STR-DA3600ES - obraz z hdmi, dźwięk z optyka - jak?

Yamato

New member
witam, mam problem z moim amplitunerem STR-DA3600ES, dzis podpielem go juz na stale, wszystko ladnie pieknie, ale mam pewien problem, tj dwa urzadzenia podpiete pod amplituner kablem hdmi daja na niego dzwiek ale tylko w stereo, natomiast bez problemu dziwek nadaja rowniez w systemie DD5.1(iptv settopboxy), tyle tylko, ze przez optyka, niestety niemoge dojsc do ladu, jak zrobic, wejscie hdmi powiazac z zrodlem dzwieku po optyku, w harmanie moglem zmienic sobie to bez problemu, tutaj nie zabardzo wiem jak - a moze sie nie da? moze mi ktos pomoc ? pzdr

ps - co daje mi opcja zone wbudowana w ampli?
ps2 - dlaczego niemoge ustawic cutoffa na inne glosniki niz tylnie?
ps3 - czy warto zmienic kabel sygnalowy od suba do ampli z tego dodawanego fabrycznie od jamo?
czy poczuje jakas roznice?
 

orte

New member
Jak masz go podpiętego do sieci to zainstaluj Setup Managera.
Tam w zakładce Input sobie wszystko poustawiasz wg potrzeb ;)
Mój dekoder też nie wypuszcza po HDMI sygnału 5.1, dobrze że po optyku chociaż idzie
Pozostałe zakładki także Ci sie przydadzą i to na 100% :)
 

Yamato

New member
dzięki, bajer niezły, o to mi chodziło :)
mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie jak ustawić Crossover Frequency w tym programie?
glosniki takie jak w moim podpisie tj zestaw s606 hcs3, wg intrukcji
fronty dzialaja w przedziale 42-20000 Hz
surround 80-20000 Hz
central 75-20000 Hz
 
Ostatnia edycja:

Artur79

New member
Witam
rowniez dopiero co odkrywam ten amplituner ...
co do frec na glosniki to tylko tyle co znalazlem to w setup manager w opcji speakers jak wybieze sie ze glosnik smal to mozna ustawic przy jakiej czest ma ciac ...

swoja droga jak wraznenia z "odsłuchu" macie jakies porownanie do onkyo 808 lub yamaha 1067 ?
 

Yamato

New member
ja mam jedynie wrazenia z odsluchu porownujac to do mojego harmana avr 155, powiem tak, jest ok, cudowo nie ma, brakuje mi basu z suba albo nie wiem jak z niego go wydobyc ... ;) ogolnie brakuje mi jakiejkolwiek kontroli z poziomu ustawien ficzersow subwoofera
 
Do góry