Stereo na bazie Klipsch RF-82

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może akustyka kuleje? Nie chce mi się wierzyć że Oli 40 + wzmak zagrały gorzej od jakiś plastików. Trochę już różnych zestawów słuchałem i nigdy plastiki nie dorównają pełnowymiarowym kolumnom podłogowym. W takim wypadku większość ludzi by kupowała zestawy za 1500zł, a nie osobne elementy za sporą kasę. Coś jest nie tak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotr10

New member
Bez reklam
Parke 82 mam za ok.2600,nowe,Pelna gwarancja.Do tego stosunkowo tanio wychodzi zestaw Denona wz+cd 720ae dlatego pytałem o niego.
Prawdę pisząc szkoda mi wydawać ponad 4 tys na inne kolumny jak te mam w tej cenie. Jedyne co mi sie wydaje to to ze charakter klipschow bardziej mi leży niż rothow.
Co do technicsa to kolega ma stary ale wysoki model wzmaka i w połączeniu z jego b&w gra to bardzo ciekawie- w taki efekt chciałbym iść. Oli 40 pod tyn wzmakiem grały inaczej,słabiej. Tak jakby sie silowaly z tym dźwiękiem,wysokie i średnie ok,niskie byly bez efektu,a przy cichym słuchaniu po prostu tylko gralo. Podobnie bylo na jakimś kupionym z allegro wzmaku hk 8850-tez go oddałem.
Szwagier kupił podstawowy ampli hk chyba 156 z plastikowymi kolumnami hk i gra to z lepszym efektem niz testowane przeze mnie zestawy. Przy czym cena jego to ok 2500,a u mnie 4000+tuner. Dla niego ma grać no i gra. A ze mnie ma ubaw ,ze wydałem prawie tyle samo kasy na te Oli a efektu ...brak.


Za 2600 to opłaca się używane kupić.
Mogę się założyć , że żadne kolumny za te pieniądze nie podejdą do tych Klipschów.
Zobacz sobie ile kosztują dali ikon, lub nawet te paradigmy!!!!
Kolega pisze, ze Paradigmy sa lepsze, moze ,ale nie dla mnie / twardszy bas, ja wole bardziej miekki.
Wykopu Klipschom na pewno nie brakuje.

Co do wzmaka, nie znam sie za bardzo, ale z tego co czytalem to nowe / nad, denon , marantz. Z przedzialu ok 3000, ale tylko i wylacznie do odsluchu, nie kupuj w ciemno.

Ja jak kupowalem tego technicsa i pozniej ta yamahe to poprosilem sprzedawcow o mozliwosc zwrotu jak mi do gustu dzwiek nie podpasuje. Na szczescie nie musialem odsylac a taka furtke bezpieczenstwa mialem.

Zastanow sie nad uzywana elektronika bo duzo zaoszczedzisz, albo kupisz o wiele lepszy sprzet jakosciowo w porownaniu do nowego.
Za 3000 uzywany wzmak, to juz bedzie highend:lol:
Teraz fajny Sony na allegro 870 ES flagowiec z integry za 2500 ok.
Ja za Yamaszkę dałem 1000 zł, ale wyglada jak nowa.
 

ozilek

New member
Może akustyka kuleje? Nie chce mi się wierzyć że Oli 40 + wzmak zagrały gorzej od jakiś plastików. Trochę już różnych zestawów słuchałem i nigdy plastiki nie dorównają pełnowymiarowym kolumnom podłogowym. W takim wypadku większość ludzi by kupowała zestawy za 1500zł, a nie osobne elementy za sporą kasę. Coś jest nie tak.

Czyściej pewnie zagrały,pasma wyraźniejsze,ale takiej werwy juz nie miały, basu 0 w porównaniu z tymi Hl, ale fakt ze tam jest SUB (no ale w cenie)...
Z plastików może i dźwięk jest plastikowy, ale ta powyższa opinia to chyba lekko trąci stereotypem. Mam wrażenie że co by nie postawić obok podłogówek , nawet jakiś padlin, to obrońcy podłogówek i tak będa z nich słyszeć o niebo lepszy dzwięk...
Akustyka rzeczywiście może mieć u mnie duże znaczenie.
Jedno jest pewne: 0 zakupów w ciemno.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sorki, ale się nie zgodzę. To nie stereotypy, a fakt. Pokaż mi audiofila który ma w swoim domu plastikowy zestaw? Słuchałem u znajomych sporo różnych plastikowych budżetówek i nawet z subem zagrały gorzej niż moje kolumny bez suba. Odłącz u kolegi ten sub i zobaczysz jak "grają" te kolumienki. Jak do swojego zestawu podłogówek jeszcze dodasz porzadny subwoofer, to zestaw taki zje te plastikowe cudeńka. Plastik to jest dobry dla osób mało wymagających, lub mających mały budżet i pomieszczenie. Do muzyki to takie kolumny się nie nadają. Oczywiście, to moje zdanie po przesłychaniu już sporej ilości sprzętu, bo jak ktoś kupuje pierwsze KD to takie plastiki wydają się prawdziwym HI-END'em.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

d@miano

New member
Mam nadzieje, ze pomoge:)

Tak się sklada, ze mialem identyczny problem - klipsch RF 82 z HK 3490 - masakra, jak kupisz to się zalamiesz, lepiej pieniądze rozdaj dla biednych.
Tez myslalem, ze jak będę mial malo basu to sobie suba dokupie i niestety tak zrobilem z marnym skutkiem - za dużo nie wniosl do systemu pozytywnych emocji.

Na szczęście mam kolegę, który lubuje się w sprzetach vintage i ,,przytastal'' do mnie takiego technicsa su 7100 kupionego na allegro za 200 zl. Technics poskladal tego Harmana totalnie i pokazal dobre strony kolumn.
Z uśmiechem na twarzy zaczalem szukać dla siebie technicsa, trafil mi się model najwyższy z tamtych lat jeśli chodzi o integry - technics su-8600 - rewelacja.
Oczywiście każdy ma inny gust, ale to co zrobili ten technics bylo niesamowite - o wiele lepiej od tego co uslyszalem z kolegi wzmaka.
Nie twierdze, ze idealne ale w porównaniu do Harmana Niesamowite.

Sprzedalem Harmana, sprzedalem suba ( JBL es 250 - klipsche z tym technicsem nie potrzebują suba)

Żeby tak nie bylo jednostronnie, to poinformuje, ze sprzedaje juz technicsa, ale to dlatego, ze chce jeszcze lepiej ,obecnie jestem w posiadaniu super yamaszki AX 900.

Jeszcze dodam, ze te klipsche to super kolumny( porownywalem np. Dali ikon 7 się chowaly jak dla mnie) do Twoich 40 metrow sobie spokojnieporadza. Grają niesamowicie potężnie.
Technics gral troszkę za cieplo jak na mój repertuar muzyczny.

Powodzenia w wyborze, ale od harmana trzymaj się z daleka.

piotr10, jak się ma Twoja wypowiedź do tego co pisałeś wcześniej i tych zachwytów nad połączeniem HK+Klipsch? Wcześniej byłeś zadowolony z tego połączenia. Pisałeś, że dźwięk pod Harmanem ożył, dostał kopa i ogólnie jest dynamit i zdecydowanie polecasz takie zestawienie :)
 

d@miano

New member
Jaki w takim razie amplituner najbardziej uniwersalny i zgrywający się z charakterem dźwięku kolumn polecacie do kina i muzyki z RF-82II na dzień dzisiejszy?
 

dollo

New member
witam, jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu klipschów łącznie z podłogówkami rf52 i amplitunera onkyo 579 i mogę śmiało polecić połączenie klipsch i onkyo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlaczego uważasz że jeśli ktoś używa suba to znaczy że uwielbia i zna się tylko na "nawalance"? Z Ciebie jest prawdziwy audiofil bo suba nie używasz?
Typowo Polska masakra...

To nie "masakra", a realia. Kolumny w stereo powinny przesłać pełne pasmo, bas , sopran , średnie. Jeżeli są odpowiednio dobrane to suba nie potrzeba. Kino domowe rządzi się innymi prawami niż zestawy stereo. Posłuchaj ludzi co siedzą dłużej w tym temacie co Ty, a nie krytykuj. W plastikach, jak napisał Krzysztofradio, sub robi za wszelkie efekty. Wystarczy go odłączyć i sam zobaczysz co warte są plastikowe kolumny. Dla laika plastik robi wrażenie, dla ludzi będących w temacie jedynie uśmiech na twarzy:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego uważasz że jeśli ktoś używa suba to znaczy że uwielbia i zna się tylko na "nawalance"? Z Ciebie jest prawdziwy audiofil bo suba nie używasz?
Typowo Polska masakra...
Kolega juz mnie wyręczył. Nic dodać. I w ten sposob producenci gotowych zestawów robia ludziom wodę z mózgu.
A poza tym sam dodałes sobie inny sens tej wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, ze uzywanie suba tyczy się tylko nawalanki oraz, ze nie uzywam suba. Kolega Krzysiek doskonale zrozumiał co miałem na mysli i wyjaśnił ci to.
 
Ostatnia edycja:

ozilek

New member
To nie "masakra", a realia. Kolumny w stereo powinny przesłać pełne pasmo, bas , sopran , średnie. Jeżeli są odpowiednio dobrane to suba nie potrzeba. Kino domowe rządzi się innymi prawami niż zestawy stereo. Posłuchaj ludzi co siedzą dłużej w tym temacie co Ty, a nie krytykuj. W plastikach, jak napisał Krzysztofradio, sub robi za wszelkie efekty. Wystarczy go odłączyć i sam zobaczysz co warte są plastikowe kolumny. Dla laika plastik robi wrażenie, dla ludzi będących w temacie jedynie uśmiech na twarzy:)

Kolega juz mnie wyręczył. Nic dodać. I w ten sposob producenci gotowych zestawów robia ludziom wodę z mózgu.
A poza tym sam dodałes sobie inny sens tej wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, ze uzywanie suba tyczy się tylko nawalanki oraz, ze nie uzywam suba. Kolega Krzysiek doskonale zrozumiał co miałem na mysli i wyjaśnił ci to.

Wy wierzysz w to co piszecie?
Masz racje to nie masakra, to juz rzeczywistość rodem z pisu. Nic Was Guru tego forum nie przekona ze białe jest białe a czarne jest czarne...
Nic nie wnieśliście wartościowego dla mnie do mojego wątku, tak jak i do wielu innych. Nabijanie postów, zjechanie plastików, Jamo, JBL, Klipscha i innych za to że to gówno marketingowe i cudowanie z jakimiś wynalazkami, które w praktyce 8-9 osób na 10 uzna za katastrofę. Ale Wy znajdziecie tam doskonałą harmonie pomiędzy pasmami (oczywiście po za soczystym, wgniatającym basem tzn. dudniącym bo to nie pasmo dla Was audiofili).
Po co mam odłaczyć suba? Po to był w cenie w zestawie żeby grał w kopmlecie. Ja Wam piszę że ten plastik gra o niebo lepiej niż te zaj... Roth Oli 40 z HK980/3490, które w komplecie kosztują dwa razy więcej. Tak samo jak nie widzę sensu wymieniania mojego starego amplitunera Onkyo z załaczonymi do niego w gratisie M-Audio na te same Oli+HK, bo róznica w jakości dźwięku nie jest warta tych 4-5tys! Jak ja to usłyszałem to prawie zawał: gdzie te Wasze super wysokie, ta pięknie wyciągnięta średnica no i ten potężny bas niczym z Klipschów RF-62II?Ba, nawet lepszy ten bas!
Po to jest bas żeby go słuchać. A po co polecacie suby do muzy Velodyne lub REL a do kina JBL?

Podsumowując polecam poniższy post:
Bardziej ambitny , czy głupi ?
Sam miałem niczego sobie zestaw na bazie lampy , przetworników itd .
Zamiast słuchać muzyki , szukałem doskonałości w lampach , kablach IC i glosnikowych , DAC-ach .
A wiesz , co było najgorsze ? Nie miałem kontaktu z rodziną !
Jestem już daleki od masturbowania się przy odsłuchu trąbki , saksofonu i gitary :)
Za zaoszczędzone grosze może lepiej pojechać na wakacje .
Pozdrawiam .
Maciej
I co z tego że siedzicie dłużej w temacie? To rodzaj megalomani? A słyszałeś o rutynie, obiektywiźmie? Znasz powiedzenie: uczeń przerósł mistrza? Powodzenia z rozmumowaniem, że ten kto dłużej w czymś siedzi to znaczy że zna się najlepiej. Sprawdź dowolną płaszczyznę życia żeby zobaczyć jak bardzo się mylisz.
Jeśli kogoś obraziłem to sorry nie było to moim zamiarem w tej wypowiedzi.
Temat można zamknąć, usunąć - mi to obojętne i bez znaczenia.Nie zamierzam juz tego tu czytac i odpisywac wiec piszcie co chcecie.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Uuuuaaaaa, no to panowie Krzysztofowie teraz Wam się dostało, za te wszystkie złe posty, za te namawianie do audiovodoo, do tej złej czeluści, prawie że sekty HDTV... no i wyszła prawda... prawdziwe audio to SUBWOOFER :D po co tam kolumny, jakie tam fronty, zbędny central, zagracanie surroundami... Niech żyje SUBWOOFER!!! :D :D :D

Jeśli kogoś obraziłem to sorry nie było to moim zamiarem w tej wypowiedzi.
Oj było było, i to aż nadto wyraźnie od pierwszego zdania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt jest taki ze plastik nie odda tego co "rezyser mial na mysli", moze sie podobac (lub nie), moze grac efekciarsko, ale trzeba miec swiadomosc ze to nie bedzie pelnowartosciowe brzmienie. Jest duzo cykow, duzo basu i powstaje mixtura wszelakiej masci, lepszej lub gorzszej. Nie ma fizycznej mozliwosci aby to bylo brzmienie przyzwoitych kolumn drewnianych z przeniesieniem pelnego pasma.
Jalowa dyskusja.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wy wierzysz w to co piszecie?
Masz racje to nie masakra, to juz rzeczywistość rodem z pisu. Nic Was Guru tego forum nie przekona ze białe jest białe a czarne jest czarne...
Nic nie wnieśliście wartościowego dla mnie do mojego wątku, tak jak i do wielu innych. Nabijanie postów, zjechanie plastików, Jamo, JBL, Klipscha i innych za to że to gówno marketingowe i cudowanie z jakimiś wynalazkami, które w praktyce 8-9 osób na 10 uzna za katastrofę. Ale Wy znajdziecie tam doskonałą harmonie pomiędzy pasmami (oczywiście po za soczystym, wgniatającym basem tzn. dudniącym bo to nie pasmo dla Was audiofili).
Po co mam odłaczyć suba? Po to był w cenie w zestawie żeby grał w kopmlecie. Ja Wam piszę że ten plastik gra o niebo lepiej niż te zaj... Roth Oli 40 z HK980/3490, które w komplecie kosztują dwa razy więcej. Tak samo jak nie widzę sensu wymieniania mojego starego amplitunera Onkyo z załaczonymi do niego w gratisie M-Audio na te same Oli+HK, bo róznica w jakości dźwięku nie jest warta tych 4-5tys! Jak ja to usłyszałem to prawie zawał: gdzie te Wasze super wysokie, ta pięknie wyciągnięta średnica no i ten potężny bas niczym z Klipschów RF-62II?Ba, nawet lepszy ten bas!
Po to jest bas żeby go słuchać. A po co polecacie suby do muzy Velodyne lub REL a do kina JBL?

Podsumowując polecam poniższy post:

I co z tego że siedzicie dłużej w temacie? To rodzaj megalomani? A słyszałeś o rutynie, obiektywiźmie? Znasz powiedzenie: uczeń przerósł mistrza? Powodzenia z rozmumowaniem, że ten kto dłużej w czymś siedzi to znaczy że zna się najlepiej. Sprawdź dowolną płaszczyznę życia żeby zobaczyć jak bardzo się mylisz.
Jeśli kogoś obraziłem to sorry nie było to moim zamiarem w tej wypowiedzi.
Temat można zamknąć, usunąć - mi to obojętne i bez znaczenia.Nie zamierzam juz tego tu czytac i odpisywac wiec piszcie co chcecie.

Miałem nawet nie odpisywać, bo szkoda się męczyć. Jeżeli są dobre kolumny to suba w stereo nie potrzeba. Ludzie załączają suba bo właśnie mają albo zamiłowanie do dużego basu, albo kolumny są słabe na dole pasma. Nikt z Nas nie jest guru, bo są osoby z dużo większą wiedzą. Akurat ja czy koledzy lubimy tematykę audio i czemu nie można podyskutować na forum? Czemu polecamy np. REL i Velodyne, zamiast JBL? Zależy jeszcze jaki JBL? Jeżeli porównamy Velodyne EQ-MAX 8/10 i JBL ES 150, to nawet nie ma co z czym porównywać. Velodyne zagra o klasę lepiej, ale i cena jest dużo wyższa. Podobnie z REL. Czemu ludzie kupują Mercedesa a nie Opla Vectrę, przecież jednym jak i drugim przemieścimy się z punktu A do B, i w miarę w dobrych warunkach? Pokaż mi kolumy plastikowe, które tak nisko zejdą i zagrają z taką dynamiką jak podłogowe? Jeżeli to by była prawda jak piszesz, to 90% ludzi by miała w domu zestawy plastikowe za 1500zł. Mnie, i pewnie innych nie musisz przekonywać że "białe jest białe, a czarne jest czarne", bo już trochę zestawów przesłuchałem. Myślisz że po co do gotowych zestawów jest dodawany sub? Jak Ci napisałem wyżej, odłącz ten cudowny sub i zobaczysz wtedy jak "ładnie" ci zagrają w stereo kolumny. Bo ja na podłogowcach posłucham i muzyki i film obejrze z dobrym basem, a Ty już tego nie zrobisz. Słuchaj, kupuj sobie co chcesz. Każdy z Nas ma wyrobione zdanie, i to nie są tylko suche, nie potwierdzone opinie. Czy Nas obraziłeś?....Mnie nie, bo ja na to kładę (wiesz co), ale może kolegów?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oziłek, skądże, nie obraziłeś mnie :D
Przeciwnie, przekonałeś mnie do swoich racji :D
Dziś wywalam swój zestaw i wracam do starego kina, które za pewno gra lepiej. Oddałbym Ci obecny zestaw, ale nie proponuje Ci tego chłamu, bo podzielasz moją opinię. Że też ja głupi i głuchy tego wczesniej nie slyszałem, dałem sie nabic w butelkę i wyrzuciłem te pieniądze :sad:
A mogłem po prostu posłuchać niedoświadczonej osoby i innych osiłków, zamiast jeździs kilka lat na odsłuchy.
Krzysiek1980, porąbałeś już swoje Oli? Mi tak ręce opadły, ze siekiery nie podniosę :D
Szkoda, że nasz uczen, który przerósł mistrza już nie będzie tu zaglądać, ani udzielać cennych rad, bo chętnie bym się jeszcze czegoś dowiedział. Myślę, że mozna poprsić admina o usunięcie działu stereo, ba nawet całego audio. W reszcie wszystkie problemy wielu dekad zostaly rozwiązane.
A może odłączę wodę i bedę używał tylko deszczówkę?
Przyjemnosci życzę w słuchaniu i siły oraz powodzenia Twoim słuchaczom!
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzychu, właśnie wracam spod śmietnika:), a jutro na łowy do RTVAgd po dobry zestaw. Oczywiście, każdy może mieć swoje zdanie i można podyskutować, bo po to jest to forum. Ale po co od razu krytykować innych zdanie? Bo raz posłuchałeś w pewnych warunkach Roth i mniej Ci się spodobały od plastików? Powiem ci szczerze, że jak ja byłem odsłuchać Roth w sklepie to też nie zagrały jakoś wybitnie, po prostu zwyczajnie, i to pod wzmakiem. Pewnie kiepska akustyka w tym pomieszczeniu ( to nie był salon odsłuchowy). W domu pod ampli KD zagrały znacznie lepiej niż pod wzmacniaczem w tym sklepiku. A już po wygrzaniu, i teraz po podpięciu wzmacniacza to już inna bajka. Chcę ci uzmysłowić, że nawet najlepsze kolumny w kiepskim pomieszczeniu mogą zagrać kiepsko. Ja nie bronię Roth, ale naprawdę chciałbym usłyszeć jak plastikowy, budżetowy zestaw bije brzmieniem Roth Oli 40 + HK 3490/980. Chyba że coś ze słuchem masz nie tak? Jak byś był z okolic Łodzi, to chętnie bym Cię zaprosił do siebie żebyś zobaczył jak Roth może zagrać. Trochę okazałeś brak kultury, a już na pewno wiedzy.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Fakt jest taki ze plastik nie odda tego co "rezyser mial na mysli", moze sie podobac (lub nie), moze grac efekciarsko, ale trzeba miec swiadomosc ze to nie bedzie pelnowartosciowe brzmienie. Jest duzo cykow, duzo basu i powstaje mixtura wszelakiej masci, lepszej lub gorzszej. Nie ma fizycznej mozliwosci aby to bylo brzmienie przyzwoitych kolumn drewnianych z przeniesieniem pelnego pasma.
Jalowa dyskusja.
Fakt jest taki, pomimo technologi kosmicznej nikt nie zrobił jeszcze kontrabasu wielkości skrzypiec :)
 
Do góry