Stało się - zamówiony Onkyo TX-SR 876 - problem z kolorem wyświetlacza

jarry

New member
Powitać, zdaje się że mój pierwszy post więc w jednym zdaniu śledziłem od kilku lat rozwój HD Video i zapadła w końcu decyzja o zakupie sprzętu. Padło na PS3 jako odtwarzacz treści multimedialnych, TV myślę o PS50A756 Samsunga a ampli sobie wymyśliłem Onkyo TX-SR876. I praktycznie już zamówiłem, w piątek ma być u mnie, a tu po obejrzeniu obrazka ampli moja żona mówi że wyświetlacz ma okropne kolory, i ja się z nią zgadzam :(

w ww.eu.onkyo.com/ir_img/17553347_7039a90a0c.jpg

Sciągnąłem instrukcję w nadzieji że tak jak czasem się zdaża da się zmienić kolor wyświetlacza, ale pobieżnie patrząc nic nie znalazłem, oprócz przyciemnienia.

Pytanie brzmi czy może jednak się da zmienić? Zdaje się że w srebrnym kolor jest bursztynowy.
A drugie pytanie to czy wam tez się nie wydaje że karkołomnie dość połączyli czarny z niebieskim, zielonym i czerwonym? A może to tylko my mamy takie wrażenie? Oczywiście liczy się to co będzie słychać i z lektury forum wynika że nie powinienem być zawiedziony strony audio tego amli, ale drobny niesmak pozostaje. Myślę też o naklejeniu jakiejś folii koloryzującej żeby uzyskać niebieski, ma ktoś pojęcie czy to wyjdzie? Jakiego koloru powinna być folia?

sorki że przydługo ale emocje, emocje ;)

pozdrawiam, j.
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Ostatecznie! jeśli brak wyboru koloru wyświetlacza (powinien być za tę kaskę i to trzy do wyboru :)) to przecież, kolor diody można wlutować dowolny!?:D
 

jarry

New member
Może następne pytanie nieco przedwczesne (w końcu jeszcze sprzętu nie mam) ale czy myślicie że konstrukcja wyświetlacza umożliwia wymianę na przykład koloru diody LED na inny i wyświetlacz zmieni kolorystykę czy raczej to jest cały panel o innej konstrukcji i taka wolta nie wchodzi w grę?
 

jarry

New member
Tak, mam :) przyszło/przyjechało wczoraj.

Pierwszy zonk to karton miał 2 wgnioty dość głębokie mimo że UPSem wyslane, przy kurierze od razu rozpakowałem i na szczęście "trafienia" były w styropiany, ufff...

Drugi zonk to WAGA sprzętu, naprawdę trzeba się "napracować" żeby go w jedną osobę wnieść do chatki i wyjąć z pudła , ale to chyba może też być zaleta :)

Kolor wyświetlacza jest ŻENUJĄCY, ujmę to tak, jestem raczej estetą i lubię jak coś jest ładne, eleganckie, nie odpustowe, ale też BEZ PRZESADY, potrafię docenić czasem walory użytkowe nad wizualnymi. W tym przypadku jednak chyba nie ma wątpliwości, przyszedł sąsiad do mnie który ma podejście że tylko cena się liczy i użytkowość, walory estetyczne dla niego NIE ISTNIEJĄ. Jednak jak mu włączyłem urządzenie to po prostu oniemiał, tego typu kolorystykę to powiedział że można akceptować w urządzeniach do 50zł nowych albo może zakryć wyświetlacz ręcznikiem, przynajmniej on by tak zrobił. O ocenie mojej rodzinki nię będę pisał bo wszyscy ocenili tak jak ja, czyli że jest to ŻENUA na maksa.

... na szczęście da się tak zrobić na maksymalnym ściemnieniu wyświetlacza że wyłącza się niebieskie podświetlenie gałki mocy a główny wyświetlacz się przyciemnia na tyle że prawie nie widać tego OBRZYDLIWEGO zielonego koloru który CHOLERNIE się gryzie z innymi czerwonymi napisami np. THX. Razem stwierdziliśmy że przy takim ustawieniu jest akceptowalnie, ale wszystkie inne nastawy DIMMER to ja nie wiem dla kogo są, chyba dla miłośników Disco-Polo :(

tak się złożyło że pokoik gdzie mam wstawić ampli muszę podremontować i wczoraj zrywałem deski z sufitu, dzisiaj będę wiercił pod puszki i gniazda, także nawet nie załączyłem gada pod kolumny, po obejrzeniu wyświetlacza został zapakowany i kilka dni poczeka na zakończenie robót remontowych żeby (mam nadzieję) mnie oczarować swoimi możliwościami audio-wizualnymi....


j.

PS. Wydawało mi się że będę mógł wkleić linka ale nadal mam komunikat że dopiero po pięciu postach, mam już 7 postów, w czym rzecz?

PS2. Przy okazji postawiłem nowe ampli przy starym (Sony 840 QS) i zdjąłem obudowy żeby przyjrzeć się bebechom, ogólnie Onkyo jest tak około 15% potężniejsze zewnętrznie, w środku bardzo podobnie wykonane, daje się gołym okiem od razu zauważyć różnicę w grubości uzwojeń w trafo Onkyo, myślę że przekrój jest do 3 razy większy (w mm2).
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
@jarry mam podobne gusta co Ty i Twoja rodzinka. Dla mnie wlasnie wyglad onkyo (glownie wyswietlacz) dyskwalifikuje ten ampli. Interesowal mnie TX-SR806 ale wlasnie ten wyswietlacz niszczy caly zapal do niego. Zreszta Denony tez sa "brzydkie" ;). Z kolei moj faworyt HK AVR355 ma problemy softwerowe i... badz tu madry i wybierz :D. Pewnie ktos zaraz napisze, ze ampli sie slucha a nie oglada - i racja ale ja musze miec sprzet ktory rowniez jest ladnym meblem w salonie i tutaj HK pod wzgledem wizualnym jest poza wszelka konkurencja. Czekam jeszcze max 2 miesiace moze poprawia soft w AVR355 i wtedy go kupie.
pozdrawiam i opisz jak wrazenia z odsluchu

 

jarry

New member
jaroslawp napisał:
Schowaj sprzęt do szafki z przyciemnianymi szklanymi drzwiami. Nie będziesz widział żadnych kolorów.
Jarku, taki wariant to możesz być pewny każdy bierze pod uwagę, tylko co jeśli ktoś nie lubi takich szafek? nie lubi tak ustawiać sprzętu? lubi obcować "fizycznie" a nie tylko przez szybę pilotem ze swoim sprzętem? a co jeśli w założeniu ampli ma być jednym z widocznych elementów zestawu, który w jakimś sensie ma tworzyć pozytywne wrażenia wizualne?

My raczej mówimy o takiej sytuacji, że ktoś chce NIE chować ampli, i wtedy ma ból jeśli estetyka wyrobu ewidentnie narusza jego poczucie dobrego smaku.

Najbardziej irytujące jest, że naprawdę nie ma problemu tak zaprojektować kolory wyświetlacza, żeby to nawet nie to, że ładnie się komponowało, ale żeby zwyczajnie się NIE GRYZŁO, tak jest w tym wypadku. Potrafiłby to uczeń liceum plastycznego nie mówiąc o absolwencie wzornictwa przemysłowego, bo wątpię żeby projekty dla Onkyo nie robili ludzie zawodowo zajmujący się designem.

Jak dla mnie, jak już napisałem, przy odpowiednim ustawieniu DIMMER podświetlenie będzie bez problemu akceptowalne, co do obudowy i wykonania jestem bardzo zadowolony, więc teraz tak naprawdę dyskusja jest tylko DLACZEGO oni nam to zrobili, daltonistów pozatrudniali czy co? ;)

j.
 
Ostatnia edycja:

meksykanin

New member
Trzeba było wziąć srebrny - ma bardzo ładny, bursztynowy kolor wyświetlacza i nie trzeba go wycierać z kurzu co dwa dni. Do tego wcale nie "gryzie się" z telewizorami w czarnej obudowie.
 

jaroslawp

New member
Ja mam akurat klocki KD pochowane całkiem do komódki bez szklanych drzwi. Meble są zbyt stare by kalać je widoczną elektroniką. Druga sprawa, to moje dzieci. Jak nie widzą urządzeń elektronicznych to ich nie kusi do grzebania przy przewodach.

Kolor i design to kwestia bardzo subiektywna.
Czy kolor zielony jest "żenua" to już kwestia gustu. Ja nie lubię bursztynowego, bo zbyt żywo przypomina mi monochromatyczne monitory crt wypalające mi oczy 20 lat temu.
Mnie osobiście drażnią prawie wszyscy prezenterzy TV z fryzurą a'la "nie myłem głowy już tydzień", noszący nijakie krawaty z węzłem wielkości pięści. Bo tak chciał "projektant mody", bo to jest "na topie", "cool" i prezenter nie ma nic do gadania. Ja zawsze wiążę węzeł windsor i już. Nie jestem "trendy".
Co do meritum, to dobrze, że "na topie" nie są srebrne obudowy wypolerowane na lustro, z różowymi migającymi diodami "equalizera" :) dopiero byłaby bida.
 

jarry

New member
Jarku, nie chodzi że ZIELONY jest ŻENUA :)

chodzi o POŁĄCZENIE zielonego z czerwonym i niebieskim - i żeby doprecyzować to połączenie tych odcieni tych kolorów , ufff... ;)
 

jaroslawp

New member
Tego czerwonego na wyświetleczu to jest tyle co kot napłakał. Toż to ledwo widać z 3 metrów. A niebieskie podświetlenie... no "prawie" jak Harman Kardon :D
Używałeś już przycisku "pure audio" ? To dopiero daje po oczach :)
 
Ostatnia edycja:

majusi

New member
Mój Onkyo jest czarny i można się do tej kolorystyki przyzwyczaić (zieleń z czerwienią nie razi, niebieska gałka nie tak bardzo, ale w pure audio power podświetla się na niebiesko i to daje po oczach). Denon ma bursztynowy wyświetlacz, CD zielony, dekodery sat też, sub niebieski wskażnik i prawie każdy w innych kolorach obudowy itd, itp. No cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Można też kupować wszystkie klocki tej samej firmy z tej samej linii wzorniczej. Tylko często tak się nie da. A Onkyo gra świetnie, lepiej niż mój poprzedni Denon 3806.
 

majusi

New member
Żółty też. Staram się być estetą, tylko ze sprzętem mi to nie wychodzi. Nawet srebro Denona jest inne niż Arcama. Priorytetem dla mnie była w miarę możliwości finansowych jakość sprzętu potem estetyka. Ale można odwrotnie. Poza tym niektóre z tych klocków maja swoje lata (DVD) i tak już zostały.
 
Do góry