Squeezebox vs. CD Player < 1,5k zł

-DaReK-

New member
Witam, poszukuję w miarę dobrego odtwarzacza muzyki. Od niedawna posiadam wzmacniacz HK3490 + kolumny MA BX6. Do tej pory muzyki słuchałem z komputera. Mam też stary dvd player pioneera, ale jakość dźwięku (oczywiście CD-DA) z tego czegoś to naprawdę porażka, zarówno przez wyjście cyfrowe jak i analogowe... Dużo lepiej sprawuje się komputer. Muzyka (po analogu) z plików FLAC gra całkiem przyzwoicie. Jednak oczywiście z zestawu chciałbym wyciągnąć więcej, zatem potrzebuję stacjonarnego odtwarzacza. Nie chcę wydawać majątku zatem budżet na ten cel to 1000-1500zł. Na początku myślałem nad cd-playerem hd980, jednak niedawno dowiedziałem się o odtwarzaczu squeezbox touch Logitecha. Obsługa FLAC, gapless, 24-bit/96kHz i to wszystko z dysku, do tego radio internetowe i ciekawy design...

Teraz pytanie, co zagra lepiej po analogu? puki co nie chcę wydawać dodatkowej kasy na zewnętrznego DAC'a, a ten w moim Harmanie raczej do lepszych nie należy. Ewentualnie co innego zagra dobrze w cenie < 1500 zł, biorę pod uwagę również sprzęt z drugiej ręki.
 
Do góry