stereo + kino

niceman

New member
Witam
Chcialbym poradzic sie w sprawie dla mnie dosc mglistej.
Posiadam aktualnie dosc stary zestaw Yamaha HTR-5630 +Eltax Discovery. Zaden cud ,wiem.
Planuje zakup swietnego gramofonu-do SLUCHANIA muzyki , bo tej tej pory tak do konca to chyba nie sluchalem.Niedawno padl mi jeden glosnik w kolumnie ale nie wiem czy to ma jakis sens
Mianowicie czy mozna stworzyc zestaw z dwoma ampli, glosnikow, ktore zagraja dobrze zarowno w stereo jak i podczas odtwarzania DVD, jesli tak to czy jest szansa wykorzystac cos z tego co juz mam, i potencjalna cena-mam slaby budzet
Z gory dziekuje i prosze o wybaczenia za bycie smiesznym
 

niceman

New member
O kurcze chyba wyskoczylem z tym tematem jak Filip z konopi. Czytalem kilka innych postow ktore przeradzaly sie w niezla jadke. Panie i Panowie po czesci prawie kazdy ma racje zaleznie od doswiadczenia itp ale mysle ze cos na co ,przewaznje bardzo anty-nastawieni do siebie forumowicze ,mogli by spojrzec nieco bardziej otwardzie i dojsc do porozumiena wynik nie byl by kompromisem ale wrecz przeciwnie czym co moze byc genialnym rozwiazaniem. W takiej to oto perspektywie chcialem utrzymac ten watek jesli beda jakies odpowiedzi, dziekuje za uwage i pozdrawiam
 

niceman

New member
nie mam sprecyzowanej ale gramofon to Pro-Ject Debu3 za okolo 1300 zl i mysle ze podobne ceny reszty mogly by zagwarantowac cos godnego uwagi, moze sie myle
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
najwiekszy problem to niestety taki, ze jak kupisz gramofon to do "sluchania muzyki" to wlasciwie tylko on bedzie sie do tego nadawal.
nie wiem czy ten gramofon da sie podlaczyc do tego ampli , kolumny tez mocno srednie w dodatku tak jak piszesz na dzien dzisiejszy uszkodzone...
nie ma sie co oszukiwac- perspektywy kiepskie.
 

niceman

New member
Tak tez myslalem a jakies w miare rozsadne propozycje powiem szczeze ze myslalem aby zostawic i naprawidz Eltaxy jako glosniki tylne do kina a na przod kupic cos dobrego do stereo ( jednak preferuje bardziej stereo kino nie jest tak wazne) no i jakic ampli to tego
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ach ...pamietam jak zaczynalem ....od gramofonu....krolowaly wtedy "artury":grin:

jesli masz checi i parcie na analog bazujacy na calkiem przyzwoitym gramofonie , to tak z grubsza koszty calego ukladu (zeby to mialo sens...) - gramofon 1 tys. + wzmacniacz 1-1.5 tys +kolumny 2-2.5 tys . gotow na takie wydatki ? plyty winylowe to na dzien dzisiejszy dosc droga zabawa , wiec tymbardziej wydawanie 1 tys na gramofon musi miec sens... a sens bedzie mialo jesli bedzie pracowal "w odpowiednim otoczeniu"...
 
Do góry