Sprzęt z USA

bankrootghost

New member
cóż kolego ViValdi.

nie będę pisał dwa razy tego samego (poszukaj łaskawie moich postów na ten temat jeśli Cię to intersuje), szkoda mi na to czasu.
Zatem nie jest tak, że wiem ale nie powiem tylko wiem i powiedziałem.
Nie zarzucaj mi braku wiedzy.

Jeśli chodzi o cytowany przez Ciebie link to zwróć łaskawie uwagę, że Pan autor w zasadzie jako jedyną cechę wspólną np. PAL i "HDTV PAL - brrrrr" podaje częstotliwość wyświetlania ramek - I NIC POZA TYM !

Dlatego też powinno używać się zapisu, który podałem wcześniej.



Pan autor powinien również wiedzieć (Ty również), że PAL nigdy nie definiował ani rozdzielczości ani liczby wyświetlanych ramek A JEDYNIE SPOSÓB KODOWANIA KOLORU.

dodatkowe pytanie: w którym miejscu toru wizyjnego kamery "HDTV PAL" znajduje się Twoim zdaniem codec PAL ?

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie - nazywaj sobie kamety z USA kamerami HD NTSC - Twoje i innych prawo.
Rozpłakałem się, ale nie nad sobą.

NIc do Ciebie nie mam :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
..no to jeszcze wypada tutaj dodać że róznica w ilości klatek na sekundę wynika tylko i wyłącznie z tego że w USA czy japonii częstotliwość sieci jest równa 60Hz natomiast u nas 50Hz :)
 

slimak

New member
Bez reklam
bankrootghost napisał:
dodatkowe pytanie: w którym miejscu toru wizyjnego kamery "HDTV PAL" znajduje się Twoim zdaniem codec PAL ?
W miejscu gdzie kamera HD zapisuje w SD np. w HV10,20,30 [Pal DV] ;-)


Podsumowując

Prawidłowa nazwa kamery HD „Europejskiej”:
1080/50i 1080/25p itp. z możliwością zapisu SD Pal.

Prawidłowa nazwa kamery HD „USA”:
1080/60i 1080/30p itp. z możliwością zapisu SD NTSC.
 

bankrootghost

New member
slimak napisał:
W miejscu gdzie kamera HD zapisuje w SD np. w HV10,20,30 [Pal DV] ;-)
nie znam kamer HV, zatem wybacz, ale mimo wszystko mam wątpliwość (zaznaczam tylko WĄTPLIWOŚĆ) czy kamera HD wa w ogóle koder PAL w torze nagrywania..
Moja HF100 takiego kodera nie ma, bo nie nagrywa w SD.
Wymienione przez Ciebie kamery (tak jak moja) mają jednakowoż koder PAL, umiejscowiony w torze odtwarzania przed wyjściem Composite, co pozwala odtwarzać materiał HD (oczywiście w rozdzielczości "nie HD") na telewizorze PAL.
Ważne jest tu stwierdzenie o SD!



slimak napisał:
Prawidłowa nazwa kamery HD „Europejskiej”:
1080/50i 1080/25p itp. z możliwością zapisu SD Pal.

Prawidłowa nazwa kamery HD „USA”:
1080/60i 1080/30p itp. z możliwością zapisu SD NTSC.
Tak jest !!!
(z wcześniejszą uwagą co do zapisu w SD za pomocą kamer HD).


mam nadzieję, że ta odpowiedź ostatecznie przekona większość do stosowania prawidłowego nazewnictwa i ostatecznie zakończy spory na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

miki1512

New member
Na wstępie bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w sprawie mojego postu. Wszystko jest już dla mnie jasne. Mam kamerę HD, wiec trzeba nagrywać w HD a nie w innych możliwych formatach. Znika wtedy problem pal czy secam. Pytanie czym (jakim softem) to konwertować na format DVD tak, aby jakość filmu pozostawała jak najlepsza ?
 
Do góry