stacjonarna nagrywarka dvd z hdd

tesara

New member
witam potrzebna mi będzie nagrywarka mam kablówkę UPC, potrzebuję ją do nagrywania długich programów (sportowych) więc musi byc dysk twardy słyszałem wiele dobrego o modelach panasonica np.DMR-EH57 pojawił się ostatnio nowy model z 250 gb dyskiem DMR-EH67 czu warto dołożyć trochę więcej na taki sprzęt, czy modele za ok 700-800 zł lg lub inne odradzacie a może jeszcze jakieś inne modele możecie polecić ? czytałem inne posty nagrywarki hdd lub blu raye to narazie przyszłość ? czy kupno teraz dvd z hdd będzie opłacalne ? i jeszcze ostatnie pytanie słyszałem że przy nagrywaniu z kablówki różnica pomiędzy trybem XP a SP nie będzie widoczna zależy mi na uzyskaniu takiej jakości jaka jest na żywo z tv czy będzie to możliwe na trybie SP ktoś tu chyba ma kablówkę upc i nagrywarkę dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 

akofreda

New member
Od 2 lat jestem posiadaczem nagrywarki z hdd liteon 5045 z hdd o pojemności 160GB. Jak do tej pory jestem z niej bardzo zadowolony. Tryb SP jest wystarczający do normalnego nagrywania (2 godziny na płytę DVD). Czasami pojawią się na niektórych scenach makrobloki - do zaakceptowania. Różnica w stosunku do taśmy VHS jest kolosalna. Najczęściej jeśli leci coś z dysku to dla osoby postronnej jest to nie do odróżnienia w stosunku do programu z kablówki.
Przed zakupem sprawdzałem philipsa i oddałem go ze względu na wielkość liter w menu (za małe) oraz pilot - porażka. Najlepiej jest zapłacić za sprzęt i przetestować go w domu. Jeśli się nie spodoba to szukamy dalej.
Dla mnie ważna była intuicyjność menu, jego czytelność, wielkość dysku, ergonomiczność pilota, wyjście komponent (progresive scan - pod rzutnik) oraz cena.
Nagrywarki używam jako magnetowidu, do przekopiowania kaset video (analogowe jak i cyfrowe), oraz przede wszystkim jako tunera TV do rzutnika - wspaniała sprawa!
W obecnych modelach dochodzi DVIx, HDMi i dyski 250GB.
Ogólnie szczerze polecam ten rodzaj sprzętu. Jeśli chodzi o preferowaną firmę to zależy od upodobań nabywcy.
 

tesara

New member
dzięki za odpowiedź napisałeś coś o czym ja od dawna myślę czyli zapłacenie za sprzęt i wypróbowanie go w domu ja jestem z Gliwic mam akurat u siebie autoryzowany sklep panasonica pytałem czy gdybym zapłacił za sprzęt i wypróbował w domu i było by ok to był został przy nim a jeżeli by mnie zadowalał mógłbym go zwrócić pan w sklepie powiedział mi że oni nie sa wypożyczalnią :( zastanawiam się czy jest wogóle możliwe coś takiego ? tobie się udało ? nie wiem może jakiś sklep internetowy który umożliwia wypróbowanie sprzętu czy lepiej kupić blisko domu taki sprzęt ? podrawiam
 

akofreda

New member
Ten sklep daleko nie pociągnie jak tak będzie działał. Ja na przykład gdy coś chcę sprawdzić to kupuję w hipermarkecie Auchan. Tam masz 7 dni na zastanowienie. Ostatnio zwracałem głośniki komputerowe bo grały słabo ;) ;) - bez problemu! Ceny też mieli rozsądne.
Kiedyś gdy kupowałem pierwszy odtwarzacz DVD (LG) po podłączeniu do tv okazało się, że nie czyta płyt nagrywanych tylko tłoczone (było to napisane w instrukcji małymi literkami) - oddałem tłumacząc to jako wadę. Dostałem gotówkę do ręki mimo, że płaciłem kartą.
Drugi przykład: Router + karta wifi w sklepie komputerowym, kupowałem oczywiście z zastrzeżeniem, że jeśli nie ruszy to przyniosę i oddam. Zapłaciłem, sprawdziłem i na drugi dzień dostałem dopiero wypisaną fakturę.
Wniosek szukaj rozsądnego sklepu.
 
Do góry