stereo do 25m2

Bepeh

New member
kolumny na 10 cm od ściany cd

do 3 TPLN lepiej z 3490 i tak w ogóle z HK lepiej zagrają Audio Academy Phoebe III (neutralne i dobrze grają przy cichym odsłuchu.
drożej jest bardzo ciekawa kolumna z bass refleksem w dół Divine Acoustic Electra - obecny model z 2 w nazwie (też polska, poprzednik Electra ver 1 - dobre recenzje i opinie na forach stereo) - lekko pow. 3TPLN za parę.
potem bardzo neutralna i dobrze grajaca Xavian Gran Colona, przy niej zaleta to na przyszłość możliwość dokupienia sub-a i satelitek na tył (prinnisima) (ok 4TPLN za parę) (wszystkie bardzo dobre rexcenzje tak w zakresie neutralności, stereofonii czy jak kto woli przestrzenności)
potem MA RX 6 ewentualnie 8 (nie ma co reklamować, ładne skrzynki, dla mnie z HK 355 i posiadanym Marantzem brzmienie trochę krzykliwe, za bardzo w kino idące ale mają bardzo wiele dobrych opinii)
a jak lubisz coś dużego to POLK Audio RTI7 czy jakoś tak (ok 6TPLN za parę). - ma co prawda jeden z 2 bass refleksów do tyłu ale z tzw rozwiązaniem autorskim czyli coś jakby rozpraszaczem fal (wygląda jak radiator) dzięki czemu też 10cm od ściany będzie jako warunek spełnione.
ok 8-10TPLN mamy już kilka bardzo dobrych konstrukcji zamkniętych....
ale to już inna bajka także co do wymagań wobec reszty sprzętu.
polecam lektury stron internetowych producentów...
i odsłuchy bo to liczy się najbardziej.
 

zodzak

New member
Poniżej moje ustawienia na procesorze dźwięku. Nie wiem czy do końca to coś powie jeżeli nie zna się mojego wzmacniacza.
 

Attachments

  • IMAG0117_cr.jpg
    IMAG0117_cr.jpg
    128,7 KB · Wyś: 57

maniekn274

New member
Bez reklam
i wszystko wiadomo jak muzy kolega słucha,bas lubi i wysokie tony,średnicę ucina więc klipsch jest dla ciebie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zodzak

New member
największy problem z Klipschami to basreflex z tyłu :( Hmmmm .... sam już nie wiem. A może ktoś z czytających forumowiczów ma Klipsche i mieszka w okolicy Słupska to bym podjechał i odsłuchał jak to się sprawuje w warunkach domowych z przytuleniem do ściany? :D
 

d@miano

New member
Czyli jeśli miałbym takie ustawienie w salonie (bez drzwi) a odległość kolumn od ściany to 35cm to z basreflexem z tyłu Klipsch RF-62 czy jeszcze lepiej RF-82 :) zagrają dobrze?
 

Attachments

  • salon.JPG
    salon.JPG
    8,5 KB · Wyś: 272

d@miano

New member
Niespełna 30m2 (5.35x5.5m) Przy takim ustawieniu nie będzie dudnienia i zniekształcenia basu?
 
Ostatnia edycja:

d@miano

New member
A pomiędzy BDP10 a CD 980 Harmana jest duża strata na jakości przy połączeniu z HK 3490? Mowa oczywiście o odsłuchu oryginalnych płyt.
Bluray bardziej uniwersalny, ale w sumie z dysku zewnętrznego filmy też można oglądać, więc jeśli CD dużo lepszy to może lepsze rozwiązanie?
 

latekk

New member
podepnę się pod temat:
gdzie jest lepszy przetwornik C/A - w odtwarzaczu CD HD980, czy w amplitunerze HK3490?

Innymi słowy: wiem, że lepsza jakość muzyki będzie z połączenia analogiem HD980 z HK3490, ale czy przy połączeniu cyfrowym (coaxial, optical) odtwarzacza HK BDT20 z HK3490 ta różnica w dźwięku zostanie choć trochę zminimalizowana?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
A pomiędzy BDP10 a CD 980 Harmana jest duża strata na jakości przy połączeniu z HK 3490? Mowa oczywiście o odsłuchu oryginalnych płyt.
Bluray bardziej uniwersalny, ale w sumie z dysku zewnętrznego filmy też można oglądać, więc jeśli CD dużo lepszy to może lepsze rozwiązanie?
cd bez pytań
 

kudeł

New member
podepnę się pod temat:
gdzie jest lepszy przetwornik C/A - w odtwarzaczu CD HD980, czy w amplitunerze HK3490?

stoję przed bardzo podobnym dylematem, tyle że w kontekście AVR255 - zastanawiam się czy warto zamieniać obecnie używane jedynie jako transport najzwyklejsze DVD podłączone przez SPDIF na HD980 podłączone po analogu...
 

zodzak

New member
W międzyczasie byłem w sklepie gdzie mogłem odsłuchać HK980 na głośnikach Avance K3 a także Advance Acoustic MAP 306 na głośnikach MBQuart (niestety nie pamiętam modelu - chyba w nazwie było ONE). Powiem jedynie, że już wiem na co muszę dozbierać kasiorki :) Może nie koniecznie MBQuart ale Advance Acoustic jak najbardziej. Wyszło to co bardzo często się na forum powtarza ... trzeba odsłuchać, aby się zdecydować. W poniedziałek jadę do dużego sklepu aby odsłuchać AA z innymi kolumnami. Jak wrócę to podzielę się uwagami.
Pozdrawiam.
 
Do góry