sprzęt do 10.000pln

bednarus

New member
Witam,

proszę o sugestie jaki sprzęt polecacie do nagłośnienia pokoju ok. 25-30m2.

Piszę w działe 'kino domowe' bo myślę o kupnie całego zestawu łacznie z playerem BR, ale jestem całkowicie otwarty na wszelkiee sugestie - a przede wszystkim czego unikać.
Jeśli dycha to za mało - dozbieram ;).

Chciałbym aby sprzęt spisywał się też dobrze przy standardowym audio i obsługiwał sprawnie kilka źródeł (TV, BR/CD, vinyl, smartphon iOS/android, najlepiej też serwer lokalny). Poza kinem będzie na codzień zalewał pokój rock'iem i jazz'em.

PS: Nie jestem zadowolony z zestawu sonosa (playbar + sub + 2x Play1) i szukam czegoś z lepszą dynamiką i głębią dźwieku.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Monitor Audio RS8 (4931988800) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Zobacz na to ogłoszenie, facet ma ponadto jeszcze center i suba z tej serii, po fotkach widzę że w stanie bardzo dobrym, mógłbyś dopytać czy ma też surroundy(RS1 lub RS2). Jeśli by miał to masz pełen komplet 5.1 bardzo fajnych kolumn i co ważne fronty odpowiednie na ten metraż i do tego dobrać odpowiedni amplituner np. Marantz SR6009/Denon AVR X4100W/Yamaha RX-A1040.

A jeśli używki nie wchodzą w grę to pomyśl nad takimi zestawami kolumn opartymi na frontach Dali Zenosr 7/ Monitor Audio BX6/ JBL Studio 280/290/ Canton GLE496/ Paradigm Monitor 9v7/ Mel o dika BL40
 
Ostatnia edycja:

lewisffa

New member
Sam niedawno stanalem przed wyborem kina domowego. Za 8.5k udalo mi sie kupic nowy zestaw amp (Yamaha RX-V677)+kolumny 5.1 (Dali Zensor 7, Zensor 1, Vokal oraz Sub E12-F). Yamaha obsluguje Wi-Fi, Airplay, DLNA itd.

Polecam udac sie na odsluch i porownac kombinacje amp + naglosnienie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy tym budżecie możesz zrobić to na dwa sposoby. Kupić droższy amplituner i resztę zestawu, lub ciut tańszy i dokupić zestaw stereo. Niewątpliwie na stereo będziesz miał lepszą jakość dźwięku w muzyce. Na ten salon można to tak rozdzielić: amplituner 2-2,5k, kolumny 3,5k, subwoofer do 2,5k. Dokładając 2k( może mniej, w zależności od upustu) kupujesz dodatkowy zestaw stereo. Jeżeli nie chcesz stereo, to można dobrać droższe komponenty. Rock i jazz to trochę przeciwieństwa, jeśli chodzi o gatunek:) Najważniejsze, żebyś miał możliwość gdzieś odsłuchania wybranych zestawów.
 
Do góry