Sterowanie głosem pilotem od tv w zestawie kina domowego?

Rufios

New member
Mam TV 46PFL5507 i podłączyłem do niego kino domowe Philips HTS 3593


Najpierw podłaczyłem pod HDMI 1 w TV i nie było głosu z TV w kinie domowym.
Dopiero jak przełączyłem na HDMI 2 i kupiłem kabel optyczny mam głos z TV w głośnikach z kina domowego.
Jest problem, że muszę używać dwóch pilotów. Ten od kina domowego robi głośniej ciszej, a ten od TV zmiana kanałów.
Jakieś pomsyły?

A i w dodawaniu urządzen w TV ma być kino domowe czy kino domwe HTS? Jaka to różnica?
 

Rufios

New member
Przełączyłem na HDMI 1 i bez zmian.

Tzn jak w ustawieniach TV ustawię na Easylink to działają głośniki TV i podgłaśniam telewizor,a nie kino domowe.
Muszę ustawić w TV Easylink -> głośniki wyłączone. Tylko, że wtedy po wciśnieciu na pilocie TV głośniej/ciszej jest komunikat, że głośniki TV są wyłączone. Grrrr.
 

jenson

Banned
A włączyłeś HDMI ARC w ustawieniach TV?

edit: Żeby wszystko działało to musisz mieć w ustawienia ogólne włączone easylink, włączone pilot easylink, a w ust. dźwięku -> zaawansowane: głośniki tv włączone autostart easylink, hdmi arc włączone. Nie wiem jak w odtwarzaczu, czy nie trzeba włączyć w ustawieniach hdmi arc i easylink pilot
 
Ostatnia edycja:

Rufios

New member
Pomogło wyłączenie TV z sieci.

Sytuacja opanowana, ale nie do końca.

Istotnie musi być ustawione easylink autostart.

Ale jest jeszcze jeden problem do rozwiązania.

Włączam TV pilotem od TV, startuje TV i kino domowe.
Przez chwilę jest głos w głośnikach TV, w końcu włącza się kino domowe.
Jest komunikat "wzmacniacz aktywny" ale ginie głos.
Na wyświetlaczu kina domowego jest wyświetlone HOME, żeby mieć głos musi być OPT IN
Niestety muszę ręczenie przestawić źródło dźwięku na pilocie od kina domowego.

Co zrobić?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mam nadzieję, że jak jest podlaczone kino, to masz odłączony optyczny? Jeżeli nie, to tak zrób :) Dobrze by było, gdybyś w ustawieniach easylink w HTS ustawił mapowanie audio na HDMI ARC.
 
Do góry