Stereo do powieszenia na ścianę

zetcezc

New member
Hej, przyszedł czas na zakup stereo do salonu. Pomieszczenie niestety słabo nadaje się do sensownego słuchania muzyki. Wysoki sufit ze skosami i antresola nad salonem, Sam salon ma ze 28 m2, ale jest to generalnie przestrzeń otwarta na resztę domu. Do tego niestety mam kompletny brak miejsca na postawienie czegokolwiek na podłodze, brak też szafek, półek.
Jest tylko kanapa na 3 ścianach i kominek. No i schody. Dosłownie i z doborem sprzętu.
Mam przeznaczone jakieś 2500 zł. Pomyślałem, że powieszę coś na ścianie nad kanapą lub ewentualnie dam tam wąską półkę i coś wąskiego postawię.
Słucham głównie rocka alternatywnego, nie uważam się za audiofila, ale słyszę różnicę między jakością z muzyki kina amplitunera HK z Eltaxami w pokoju TV, a dotychczasowym grajkiem Samsunga za 400 PLN z salonu

Rozważałem coś z płaskich sprzętów Panasonica, potem posłuchałem w MediaM jakiegoś podobnego wyglądem Sharpa i w sumie brzmiał mi lepiej. Najlepiej brzmiał mi dock Pioneer XW-NAV1K. i w sumie pomyślałem, że kupie go za 800 PLN i będzie OK, ale potem wstawiłem iPhona do Yamahy Piano i plan diabli więli, bo sprzęty płaskie nagle zaczęły grać płasko ;)
Myślałem też o wstawieniu czegoś 2.1 ( małe kostki na ścianie i subwoofer pod półką kominka, ale nawet samego amplitunera nie bardzo mam gdzie postawić.


Na necie znalazłem jeszcze sprzęt Pioneera X-SMC1-W
i Yamaha ISX-800 Restio (to jest faworyt mojej małżonki)

Niestety pomysłu nie mam, gdzie to w Poznaniu sprawdzić.

Ktoś z forumowiczów miał może okazję posłuchać któregoś z tych sprzętów?
Ewentualnie może macie inne pomysły na sprzęt naścienny - ewentualnie inne pomysły rozwiązania problemu ustawienia sprzętu.

Jeśli chodzi o wymagania to sprzęt musi oprócz przyzwoitego grania także: być biały lub szary (jasny), mieć CD, radio, dock na iP mile widziany, cena do ok 2500.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Zbyszek
 

bagiennik

New member
Bez reklam

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak by się uparł to znajdzie takie płaskie urządzenia - Bang & Olufsen bajeczny wygląd i dobry dźwięk problem w tym że nie są tanie ,ale jeżeli ktoś chce wprawić w podziw gości odwiedzających dom to jest to doskonała propozycja
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Harman MS100, wygląd sup tyle, że czarny ale mniejszy i dobrze gra.

IFA23_881160a.jpg
 

zetcezc

New member
Harman MS100, wygląd sup tyle, że czarny ale mniejszy i dobrze gra.

Dzięki za propozycję. Też mi wpadł oko ten Harman. Myślicie, że będzie lepiej grał od Restio? W końcu to też małe.
Sprzedawca w sklepie polecił mi Yamaha TSX-140. Pdobno będzie to lepiej grało a taniej. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem?
 

tomek176

New member
Niestety te futurystyczne cacka mnie nie przekonują. Polecam Denon Ceol w wersji czarnej lub białej (tutaj trudniej o pasujące kolorem kolumny). Jednak sprzęt jest sprawdzony i ma spore możliwości. Posiadam Ceol'a od prawie roku.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki za propozycję. Też mi wpadł oko ten Harman. Myślicie, że będzie lepiej grał od Restio? W końcu to też małe.
Sprzedawca w sklepie polecił mi Yamaha TSX-140. Pdobno będzie to lepiej grało a taniej. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem?
Jak coś jest tańsze i jeszcze Yamaha, to brzmienie nie będzie nawet podobne :)

MS100 mam w sypialni i wymiata niemiłosiernie jak na tak mały sprzęt.
 
Do góry