagra, ale jest mocniejszy, więc jak masz >30m to wybierz JBL
 

robirem

New member
reasumując daradę na 40m to "maleństwo" ? . Jutro jedyny dzień na decyzje za tą cenę

PS ewentualnym konkurentem z stajni velodyne to byłby cht-12r lub Q

pzdr
 

robirem

New member
Nie :) , był wystawiony za 2.450,00. To dobra cena. Czekam na okazje w stylu velodyne cht15r za 3.500,00 lub coś podobnego. Mam teraz ofertę za niego za 3.950,00 ale to jeszcze nie to. Sub to zakup bardzo powazny :) więc muszę byc pewny czy właściwy wybór. Co do JBL to napewno mocny sub ale niestety nie jestem pewien że da radę ( bez pocenia się ) w tak dużym salonie.

PS. Nawet podjechałem pod Saturna ale jak zobaczylem co się święci w środku do odeszła mi wszelka ochota na zakupy

pzdr
 

robirem

New member
Velodyne 15 CHT-R zamówiony, koszt 3.750. Powinien być u mnie jutro wieczorem ( koniec marudzenia :) . Dzięki wszystkim za pomoc. Oczywiście po ztestowaniu zdam relacje.
pzdr
 

sekret

New member
Czekamy więc na "recencję":)

Co do suba JBL L8400 - czy sprawdzi sie ze swoją konstrukcją zamkniętą w KD lepiej niz tańszy z BR (JBL ES150, Jamo sub 300)?

Pozdro
Sekret
 

robirem

New member
OK, jestem po 1 testach. Jak zobaczylem karton to się trochę przestraszyłem , ogromny. Sam sub mniejszy ale oczywiście też duży,taki miał być i podoba mi się. Pierwsza sprawa do stestowania to oczywiście brumienie - ulga cisza. Podłączenie to betka , kalibracja z ampli i kilka ustawień do pamięci. Mam mało filmów z dobrą ścieżką dzwiekową więc w zasadzie testy odbyły się na bazie 2 filmów - star wars II oraz king kong. Co można napisać hmm, po 1 ogromna moc ( sub ustawiony na 38% mocy ) w ampli w zależnosci od 4 ustawień o -1db do -3.5db. Dalej zero dudnienia za wyjątkkiem nastawu na tv, troche pojechałem bo ucinam suba dopiero na 120 Hz i te -1db w ampli , do oglądania tv ok ale jak puszcze film to wszysko zaczyna wpadać w wibracje. Fajnie działające 4 nastawy ( naprawdę warto korzystać ). Dobry do muzy ( tutaj ustawienia fronty large i ciecie suba na 40 Hz. Wogóle mam przygotowane 4 nastawy i caly czas coś zmieniam. Prawdą jest że ustawienia kolumn frontowych na small powoduje większe róznice niż tylko odcięcie dolu. Będę się napewno jeszcze długo bawił z klockiem. Podsumowując pełen szacunek dla velodyna iż w sumie w budżetowej serii mamy tak doskonalą jakość. Uważam że do mojego pomieszczenia a nawet większego da radę bez trudu i to z zapasem mocy. Jestem pod wrażeniem. Dla przykładu w star wars II zaraz napoczątku jak ląduje krążownik to jak zapodam tak ok -10 a nawet -5 db to ma się wrażenie przy wybuchu jakby caly dom mial zaraz runąć coś niesomowitego , w king kongu też jest pełno momentów że sam nie wierzyłem że takie mogą być doznania przy oglądaniu filmów. Super jest też to że przy cichym słuchanou sub jest obecny i jak trzyba walnie tak że go tylko czuć ( szczególnie odczuwalne jak sie suba odłaczy )
 

robirem

New member
to chyba nie tajemnica - megahz poprzez audiofast. Moja była przedostatnia szt z starego cht- r . Ale trzeba było się targować :)

pzdr
 
Do góry