Stereo czy KD - dylematy

Markonelli

New member
Cześć!
Zastanawiałem się nad zestawem KD za około 3000zł(blackninja podał mi fajne propozycje - dzięki blackninja!), ale niestety jestem zmuszony do weryfikacji budżetu i pozostaje mi ~2000zł :(
Ponieważ muza jest dla mnie może nawet ważniejsza od efektów KD zacząłem się zastanawiać nad zestawem stereo (wzmacniacz + kolumny). Pomieszczenie jest spore (35m2), często słucham głośno, głównie mocnego rocka (ale również szereg innych gatunków się pojawia w playerze), odtwarzam głównie z plików.
Czy to wogóle wykonalne, żeby poskładać jakiś przyzwoity zestaw (w tym budżecie) - zdecydowanie ma być nowy, nie używany.........chyba będzie problem.......poradźcie coś, proszę.....
 

rafal735r

New member
Jak sprzet ma byc nowy i na taki metraz to raczej nic przyzwoitego nie kupisz. Kup chociaz uzywany wzmacniacz. Przyzwoicie grajacy nowy wzmacniacz to koszt przynajmniej 3tys i to nie ma na to gwarancji. Takie sprzety sa bardzo trwale wiec zainteresuj sie czyms starszym z drugiej reki. Sam uzywam amplitunera z 91r i CDeka z 92r i sprawuje sie to swietnie i brzmi niebo lepiej od nowych klockow kilakrotnie drozszych.
 

Krys202

New member
Hymm. W tej kwocie będzie ciężko ale coś tam da się złożyć :)
moje propozycje :
Amplituner stereo:YAMAHA RX 497 950 zł
DENON DRA-F102 800 zł

Kolumny: Jamo C 405F 1100zł
: Jamo 606S 1200 zł
: Jamo S718 1000zł
: Mission M34i 1300zł Ale do nich raczej mocniejsze amplitunery.
:Tonsil Maestro II 1400 zł

Jest kilka możliwości :) Ale jak to zagra to nie mam pojecia bo z tego słuchałem tylko jamo 606S nie wypadły najgorzej ale grały z HK 3390.

Ja bym dozbierał 500 zł kupił HK 3390 / Yamahe 797 i do tego jakieś kolumny odsłuchał. Nie będzie źle a za taką kwotę nic lepszego nie wymyślisz (jeżeli chodzi o nowe graty). Blackninja się postara żebyś się w budżecie zmieścił :)
 

mkk1

New member
Hmmm...nowe , 2000 i 35m ? Cieżko będzie , lepiej byłoby jakiś używany piecyk kupić . No ale :
Heco Vista 500/700
Magnat Monitor 1000
I do tego np AA map 101. Trochę drożej , ale jest to absoultne minimum według mnie. Chociaż i tak poszukałbym używanego wzmacniacza
M
 

mkk1

New member
Szukaj Rotela z serii 9xx , Yamahy AX od 500 w górę albo z serii A , Marantza 8000, 7200, PM80, PM78, Denona z serii x60 albo x80
M
 

Krys202

New member
moi faworyci to: Yamaha RX-797 i Tonsil Maestro II 180
w sumie >2000zł ale może wzrośnie WAF nad czym pracuję :D
co Wy na to?

Yamaha nie jest zła za te pieniądze. Ale czy dobrze zagra z tonsilami ?? nie wiem nie słuchałem. Jak masz gdzie to posłuchaj z czym jak gra. Może jakieś kolumny tej samej firmy ??

Polecam również Mission M34i . Nie wiem jak gra to z yamaha (ktoś na forum mówił że dobrze) Osobiście mam model wyższe i polecam ( ale to subiektywna opinia) ; Z HK 3390 na pewno nie będzie źle, z 797 może być nawet lepiej :).

Jest jeszcze kilka fajnych ofert np. HECO, Magnat, albo Klipsch, ale jak mówiłem w tej kwesti najbardziej wskazany jest odsłuch :)
 

Markonelli

New member
hm.....myślę też o Jamo S606 lub Heco Victa 500 - nie wiem co łądnie zagra z tą Yamahą (głównie mocny rock i czasem mam być głośno) - odsłuch tych kolumn z tym ampem w Kielcach raczej niemożliwy....


te Heco są w dobrej cenie (499zł) - a mają wysoką skuteczność (91dB)
 

rafal735r

New member
Nie patrz na dane techniczne, ale akurat te Victy graja dobrze jak na taka cene. Za 500zl bym je bral w ciemno. Moj kumpel ma model 700 i dobrze to sie sprawuje.
 

rafal735r

New member
Moim zdaniem nie warto dokladac. 700tki sa 3-drozne, ale zadnych roznic w brzmieniu nie odnotowalem. Podobnie jest z magnatem. Do dzis nie slysze roznic miedzy modelami 505, a 507. Tak samo tyczy sie to glosnosci obu konstrukcji. Obie tak samo dokladaja do pieca.
 

seb76

New member
Witam,

Widziałem, że brałeś po uwagę Maestro II teraz Tonsil produkuje Maestro S na innych głośnikach sam sie wahałem między nimi i Siestami (teraz produkowane jako Exclusive) wybrałem Siesty ze względu na rodzaj słuchanej muzyki. Do bardzo ostrego grania Maestro będą lepsze niż Siesty, choc te ostatnie grają naprawdę bardzo fajnie.

:: Tonsil

Okazało się, że robią je też w innych kolorach niż czarny to zdjęcia dorwałem na innym forum - Maestro S i II


Pozdrawiam
 

Attachments

  • Maestro S.jpg
    Maestro S.jpg
    78 KB · Wyś: 166
Do góry