Stawianie dvd na ampli ? Grzeje sie :<

dxe

New member
Witam,
Czy moge spokojnie postawic dvd na amplitunerze ? Nie ukrywam ze daje to duzo wiecej wolnego miejsca i ladniej wyglada
Niestety moj ampli strasznie sie nagrzewa (gora obudowy, nie ze jakos wybitnie goraca, ale jest ciepla), na fotkach u ludzi widzialem ze w wiekszosci przypadkow dvd stoi na ampli
Tu moje pytanie, czy nie uszkodze w ten sposob dvd ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Jeśli stoi to "luzem" z wolną przestrzenią dookoła to tak.
Jeśli zaś jest to w jakiejś "wnęce" to raczej nie.
Ważna jest jakaś tam wentylacja.
 

jacky68

New member
stawiaj spokojnie moja yamaha już stoi 2 lata na amplitunerze i to we wnęce i nic się nie dzieje a amplituner jest dosyć gorący
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ja tez bym sie zastanowil zanim postawil bym cos na ampli .. temperatura powyzej 50 st skraca zywotnosc komponentow ale jak inni stawiaja i nic nie jest to dawaj :) ja sie trzymam swojej teorii
 

Silber

New member
zawsze można użyć jakiejś podkładki na narożnikach lub samemu coś zrobić :p żeby nie było bezpośredniego styku - by był "przewiew" pomiędzy urządzeniami efekt "wnęki" też jakiś tam wpływ ma :>

ale w sumie to raczej nie ma się czym przejmować - jeśli ręki nie parzy to jest orajt :grin:
 

dxe

New member
Ampli hk avr 247
Dvd hk dvd 47

Dvd ma nozki ok 1cm wysokosci, ale sek w tym ze ampli sie grzeje, jakos super mocno nie, normalnie mozna go reka dotknac, ale cieplo czuc
Dookola nie ma nic, stoi ok 10 cm od sciany, nie stoi w zadnym regaliku

Skoro BN twierdzi ze jest ok, to juz mi ulzylo ;)
 
Do góry