sr5006 czy avr1912 + QQ5000/6000

uki_t

New member
Witam
Czytam to wszystko na forum od dłuższego czasu i nie mogę się zdecydować co wybrać.
Założenie było proste:zestaw kina domowego nawet używany, w cenie do 1500-1700pln, ale po lekturze szybciutko limit cenowy wzrósł do 3k pln+ i raczej nówka wchodzi w gre

W sumie na kolumny nie mam dużo miejsca, ale jakieś przemeblowanko i się znajdzie.

pokój ok 20m2
zestaw 60% muzyka radio
20% ps3
30% telewizja dvd br

muszę więc szukać czegoś co w stereo będzie grać.
Nie upieram się na amplitunerach z tematu, ani na jakimś konkretnym zestawie głośnikowym.
Zastanawiam się czy zamienić QQ na zestaw monitor audio BX2, BX1 i BX centre

Co do samego amplitunera- chciałbym mieć w nim radio internetowe (dla domowego księgowego zwanego ŻONĄ)

Z doświadczenia wiem, że im więcej upchane bayeróff w urządzenie, tym jest ono bardziej awaryjne i tutaj taż się takiego scenariusza obawiam.
Nie ukrywam, że księgowy się krzywi na 3 z przodu limitu cenowego jaki założyłem, więc nie obrażę się jeśli ktoś doradzi mi zestaw tańszy, który jakoś zagra (audiofilantretą nie jestem :)

Nie oznacza to jednak, że księgowego nie da się przekonać- w najgorszym wypadku kupię ampli, a zestaw kolumn rozdzielę i po cichutku będę kupował kolumnę po kolumnie.

Z góry dzięki za sugestie.

ps. Blackninja poproszę o jakieś propozycje z cenami na pw.

pozdrawiam
 

uki_t

New member
Miejsca troszkę mało, ale po przeneblowanku większe kolumny wlezą :)
Pytanie tylko czy BX zagrają lepiej od większych QQ.

co do modeli amplitunera to tylko typy, które mogą zostać zmienione pod wpływem sugestii waszych jak i księgowego zwanego żoną :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem tak. Na 20 mkw bym brał podłogówki. MA BX2 to bardzo dobre kolumny i jeśli chodzi o czystość dźwięku, detaliczność, jakość będą lepsze od QQ, ale jeśli to mają być kolumny do kina to brałbym QQ bo będzie lepszy kop, ciśnienie i efekty. BX2 można brać jak ktoś ma mały metraż . Jak byś porównywał BX6 i QQ 6000, to wybór byłby jednoznaczny - BX6:) Słuchaj, a może zobacz jeszcze np. Roth Oli 4 + Oli 10 + c20. Koszt ok 3100zł ale pewnie można się potargować, bo Oli 4 już nie ma i zastąpił je model Oli 40. Biją na głowę te QQ, a cena może z 400zł większa, a może i nie. Popytaj Blackninja o ceny, bo ma kontakt z dystrybutorem i może jeszcze coś ugra. Im też zależy żeby pozbyć się starszego modelu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

uki_t

New member
oli4 z tego co widzę mają bas reflexa z tyłu, a tyle miejsca żeby je odsunąć od ściany nie będę miał.
Wchodząc w droższe zestawy głośnikowe będę musiał je rozdzielić i kupować ratami, ale jest to wykonalne :)- stąd myśl o bx-ach.

a może MA m4? pewnie będą lepsze od QQ, tylko jak w porównaniu z BX2?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
MR4 to mniejsze podłogówki. Trochę tutaj mieszasz klasy kolumn i ciężko coś doradzić. To tak jak by porównać Opla Omegę - duży i wygodny do Mercedesa C coupe. Niby Opel większy i wygodniejszy do dalszej trasy, ale jakościowo nie umywa się do Merca. W Twoim przypadku to MR6, BX6, z tańszych QQ 6000. Nie ma sensu porównywać lepszej klasy kolumn ale mniejszych do większych klasę niższych. Tak jak pisałem do delektowania się dźwiękiem czy do pomieszczeń ok. 15 mkw to MR4, BX2 ale do kina i pomieszczenia 20mkw to QQ 6000. No chyba żebyś brał te MR4 i dokupił sub. Powiem szczerze że słuchałem MR4 w 20 mkw ale na wzmaku i radziły sobie całkiem nieźle, tylko że w ampli tego basu możesz mieć mniej. Z tego co widzę na Allegro to różnica zaledwie 500zł między 5.0 MR4 vs MR6. Szczerze to na Twoim miejscu bym się nie bawił w kompromisy tylko dozbierał do tego zestawu MR6 5.0. Lepsze od QQ może detalicznie gorsze od BX6, ale i cena sporo niższa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry