STEREO jaki zestaw

Łukaszb79

New member
Witam wszystkich
zamierzam złożyć zestaw stereo i w związku z tym proszę o wszelkiego rodzaju Wasze sugestie i opinie,
na początku miałem dokonać zakupu kina domowego ale po przemyśleniach i odsłuchu kilku tańszych zestawów doszedłem do wniosku, że to nie jest to co bym chciał i w moim przypadku stereo będzie idealne, ponieważ głównie słucham muzyki 80%, film 20%, (kiedyś tam w przyszłości może rozbuduję zestaw stereo do 5.0 lub 5.1 ale na razie nie mam parcia na KD)
główne źródło muzyki to laptop plus dysk plus kilkanaście CD
co lepiej zagra
amplituner czy wzmacniacz, z racji że słucham radia amplituner była pierwsza myśl, może wzmacniacz a tuner dokupić używany w dobrym stanie?
Czy zakupić razem z ampli lub wzmacniaczem odtwarzacz CD, skoro większość muzy mam na dysku
Moje typy brane po uwagę:
amplitunery
harman/kardon 3490
DENON DRA 700
YAMAHA RS 700

Wzmacniacze
harman/kardon 980
DENON PMA 710 AE
YAMAHA AS 700

ewentualnie CD jak będzie potrzeba
harman/kardon HD 980
DENON DCD 710 AE
YAMAHA CD S 300

Kolumny podłogowe
KEF C7
Wharfedale Diamond 10.7
Monitor Audio M6
Monitor Audio BX6
(BX6 trochę przewyższają mój budżet ale chętnie poznam Wasze zdanie i jak wypadają w konfrontacji z resztą)

Słyszałem DENON-a DRA 700 plus Wharfedale Diamond 10.7 zestaw grał świetnie w filmie również było ok
może ktoś z Was wie gdzie w Krakowie można odsłuchać w/w zestawy
Muzy jakiej słucham to w zasadzie każdej po troszku min. U2, Tina Turner, Majkel Jackson,
Dziękuję za każda sugestie i Wasze zdanie
sprzęt będzie grał w salonie 25m2 blok
Pozdrawiam
Łukasz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Przy Rondzie Matecznego masz sklep dystrybutora Monitor Audio, więc też powinni mieć, ewentualnie klinika dźwięku, w Nautilusie raczej będzie ciężko z czymś innym niż Harman, Wharfedale to chyba jedynie w marketach. Harmana też spotkasz na Zakopiańskiej (Art Cinema). W Top Hi-Fi się nie opłaci szukać, bo tam niestety odsłuchasz tylko Yamahę i Rotela ewentualnie, czasem Classe.
 
Do góry