ST60 nie czyta HDD przenośnego

luq911

New member
Mam problem dot. nowej serii Panasonica, dokładnie model 50ST60.

Otóż: Z pendrive'em podłączonym do złącza USB nie ma żadnego problemu, za to już przenośnego dysku Samsunga 640gb TV nie jest w stanie odtworzyć, wczytać. Próbowałem podłączać do złącza nr 1 i nr 2, lecz bez pozytywnych rezultatów. Dysk sformatowany na ntfs.

Jakieś propozycje?
 

Folo88

New member
Szarpiący dźwięk z zewnętrznego HDD

Witam,

po podłączeniu do Panasonica 50ST60 zewnętrznego dysku Seagate Backup Plus 1TB sformatowanego na NTFS i puszczaniu z niego filmów w formacie MKV z Dolby DTS od jakiegoś czasu na podłączonym zestawie głośników Logitech Z906 dźwięk wychodzi taki jakby poszarpany, drżący. Problem nie występował od samego początku użytkowania dysku. Pojawił się za czasem jak na dysku przybierało coraz więcej filmów. Wie z Was ktoś może o co może chodzić? Czy muszę sformatować na nowo dysk lub pokasować filmy czy też dysk zdefragmentować (to ma jakieś znaczenie?) czy może chodzi o coś innego? Dodam, że dźwięk z kablówki UPC jest już ok ale nie jest to DTS tylko zwykłe 5.1. Audio idzie po kablu optycznym do zestawu Logitecha. Może ktoś mógłby mi pomóc?
Pozdrawiam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przestrój jak na dysku nie masz folderów i masz max 10 filmów, żeby się przekonać czy jest ograniczenie co do ilości folderów/podfolderów i ilości plików na folder.
 

Folo88

New member
Przestrój jak na dysku nie masz folderów i masz max 10 filmów, żeby się przekonać czy jest ograniczenie co do ilości folderów/podfolderów i ilości plików na folder.

Tak zrobię. Ewentualnie jeszcze spróbuję sformatować ten dysk na exFAT - może to by pomogło. Na początku myślałem, że to wina plików mkv bo nie wszystkie szarpały dźwięk ale ostatnio co film to ścieżka dźwiękowa wpada w takie vibrato (czy jak to tam zwą ;) ) delikatne. Oglądać się oczywiście da ale denerwuje to ciut :)
Dzięki!
 

cornflakes

New member
ależ mnie dzisiaj wkur*** ten panasonic! dysk 3tb zakupiony a ten dziad nie czyta jakby to było nie wiadomo co... jakieś usb od byle kogo czyta, dysk hdd trekstora czy to jest czyta... a samsunga nie :/
 

cornflakes

New member
Mam dwa Dyski USb 3.0 Samsunga i Transcenda i nie ma żadnych problemów.

jakiej pojemności? przegrzebałem caly internet i ciężko znaleźć odpowiedź dość jednoznaczną i wiarygodną czemu mojego nie widzi ;p

znalazłem gdzieś cytat z rozmowy jakiegoś użytkownika z kimś od panasonica, gdzie odpowiedź była że st60 (albo chyba ogólnie viera) nie czyta dysków większych niż 2tb, niezależnie jakiego rozmiaru są partycje, chodzi o sam dysk ... :/

ps. mój wcześniej wspomniany trekstor ma 1,5 TB.
 

psiaja

Member
A czasem nie jest tak, że dysk jednak potrzebuje być podłączonym do dwóch portów USB w TV? Jeden port "daje" napięcie oraz służy do przesyłu danych a drugi port wyłącznie w celu dostarczania napięcia..
Jeżeli jest to "czysty" dysk przenośny, to powinien działać na 1 USB, chyba, że używasz dysku innego niż 2,5' jako "przenośny" ;)
dla jasności, piszę o takim czymś/takiej potrzebie

przewod%20kabel%20%20usb%20Transcend%20StoreJet%2025A3%20750GB%20USB3.jpg


z tego artykułu Overclock.pl / Dane w kieszeni - test dysków przenośnych 2,5" / Transcend StoreJet 25A3 750GB (podane jako przykład ;) )
 

cornflakes

New member
oba dyski są na zasilanie z gniazdka... bardziej mnie ciekawi czy ktokolwiek potwierdzi, że u niego TV widzi podłączony dysk większy niż 2TB ? bo jeśli nie to sprawa załatwiona, a jeśli komuś działa to będę kombinował ;p
 
Do góry