sub do stereo ?

lukiii7

New member
Witam!
Zakupiłem amplituner hk3490,podłączyłem do kolumn JBL e80 kablem profigold bassflex,muzyki słucham z odtwarzacza płyt CD technicsa SL-PD888i wszystko wydawało by się okej,ale dlaczego mam trochu mało basu?? Na którymś forum znalazłem posta z podobnym problemem i wygląda na to że "taki" poprostu mam pokój,w niektórych miejscach znika bas(poddasze-skosy).Panowie,czy jest to możliwe?? czy zakup suba pomoże? proszę o poradę ! ! ! i co możecie napisać o subie firmy koda sw-100B v2
dodam że mam małe pole manewru jeśli chodzi o ustawienie kolumn,ale proporcje są zachowane ,odległość między kolumnami taka sama jak między miejscem odsłuchu a kolumnami.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam!
Zakupiłem amplituner hk3490,podłączyłem do kolumn JBL e80 kablem profigold bassflex,muzyki słucham z odtwarzacza płyt CD technicsa SL-PD888i wszystko wydawało by się okej,ale dlaczego mam trochu mało basu?? Na którymś forum znalazłem posta z podobnym problemem i wygląda na to że "taki" poprostu mam pokój,w niektórych miejscach znika bas(poddasze-skosy).Panowie,czy jest to możliwe?? czy zakup suba pomoże? proszę o poradę ! ! ! i co możecie napisać o subie firmy koda sw-100B v2
dodam że mam małe pole manewru jeśli chodzi o ustawienie kolumn,ale proporcje są zachowane ,odległość między kolumnami taka sama jak między miejscem odsłuchu a kolumnami.
mało basu to powód kolumn,też mam ten ampli tylko kolumny inne,pokombinuj z ustawieniem,a jak, nic to nie da to wuf REL,lub Velodyne
 

lukiii7

New member
Dzięki Maniek,postaram sie pokombinować,a jakiego Ty masz suba ?? i jak się sprawdza?? Myślałem też nad subem JBL E150P,co sądzisz??
 

maniekn274

New member
Bez reklam
...bo cenki tych subów które wymieniłeś to masakra jakaś ....jak dla mnie
jbl sub to do muzy daj sobie spoko,nie nadąża za basem z kolumn,dlatego ci poleciłem te,2 koła ale masz problem z głowy,miałem 250 jbl-a i przy kinie super,ale do muzy konstrukcja musi być zamknięta,tzn nie bas reflex w wufie. niech koledzy jeszcze się wypowiedzą,ale do muzy na dzień dzisiejszy lepszego suba nie ma od rela lub velodyne.
 

lukiii7

New member
Dzięki Maniek,w takim razie pozostaje czekać na jakąś okazję albo dozbierać kaski.Chyba że koledzy mogą polecić jakieś inne rozwiązanie ?
 

Skunek83

New member
Powiem Ci dwie rzeczy czytałem bardzo dużo opinii na temat tego amplitunera i dużo osób narzekało na brak basu na samym początku a po wygrzaniu aż nie mogli se z nim poradzić ,to nie jest moje zdanie!
Druga rzecz te twoje kolumny nie mają aż tak dużo basu bynajmniej w moim odczuciu i nie powiedziałeś w jak dużym pomieszczeniu one grają i ile chcesz kasy wydać na suba!
 

lukiii7

New member
Ja nie znalazłem zbyt wielu opinii na temat tego wzmaka a jak już ktoś się wypowiedział to raczej pozytywnie.Przy zakupie kierowałem się parametrami,możliwością podpięcia suba,dobrą ceną,dizajnem i oczywiście tym że jest to Harman Kardon ( HK połączyło się z Infinity i JBLem więc pomyślałem że może być dobrze).Sprzęcik gra w pokoju o powierzchni 25 m2,poczekam jeszcze trochę może jest to kwestia wygrzania się.Myślałem że zakup suba z tej samej serii co kolumny to dobry pomysł i nastawiłem się na wydatek max 1000 zł,ale może poczekam trochę i dozbieram kaski na propozycje kolegi Mańka.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Powiem Ci dwie rzeczy czytałem bardzo dużo opinii na temat tego amplitunera i dużo osób narzekało na brak basu na samym początku a po wygrzaniu aż nie mogli se z nim poradzić ,to nie jest moje zdanie!
Druga rzecz te twoje kolumny nie mają aż tak dużo basu bynajmniej w moim odczuciu i nie powiedziałeś w jak dużym pomieszczeniu one grają i ile chcesz kasy wydać na suba!
kto narzekał na brak basu,od początku nie dawałem więcej niż 0 na hk i było ok,nawet pod bx6 grało ok z basem,fakt że mniejszym niż w klipsch,ale nie tak ze zle.
 

Skunek83

New member
Ja nie mówię że go nie ma tylko są takie opinie że na początku nie ma a potem po wygrzaniu jest taki że głowy urywa.
Widocznie pisali to tacy ludzie jak ja bas maniacy dla których liczy się tylko bas!
Dla ciebie basu może być dużo dla mnie akurat nie
Każdy ma swoją opinię i swoje zdanie
Pozdrawiam
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Ja nie mówię że go nie ma tylko są takie opinie że na początku nie ma a potem po wygrzaniu jest taki że głowy urywa.
Widocznie pisali to tacy ludzie jak ja bas maniacy dla których liczy się tylko bas!
Dla ciebie basu może być dużo dla mnie akurat nie
Każdy ma swoją opinię i swoje zdanie
Pozdrawiam
zapraszam najpierw do odsłuchania,a potem dawania komentarzy.
 

bluray

Banned
Dla początkujących:
Na głośniki FP i FR idzie całość.
Kupujemy SUB-a żeby zabrał frontom niskie pasmo, do którego i tak się nie nadają.
Trzeba to podzielić ale to inna szkoła jazdy.
To było dla początkujących.
YAMACHA robi takie małe sabiki do TV !
 

lukiii7

New member
sory bracie ale co to miało wnieść do mojego tematu ?? ja prosiłem o konkrety,niech się wypowiadają Ci którzy mieli kontakt z w/w sprzętami.
 

don111

Banned
amplitunery HK mają dużo basu, E80 nim nie grzeszą, w dodatku charakter basu JBL sprawia że brakuje wypełnienia, soczystości w najniższym paśmie, one grają głównie krótkim, utwardzonym basem
najpierw sprawdziłbym inne ustawienie kolumn, ewentualnie pochodzić po pomieszczeniu, sprawdzić czy bas nie kumuluje się w rogu pokoju, pod sufitem, albo za ścianą... jeśli tak jest - kombinować z innym ustawieniem
 

lukiii7

New member
i o to chodziło ! ! !

Zgadzam się z Tobą don w 100%,właśnie o to chodzi że bas znika mi w niektórych miejscach w pokoju a w innym miejscu jest go wystarczająco dużo.Czyli już wiem że trzeba kombinować z ustawieniem kolumn,ale tak jak pisałem na samym początku mam małe pole manewru.Jeżeli efekt nie będzie zadowalający to w jakiego ewentualnie suba zainwestować ??
 
Do góry