stereo za ok 3500+-300 zl

darekn12

Member
hejka wiem ze juz pytalem radzilem sie ale wkoncu uzbieralem kase i chce udac sie na odsluchy wzmacniaczy i kolumn.
chce normalne stero do tv i tv N oraz radia.
prosze o rade co wogole mam odsluchac?
biore pod uwage yamahe 767 ew jakies inne ampli tylko jakie?
kolumny dali concept 6 ew jbl albo kef 7
a pokoj 25,7 m2
takze prosze chociaz o rade co najlepiej do siebie pasuje w tym przedziale cenowym zebym mogl o to poprosic sprzedawce jak bede sie umawial na odsluchy.

dzieki za pomoc
pozdr
darekn12

widze ze zero odzewu
nie zrozumcie mnie zle
poprostu jakos czlowiek ktory nigdy nie mial takiego sprzetu nei znam sie jakie wogole mam ze soba odsluchiwac jakiego producenta ampli z jakimi kolumnami?
prosze tylko o jakies zestawienie
wiem ze hk z jbl ale z kolei nikt nie poleca kolumn jbl bo w tej cenie sa lepsze ok ale jakie?
co z czym?
z gory dziekuje
pozdrawiam
darekn12
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

byku80

New member
Na tym forum wątek był wałkowany do znudzenia, poszukaj. np HK3490 (ewentualnie 3390) + do wyboru cała gama dobrych monitorów. O przyzwoitych podłogówkach w tej cenie zapomnij. Pokój masz duży to masz problem bo to maksymalna wielkość kiedy monitory mają szansę zabrzmieć dobrze ale już nie wszystkie i nie tak jak w mniejszych pomieszczeniach. Na forum są też wątki innych ampli stereo.
 

mkk1

New member
Nie no , zakładając że za ampli około 1500 , zostaje 2 tys na kolumny. I tu już bym pomyślał o podłogówkach , np :
Tonsil Siesta
Mission M35
Magnat Qantum 605
Dali Concept 6
Heco Vista
Magnat Supreme

Wszystkie kupisz w tej cenie , pytanie czego oczekujesz od dźwięku .

M
 

darekn12

Member
hejka
dzieki z aodp
czego odczekujeod dzwieku?
w sumie nie wiem ma grac ladnie czyto i przyjemnie,
nie mialem nigdy lepszego sprzetu w domu oprocz jakiegos zestawu creativa do kompa i to wsio
mialem wstepny wybor yamaha 797 i dali concept 6 ale
jak zaczalem dzwonic i pytac to kazdy mi radzil cos innego
jak sie dowiedzieli ze chce podlaczyc pod to dekoder N to ze stereo z tego dekodera jest cienkie i ze lepiej topodlaczyc pod ampli 5,1 kablem hdmi takze caly moj zamysl co mam kupic znow legl w gruzach
ze juz sam nie wiem co kupic.
chce przez to sluchac tv-N,radio i kiedys dokupie cd bedze dvd do sluchania.
jesli to cos pomowe w doradzeniu kompletnemu laikowi co wogole ma odsluchac bede bardzo wdzieczny
a nei wiem czy pisalem pokoj 25 m2

dzieki i pozdr
darek
 
Ostatnia edycja:

byku80

New member
ja mam podłączony dekoder n-tv do stereo zwykłym kablem z mediamarktu. Cudów nie ma. Dźwięk z filmów jest jak trzeba. Słuchanie mtv i innych podobnych stacji sobie odpuściłem ponieważ od brzmienia muzyki wymagam znacznie więcej. Jednocześnie dźwięk w filmach na jest dla mnie na tyle satysfakcjonujący że nie chce mi się kombinować i sprawdzać innych kabli. Znajomi mają n-kę podpiętą łączem cyfrowym (chyba podczerwień) do ampli yamaszki i nie słyszę w tym wariancie żadnej różnicy na plus. Oczywiście w kategorii dźwięku dwukanałowego.
 
Ostatnia edycja:

darekn12

Member
hejka a mam jeszcze jedno pyt jakiej mocy powinienem wybrac ampli do pokoju 25m2?
czy moc 3390 starcza?czy moze jednak 3490?
kolumny biore pod uwage te ktore juz sie przewinely w tym watku
dali 6
kef7
 
Do góry