Stereo kef q100/300 yamaha as501+cdn301

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma porownania do mojego poprzedniego Denona 720. Denon gra dobrze jak na swoje 1200zl ale brakuje mu wlasnie tej energi, szczegolowości i wypelnienia basu.

Niestety ten Denon ma więcej wad - największą jest totalny brak muzykalności ,nie boję się powiedzieć że, pod tym względem jest beznadziejny .Brak energii objawia się przez wysuszenie średnicy to szczególnie słychać w przypadku głosów żeńskich ,saksofonu czy fortepianu ,rzeczywiście ten wzmacniacz gra czysto ,ale to wynika z "odfiltrowania" składowych w dźwięku .Byłoby oczywiście nieprawdą gdybym napisał ,że ten wzmacniacz ma same wady ,mnie zaskoczyła jego stereofonia ,co prawda nie potrafi budować dalszych planów (takie atrakcje to w droższych wzmacniaczach) ale pierwszy plan jest uporządkowany ,słuchając większych składów ,rozmieszczenie muzyków wydaje się logiczne .Druga sprawa, że na tym wzmacniaczu nieźle wypadaja wysokie tony - nie są zapiaszczone ani ostre ,co własnie przyczynia się do dobrej stereofonii ,gdyż jej jakość w głównej mierze zależy właśnie od wysokich tonów
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Posiadam wspomniane w tytule KEF Q300 i zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza do nich. Obecnie jest Mitchell Johnson Sap 201v. Mam wrażenie, że jest dla nich trochę za słaby, muszę go mocno rozkręcać. Poza tym, czytałem że KEFy potrzebują prądu, żeby pokazać pełnie swoich możliwości (nie wiem na ile to prawda). Inna sprawa, w niektórych nagraniach mam problem z dudniącym basem (mam problem z akustyką pomieszczenia-pisałem o tym w innym wątku, ale bez odzewu) i być może jakiś inny wzmacniacz lepiej by ten bas okiełznał??

Zastanawiam się nad: Nad 368, CA CXA 60, Rotel a12? Zależy mi żeby były wejscia cyfrowe i phono.

Używki też wchodzą w grę: Roksan K2?? Ale tu nie ma wejść cyfrowych.

Macie jakieś propozycje? Czy może odpuścić temat i zostawić jak jest, bo przy takiej konfiguracji/akustyce nie ma sensu lądować się w lepszy sprzęt?

Tu link jak to wygląda...

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/1...lyw-na-brzmienie-nasze-rady-i-praktyki-5.html
 
Do góry