sprzęt do 3000

malinshop

New member
Witam , To mój pierwszy post po przywitaniu się i z racji tego że dotyczy on albo stereo albo kina domowego to umieszczam go tutaj. Jesli to złe miejsce to proszę o przeniesienie.
a oto opis mojej prośby:
co jakis czas przychodziłem do teściów a oni sobie siedzą przed 42 led samsunga , oglądają telewizje N-kę i leci sobie tam jakis koncert . podłączone mają to wszystko do starej wieży DIORA I GŁOSNIKI POLARIS albo coś w tym stylu. No i strasznie mnie jarają te koncerty z takim jak dla mnie kosmicznie fajnym nagłosnieniem . Teść widząc jak jestem zajarany postanowił kupic mi jakis zestaw kina domowego. No i wypatrzył ostatnio w jakims centrum zestaw amplituner yamaha i głosniki prism 100. chciał mi go kupic w prezencie ale ostatecznie skonczyło się na tym że dał mi 1700 w gotówce abym sam sobie coś kupił. ( resztę kasy planowałem wziąśc na raty = jakieś 1300) Wyczytałem już ,że ten ampli yamahy to najniższy model a głosniki kiepskie raczej.
A ja lubię mieć porządne rzeczy raczej w domu. Nie jestem audiofilem ale chciałbym jakiś dobry zestaw za ok 3000.
no i teraz szczególy i dylemat:
pokój ok 30 metrów kw , zamierzam słuchać głownie muzyki z podłączonej tv N . tv lcd philips.
no i nie wiem ale chyba raczej nie interesuje mnie zastaw 5.1 . Mysle ze w moim przypadku wystarczy mi zestaw 2 głosniki , tym bardziej że dysponuję ok 3000 zł.
i czy pod ten zestaw normalnie podłaczy sie telewizję N ?
przepraszam z góry za być może banalne pytania ale jestem w kwestiach sprzętu laikiem.
 

lukaszalbert

New member
Też się zastanawiam nad wzmakiem (koniecznie z wyjściem na suba bo będzie także wykorzystywane do kina) i 2-oma kolumienkami w cenie do 3k. Cyfrowo raczej podłączać nie będę (ale kto wie co przyniesie przyszłość) tylko analogiem. Ogólnie podoba mi się wszystko co czarne i żebym mógł sobie skompletować (wyglądem) do tego CD w przyszłości. Pokój mam mały bo około 12 m/2. Na pewno będę chciał sobie podłączyć słuchawki sennheiser HD555, które posiadam. Bardzo mi pasuje basowe brzmienie ale bez przesady, to nie ma mi dudnić a grać tak żeby wszystkie częstotliwości były ciepło zbalansowane ;]

Zakup najprawdopodobniej będzie w grudniu, może w listopadzie.

PS: sory za podpięcie się pod temat. Mam nadzieję, że malinshop się nie obrazisz ;]
Pozdro ;]
 

lukaszalbert

New member
Blackninha - wygląda na to, że do tego dokupiłbym także HD970 kiedyś tam ;]

A coś oprócz niego mógłbyś polecić bo nie widziałem aby miał wyjście na subwoofer i nie wiem czy będę miał gdzie go odsłuchać. Dlatego kilka opcji do porównania. Przeczytałem o nim, że ma wysokie szumy a tak to wszystko pozytywnie ;]. Swoją drogą jak zobaczyłem zdjęcie na aukcji to myślałem, że ma urwane pokrętło.

Jeśli chodzi o głośniki to na allegro za pare ponad 2,5 k wołają ale widzę, że są ok więc zostaje odsłuch. HK970 nówki nie widziałem ale używka w okolicach 1k. Jak by nie patrzeć to jest grubo ponad 3k. No chyba, że byś był w stanie mi zaproponować u Ciebie w dobrej cenie. Ale jak już wspomniałem wcześniej to wzmak nie miał wyjścia na subwoofer.
 
Do góry