Standardowy problem, czyli wybór TV...

StewieG

New member
Witam, na wstępnie witam wszystkich bardzo serdecznie ponieważ jest to mój pierwszy post. :) Forum śledzę od dawna przy okazji jakichś zakupów, zawsze wszystko udawało mi się znaleźć bez potrzeby postowania, tym razem niestety wybór jest zbyt duży a czasu mało i potrzebuje Waszej pomocy.

Standardowo problemem jest wybór TV. Dostałem kase na zakup TV do biura/salonu ok 2000-2600zł. Miał być Philips UHD 49PUH ale już nie jest dostępny więc mam czas do poniedziałku żeby zmienić model i dobrze wszystko przemyśleć. Pojawilo się więc kilka pytan:

- Czy skalowanie materiału FullHD do UHD dobrze działa? Nie ma w tej chwili zbyt dużo filmów w 4k a w gry z PC też będę raczej grał w 1080p więc czy jest sens kupowania 4k? Wydaję mi się, że jeżeli TV będzie głownie służył do 1080p to najlepiej wybrać TV z taką rozdzielczością by nic się nie skalowało, czy się mylę? Nie upieram się przy UHD ale to chyba przyszłościowy wybór.
- Nie oglądam sportu, czy jest mi potrzebna matryca 100Hz?
- Jest coś w tej cenie co nadawło by się do gier? Nie jestem hardcorowym graczem ale raz na jakiś czas fajnie było by zagrać np w Wiedźmina na czymś wiekszym niż mój 23"monitor.

Pomożecie znaleźć coś sensownego dla mnie? Na razie myślałem nad PANASONIC TX-50DS630E albo PANASONIC TX-50CS630.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 20m3
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok. 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słabo
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam wcale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najchętniej matryca VA 100Hz oraz BRAK SMART TV (ale nie jest to jakims absolutnym wymogiem).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nie wieme
10 .Jakie urządzenia? PC oraz PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ok. 8
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Program nie ale chce czasem grać a tam również często jakieś logo jest w jednym miejscu.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 50%
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak się psują!
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maks - 2600 zł ale czym bliżej 2000zł tym lepiej
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak wyzioną ducha
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie korzystam.
 
Ostatnia edycja:

StewieG

New member
Warto rozważyć tego 49PUH6101?

Myślę jeszcze nad PHILIPS 49PUS6561, chociaż mocno przekraczaj mój dudżet.

Czym sie różni Philips 49PUS6401 od PHILIPS 49PUS6561?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to już inna bajka.
Bo 49PUS6561 ma wszystko co potrzebna przez następne lata: 4K, 100Hz, HDR, VP9. Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę (3050 zł ) i kalibrację profesjonalną gratis.
 
Do góry