strzelające głośniki w nowym samsung 40c650

domingut

New member
witam wszystkich . Jestem nowym użytkownikiem dlatego ewentualnie przepraszam za możliwe błędy. Dobra przejdę do rzeczy. W poniedziałek zakupiłem sobie nowy TV Samsunga 40c650. Telewizor odpowiadał mi wizualnie jak i jakością wyświetlanego obrazu, wbudowane usb także.
Mam z nim problem, a precyzyjniej z głośnikami w tym tv. Kiedy go włączam z głośników wydobywa się takie strzelanie (trzaski) porównał bym to do dzwięku wydawanym przy naelektryzowanym swetrze, który dotykasz, tylko swetr raz strzeli natomiast w tv dzieje się tak przez cały czas , ale nieregularnie. Na dekoderze satelitarnym te trzaski są mało słyszalne. Natomiast kiedy podpinam pendriva do telewizora trzasków jest zdecydowanie więcej i są głośniejsze to samo tyczy się odbiornika asusa HD DVD O!PLAY. Dodam ,że trzaski słyszalne są na odtwarzanych filmach przy dynamicznych scenach dźwiękowych. Przy zwykłych divxach strzelania jest niewiele natomiast przy filmach MKV trzasków jest bardzo dużo. Telewizor pierwszy wymienili mi w sklepie na nowy wspólnie uznaliśmy ,że jest uszkodzony. Dostałem nowy W domu zasiadłem do oglądania filmu z pendriva i zdziwienie po 10 min odtwarzanie zaczęło dziać się to samo. Zacząłem podejrzewać uszkodzony pendrive, ale jak puściłem film z pena na laptopie film był bez zarzutu. Mam także przenośny HDD, który także podłączyłem do telewizora i puściłem inny film w wyższej rozdzielczości - i miałem rację zaczęło dziać się to samo.
Dodam ,że sprzęt mój jest sprawny ponieważ kupując nowy telewizor - stary oddałem w dobre ręce - na tym telewizorze ten sam sprzęt działał idealnie bez żadnego strzelania. Zadzwoniłem do serwisu przyjadą we wtorek- ciekawe co powiedzą jak znam życie płyta główna do wymiany, tylko podejrzewam ,że nic to nie da. Bardzo proszę o podpowiedz co może być przyczyną takich cudów.
 

darken

New member
Witam
mam pewien pomysl ale moze sie myle - czy tv masz podpiete do gniazdka z uziemieniem (takie z dodatkowym bolcem) i czy to gniazdko jest faktycznie uziemione?? czasem ludzie podlanczaja sprzet do listwy przepieciowej czy roznego rozgaleziaczy ktore nie maja bolca uziemiajacego lub gniazdko w scianie go nie posiada szczegolnie w starszym budownictwie.
Wydaje mi sie ze poprostu ladunki elektrostatycze nie sa odprowadzane i stad te trzaski jak sam okresliles jak naelektryzowany sweter. Tv z racji duzego ekranu moze wytwarzac ich calkiem sporo dlatego zreszta kabel sieciowy jest 3 zylowy (moj stary crt 29 cali mial zwykły 2 zylowy).
Druga sprawa ktora moze to potwierdzac to fakt ze to 2 tv ii ma dokladnie to samo szanasa na takie samo uszkodzenie w obu tv to prawie jak trafic w totka 6.
 

domingut

New member
Mam dom jednorodzinny, wszystkie moje kable są trzy żyłowe, do tego mam listwę za 250 zł z filtrami. więc myślę ,że to nie to. Jakąś godzinę temu olśniło mnie i zmieniłem ustawienia korektora dźwięku. Wszystko wyzerowałem (ustawienia fabryczne) i głośniki przestały strzelać. Niestety stwierdzam ,że w tych telewizorach nie należy zwiększać zakresu basu powyżej trójki, bo DAC się wysypuje. Jednym słowem część odpowiedzialna za audio jest bardzo kiepskiej jakości (lub oprogramowanie) w tym telewizorze. Pytanie tylko po co dodają korektor jeżeli przy ustawieniach właściciela tv się wysypuje.
 

Enagem

New member
Mam dokładnie ten sam model tv.
Zaintrygowany Twoim problemem bardzo dokładnie sprawdziłem mój telewizor.
Żadne trzaski ani inne niepożądane odgłosy nie wydobywają się z głośników,nawet przy max ustawieniach korektora.
Jestem ciekaw jakie stanowisko zajmie serwis,będę uważnie śledził temat.
Życzę powodzenia i wytrwałości.
 
Ostatnia edycja:
Mam dom jednorodzinny, wszystkie moje kable są trzy żyłowe, do tego mam listwę za 250 zł z filtrami. więc myślę ,że to nie to. Jakąś godzinę temu olśniło mnie i zmieniłem ustawienia korektora dźwięku. Wszystko wyzerowałem (ustawienia fabryczne) i głośniki przestały strzelać. Niestety stwierdzam ,że w tych telewizorach nie należy zwiększać zakresu basu powyżej trójki, bo DAC się wysypuje. Jednym słowem część odpowiedzialna za audio jest bardzo kiepskiej jakości (lub oprogramowanie) w tym telewizorze. Pytanie tylko po co dodają korektor jeżeli przy ustawieniach właściciela tv się wysypuje.

Polecam koledze wezwanie fachowca-elektryka-pomiarowca, który nie tylko podbija pieczątki, ale faktycznie praktycznie zna się na pomiarach.
Prawdopodobnie pomiary były robione na "pieczątkę", gdyż w urządzeniach audio brak uziemienia objawia się przepięciami w naszych mało omhowych głośnikach:) Na ogół w urządzeniach audio, gdzie wzmacniacze nie mają trzeciego przewodu, posiadają wtedy wyprowadzenie na obudowie do uziemienia.

Uziemienie może być wykonane na zasadzie zerowania i to nie w samym gniazdku, ale gdzieś po drodze, wszystko zależne od rodzaju sieci.
 

darken

New member
To ze miszkasz w domu jednorodzinnym nie oznacza ze instalacje elektryczna masz poprawnie zrobiona i gniazdko do ktorego wpinasz ta listwe antyprzepieciowa jest z uziemieniem moze tylko jest bolec ale nie podlaczony tak tez juz widzialem nie raz. (najlepiej wziac voltomierz i zrobic pomiar) Po 2 to ze listwa jest za 270 zl i ma all filrty to oznacza tylko tyle ze chroni urzadzenia do niej podpiete przed przepieciami i niestabilnoscia sieci elekrtycznej wygladzajac przepieg pradowy natomiast nie eliminuje ladunkow elektrostatycznych powstalych w urzadzeniu. To ze po wyzerowaniu korektora zaprzestales to słyszec nie koniecznie oznacza ze sie pozbyles problemu moze poprostu zniwelowales skutki. Wiec dla swietego spokoju warto to sprawdzic.
Dodam ze sam kabel antenowy jest tez pod pradem i jezeli tv jest nie uziemione moze powodowac bzyczenie.
 

domingut

New member
Dobra ok. Tylko dlaczego w takim razie mój telewizor poprzedni czyli samsung lcd 32 cale który grał u mnie przez 5 lat w taki sposób się nie zachowywał. Przecież zmieniłem tylko telewizor, który gra w tej samej konfiguracji, miejscu i jest podłączony do tego samego gniazdka , do tej samej listwy. Nie rozumiem.
 

darken

New member
w c650 wtyczki posiadaja uziemienie sa to kable trzy zylowe takie jak w komputerach w starych tv crt byly plaskie wtyczki 2 zylowe bez uziemienia. Nie zabardzo rozumiem co ma instalacja w domu do plaskiej wtyczki???
Co do faktu ze stary tv dzialal ok to nie wiele powiem bo nie wiem co to za sprzet ale mowisz ze zmieniles ustawienia korektora i jest ok. Tylko mam pytanie skoro w obu tv miales ten sam problem to czy po wymianie 1 odrazu jak przywiozles nowy do domu to podkraciles korektor na maxa?? bo piszesz tak jak by pierwsze co robisz to all sowaki w korektorze na maksa a pozniej o kurde cos buczy??
Mam pytanie czy naprzyklad w trybie dzwieku film czy muzyka dalej masz bzyczenie bo w tych trybach nie da sie regulowac korektora (tylko tryb dzwieku standard pozwala na zmiane ustawien).
 

domingut

New member
OK. telewizor poprzedni jak i ten posiadają wtyczki trzy żyłowe (tzw. komputerowe). Mój sprzęt audio jest po tuningu i także posiada kable trzy żyłowe (komputerowe). Instalacje elektryczna w całym domu jest trzy żyłowa (o przekroju 2,5) łącznie z gniazdkami z bolcem. Gniazdka sam podłączałem więc wiem ,że wszystkie trzy kabelki zostały podłączone we właściwy sposób:eek:k:. Co do ustawień korektora to wystarczy zakres 100hz przesunąć na wartość 3 zaczyna lekko strzelać .Przesunięcie na maxa powoduje "deszcz" trzasków. Dzieje się to przede wszystkim na filmach w wysokiej rozdzielczości jak i na kanałach HD np NAT GEO WILD HD (TRZASKÓW JEST ZDECYDOWANIE WIĘCEJ NIŻ NA ZWYKŁYM KANALE SD). jak puszczam film mkv to przy dynamicznych scenach bardzo strzela jak puszczę film divx zwykły strzelania jest nie weiele miejscami w ogóle.
Pozatym jak zaniosłem pierwszy telewizor do reklamacji musiałem im udowodnić ,że coś jest nie tak z tv. Zabrałem ze sobą pena z filmem mkv. Kiedy usłyszeli trzaski w tv podczas dynamicznych scen z miejsca wymienili mi tv. Niestety drugim razem to już nie zadziałało:x, mimo ,że efekt był ten sam (pojechałem do nich z innym filmem mkv).
 

darken

New member
Ok i teraz mam pelen przeglad informacji :). mozliwe ze faktycznie cos jest nie tak z tymi tv jakas wada albo moze uszkodzone w sklepie staly na wystawie czy moze zle przechowywane. (oczywiscie sprzedawca zawsze powie ze to nowka nie roszana ale wiem z doswiadczenia ze nie zawsze tak jest - rodzice kupowali rok temu tv w saturnie i jak odbieralismy z magazynu to podobno nowa sztuka byla a jak sie okazalo po otwarciu brakowalo srob do przykrecenia nozki nie bylo baterii i all worki byly porozdzielane i do tego zle zlozony miedzy matryca a obudowa 1 cm szpary - chyba wypaczone od ciepla lub zimna w magazynie kto ich tam wie - dopiero 3 sztuka byla bez zastrzezen wiec rozne rzeczy moga sie zdarzyc.
troche dziwne ze akurat jak podnosisz 100hz to masz to bzyczenie bo akurat 100hz to niskie tony i raczej by buczalo nisko ale moze to swiadczyc o uszkodzeniu glosnikow.
To ze na kanalach hd jest gorzej to pewnie przez to ze kanaly hd maja 100 razy lepsza jakosc dzwieku niz na sd przez co i pasmo jest napewno szersze wiec moze faktycznie to wina glosnikow tv nie daja rady bo sa uszkodzone lub cewki im pospadaly?
Ostatnie pytanie czy jak zaczyna ci bzyczec to jak naciszniesz mute przestaje ??czy moze dalej słychac??
Z tego co pisales to jutro masz servis w domu ciekawe co oni powiedza daj znac.
 
Ostatnia edycja:

domingut

New member
Strzela tylko i wyłącznie podczas dynamicznych scen i narastającego dźwięku. Przy włączonym mute jest kompletna cisza. Ostatnio oglądałem Frediego krugera najnowsze wydanie rip z bluray przy tej muzyce strasznie strzelały głosniki. Teraz mój syn ogląda bajkę potwory i coś tam nie pamiętam rozszerzenie mkv obraz i dźwięk żyleta oczywiście głośniki strzelają jak cholera. Bajkę tą mam od 2 m-cy więc była oglądana na poprzednim tv i było super teraz porażka (dźwięk). Zauważyłem jedno jeżeli telewizor ustawię głośność na 50 a dekoder sat. mam dzwięk do połowy suwaka to nie strzela. To samo tyczy się odtwarzacza HD DVD asusa. Natomiast pendrive gra bezpośrednio z regulacji telewizora ale tutaj nic nie da się zrobić ściszam dzwięk do 10 i korektor zeruję wtedy nie strzela, jak tylko pogłośnię tv do 25 i zmienię wartości korektora jest jak wyżej pisałem
 

domingut

New member
Telewizor oddali. Stwierdzono ,że telewizor spełnia wszystkie normy Samsunga.
Ale serwisant nie wykluczył ponownego spotkania w niedalekiej przyszłości, bo może być tak, że wada telewizora jest wadą, która ujawnia się w specyficznych warunkach, może być to związane z za czułą głowicą w telewizorze w połączeniu z kiepskimi głośnikami. Objawia się to strzelaniem głośników na niektórych kanałach telewizyjnych (dekoder HD POLSATU), oraz przy oglądaniu filmów poddanych konwersji (np. divix - niektóre).
Jeżeli będzie więcej zgłoszeń tej wady, samsung wypuści nowe oprogramowanie , które zredukuje lub wykluczy problem za czułej głowicy, a co za tym idzie wzbudzania dac-a w tv. Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kolega tak miał na dekoderze Polsatu,naprawial kilka razy (Oni resetowali dekoder do ustawien fabrycznych i to cała naprawa) w koncu wymienil na inny i ma spokoj.Kolego a kto tak glosno slucha,oglada jak Ty?TV.korektor minimalnie ma byc ustawiony,za duzo moga byc trzaski.W cale sie nie dziwie,ze serwis stwierdzil TV jest OK.Wymien dekoder Polsatu.pozdr.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolejne bujdy o normach Samsunga. Dobrze, że napisali "normy Samsunga", a nie normy konsumentów czy Sony. My, użytkownicy mamy swoje normy, i nie chcemy buczących, żle oświetlonych, czy z wadliwymi głośnikami telewizorów. Ot bardzo wyśrubowane wymagania. Takie normy. Nie długo będą odpowiadać, że rozbita matryca lub jej brak to też norma Samsunga. ŻENADA!!! Tym ludziom już dziękujemy.
Pytanie; tylko jak z tym walczyć?
Chcę kupić 46c650, codziennie śledzę forum i z kazdym dniem jestem co raz bardziej przerazony i co raz dalej od wyboru tego telewizora. Fakt, że w tej cenie obecnie nie ma lepiej wyposazonego LCDka, ale wychodzi na to, że producent świadomie wypuścil bubla (na starcie niższa cena od starszego modelu B650) mydląc oczy obsługą internetu, widgetami, USB, mkv z napisami, itp. Fakt - inni producenci w modelach tej klasy tyle nie oferują, ale jeżeli przeciętnemu Kowalskiemu potrafią wmówić, że wadliwy telewizor to norma, pozostaje cieszyć się widgetami, ktore znikaja po kazdym update'cie firmware'u. Rewelacja. Poprostu ręce opadają.
 

domingut

New member
Witam. Te telewizory tak mają. Dziś otwierali u nas nowy market Media coś tam nie markt jakiś podobny. Stał tam telewizor 46c650 z zestawem kina domowego. Puszczali trailery różnych filmów. Tylko zapomnieli wyłączyć dźwięk w tv, także grało przez tv i amplituner. Wyraźnie było słychać przy dynamicznym dźwięku z dużą ilością basu jak głośniki w tv nie dają rady i strzelają :sad:.
Jest to ewidentnie wina telewizora, ponieważ wspomniany wcześniej dekoder Polsatu HD mam od półtora roku, na poprzednim telewizorze (lcd samsung 32'') grał normalnie, natomiast po zmianie na 40c650 nagle zaczęło strzelać w głośnikach na niektórych kanałach i niektórych filmach divx. Więc sami widzicie, że telewizor jest niedopracowany. Wiem , że można zlikwidować trzaski ingerując w ustawienia korektora, ale świadomość zostaje nie do końca dobrego telewizora (zamienił stryjek siekierkę.....).
Wcześniej nastawiłem się na zakup 37c650 ale na szczęście wcześniej poczytałem o tym tv na forum , że buczy. Pojechałem do neonetu. Wszystkie 5 jakie mieli buczały, więc kupiłem 40 no i masz babo placek w tym strzelają głośniki. Ale z dwojga złego ;)wolę strzelające głośniki niż buczący na okrągło telewizor. Samsung zaczął lecieć na ilość nie na jakość wprowadzając nowe normy na swoje produkty. pozdr.
 

darken

New member
dziwna sprawa po twoim 1 poscie meczylem ten tv sporo i nie udalo mi sie spowodowac zadnych trzaskow ani innych objawow czy to z dekodera (UPC cyfrowe) czy to z usb (divx, mkv i mp3) ani nawet z dvd sterego bez hdmi po scart.
Głośnośc jest ok dojerzdzalem do 40-50 na skali 100 bo wiecej nie da sie usiedziec i mozna ogłuchnąć - nie jest to napewno kino domowe i takie ogladanie to troche lipa - wiadomo jakosc nie najlepsza jezeli oczekuje sie kina ale do ogladania zwyklej tv jest ok i nawet jak ogladam jakies komedie to czasem kozystam tylko z tv - wiadomo ze nie ma porownania do zewnetrznego kina (u mnie denon + zestaw 5.1) ale to tak jak by porownac zestaw komputerowy 2.0 w plastkiowej obudowie do porzadnego kina czy nawet setawu 5.1 logitecha z wyzszej polki ( troche lepiej wykonanego)
Jak ktos uzywa tv do ogladania filmow i liczy ze bedzie mial efekty jak w kinie z thx to nie dziw
a po 2 kazde glosniki po przekroczeniu pewnych nastawien czy to glosnosc czy to zle ustawione (przebarwine korektorem) nie dadza rady a w szczegolnosci takie 10W RMS (jak w modelu c650) wiec nie dziwie sie ze serwis powedzial ze jest ok

Nawet u mnie na denonie i kolumnach 120W jak podciobne bas i przesadze z glosnoscia to sa trzaski a skolei jak przesadzi sie z wysokimi to nie idzie wytrzymac i szybko sie uszkodzi zestaw.

Jak ktos chce zeby sasiedzi razem z nim ogladali (wzasadzie słuchali filmu) to pozostaje zewnetrzne kino domowe z subem gdzie jak cos wybuchnie to dupa skacze na kanapie :p sam lubie jak cos porzadnie pierdyknie ze az czuc na skorze po to suby maja spore glosniki o odpowiedniej budowie

troche wyrozumialosci bo nie wierze ze jak zrobisz gonosc na 20 -30 i dasz dzwik na nap film to ci pierdzi

i jeszcze jedno w pewnych warunkach jak sie podkreci bas (tony niskie) moga występowac interferencje fal wewnatrz obudowy co bedzie sie objawialo np trzaskami ale nie samych glosnikow co bardziej obydowy lub innych elementow ktorw wpadaja w rezonans oraz dodatkowo zmienia sie cisnienie wewnatrz i terz moze powodowac pierdzenie tudziesz trzaski to samo jest na roznego rodzaju subach w plastkiowej obudowie poprostu nie da sie przeskoczyc wlasciwosci niektorych materialow (plastik)

i jeszcze jedno korektor raczej ma słuzyc do uwypuklania poszczegolnych pasm w czasie odsuchu z okrezlona glosnoscia i wraz z jej wzrostem nalezy korygowac te ustawienia uwzgledniajac moc danego zestawu. To troche tak jak zkolesiami ktorzy do cinquechento wala pseudo zestawy audio 1000w i jak jedzie to mu rdza sie sypie a caly samochud skacze i tzreszcy :p

wlasnie sprawdzilem podczas grania na xboxie dzwiek podkrecilem do 75 i nic nie trzaska (tryb game) wiec nie mozna zmieniac ustawien
 
Ostatnia edycja:

BRgutek

New member
Witam.Posiadam model b650. a wiec tez te 10W na jedna strone. Korektor mam poustawiany i podciagniety pod swoje "widzenie'. A wiec na niektorych kanalach: SD. na skali 10-12 i mam juz dosc glosno., a na HD. musze zejsc do 5-7 na skali,bo tez robi sie dosc wysoce glosno [wysokie tony, za sprawa korektora]. A wiec cos tu musi byc na rzeczy...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kolego domingut,kol.darken wjasnil Tobie ŁOPATOLOGICZNIE,ten TV to nie kino domowe,sam piszesz,ze jak ciszej to nie strzela.W sklepie tez przesadzili i efekty bylo slychac.Zmien na SONY lub i nny a za mc,bedziesz znowu pisał.Podepnij dobre kino i po klopocie.Kol.darken z tą rdzą to było dobre.pozdr.
 
Do góry