Standardowe pytanie w tym dziale

MarcinHankus

New member
Witam wszystkich.
Chcialem sie dowiedziec jak podłączyc laptopa (FS amilo pi 15 56) i LCD Thomson 32 HR 3234. Jak narazie posiadam kabel z jednej strony trzy wtyki (czerwony biały zółty - To chyba Chinc a z drugiej strony SVideo 4 pin. W lapku mam gniazdo SVHS a w LCD wejscie na wtyki (wszystkie kolo siebie ).
I teraz taki problem ze podlanczam kompa do TV przelanczam na AV 3 wciskam przełączenie na dodatkowy ekran (Fn + F4) i coś sie pokazuje tzn moja tapeta ale strasznie skacze i ledwo co ja widac.
Prosze was bardzo o pomoc i wskazówki. Czy da się to na tym kablu zrobic czy kupic inny. Jak skonfigurowac ustawienia monitora.
Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
A moze sie nie da ale mysle ze chyba jest taka mozliwosc.
Pozdrawiam i wielkie piwo temu kto mi pomoze.
 
Ostatnia edycja:

MarcinHankus

New member
Widze ze malokto sie zainteresował moim tematem :) przykro :) juz sam sobie poradziłem. Kupiłem kabel HDMI-DVI i odrazu pojawiło sie video na TV jednak mam kolejny problem. Jak puszczam film z pena na TV (ma wbudowany jakis tam odtwarzacz) to go widzi natomiast jak odpale sub edita na kompie to filmu nie wyswietla. Gry działaja programi i internet tez a filmow nie. Co jest?
Kolejny problem jest taki ze nie mam dzwieku na TV tak jakby kabel nie przenosił dzwieku na telewizor a z tego co mi wiadomo HDMI-DVI chyba owinien tez audi przenosic nie tylko wideo. Prosze o odpowiedzi na moje jakze zawiłe pytanka :):)
 

MarcinHankus

New member
Znow u sobie sam odpowiadam :):) Zeby obejsc brak filmow na ekranie sklonowanym nalezy zmienic w ustawieniach ekranu z clone na dualwiev. Wtedy dostajemy dodatkowy ekran puszczamy film i przeciagamy go na drugi ekran ale teraz tu mi kolejny problem wychodzi. Nie moge dać filmu na pelny ekran. Chodzi o to ze przeciagam plyera na drugi ekran klikam "pelny ekran" i wraca mi do ekranu z laptopa natomiast jak dam rozciagnij do pelnego ekranu to sie ladnie dopasuje do ekranu TV ale wtedy zostaja ramki od programu odtwarzajacego. Jak na to zaradzic? Ktos wie?
 

pkomp

New member
co do połączenia cinchami - użyłeś standardowego kabelka a w tv pewnie masz czerwony, zielony i niebieski czyli RGB/component? - tak nie zadziała...

dobrze że skorzystałes z dvi-hdmi - czy w panelu sterowania w ustawieniach dźwięku masz mozliwośc wybrania spdif/hdmi?jesli tak to ustaw domyslnie pewnie wtedy poleci dźwięk po hdmi

jaki system?na xp mozna było wybrac który ekran będzie działał jako główny w trybie pełnoekranowym - fajna sprawa ale na viście i pewnie win 7 już to nie działa a szkoda
 

MarcinHankus

New member
Co do dzwieku to nie ma sprawy moze leciec przez kompa bo mam calkiem dobre głośniki wiec luzik. Natomiast najbardziej co mnie niepokoi i niemoge sobie z tym (jeszcze) poradzic to to ze na dodatkowym ekranie (LCD) nie moge puścić filmu na pełnym ekranie. Jak przeciągam subedita (player ktorego użewam) na LCD (mam ustawione dualview) i klikam dwuklikiem (tak sie daje u mnie pełny ekran) to wtedy pełny ekran przeskakuje na laptopa a nie na LCD. Jezeli rozciagne okno programu to pelny ekran jest ale z ramka od programu ktora troche denerwuje przy ogladaniu. Jak to obejsc?
 
Do góry