sprawdzony uchwyt ścienny do MA BX1

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeważnie polecane są 2 marki. B-Tech i Vogels. Są z tym fajne że ściskasz kolumnę jak w imadle, i nie musisz przykręcać uchwytów do kolumny czy ingerować w obudowę .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Drunk

New member
Bez reklam
Ja używam B-Tech BT77 i uważam, że był to dobry wybór. Umożliwiają obracanie w pionie i poziomie, a głośniki osadzone są stabilnie, więc nie ma co kombinować.
 

eXtremePL

New member
Czy w taki uchwyt B-Tech BT77 da się zamontować głosniki lekko zaokraglone na bokach, tak żeby trzymały się w miarę stabilnie? np. Taga Harmony Platinum s-40?
 

eXtremePL

New member
Owszem, też o nim myslałem, chociaż wolałbym trzymanie boczne. Tylko obawiam się, że lekko zaokrąglone głosniki, nie będą się dobrze trzymały w tym bocznym.
 

woytaski

New member
Bez reklam
No i zakupiłem oryginalne MA Wall & Ceiling Brackets.
Miałem pewne obawy, bowiem wydawało mi się, że są zbyt duże (placek maskujący uchwyt na ścianie).
Bardzo mile się zdziwiłem...
Uchwyty wykonane są w całości z metalu, składają się z trzech elementów:

  • podkładka montażowa, mocowana do ściany na 4 śruby (nie dołączone do zestawu),
  • kulowy uchwyt, wkręcany do głośnika,
  • maskownica podkładki i zarazem docisk uchwytu kulowego (montaż poprzez nakręcenie na podkładkę montażową.
Całość pokryta jest bardzo estetyczną farbą. Wygląda to jak zamsz, w dotyku lekko chropowate.
Idealnie spasowane. Całość maleńka, chowa się za głośnik.
Zestaw zawiera również L-kształtny uchwyt do mocowania sufitowego. Wtedy uzyskać można ciekawe wychylenie ku dołowi, jak i też zdecydowanie większy kąt skrętu.
Polecam, wszystkim wahającym się...


img3540d.jpg


img3542x.jpg


img3543mt.jpg


img3525oi.jpg


img3527f.jpg
 
Ostatnia edycja:

luka80

New member
trochę odświeżę
potrzebuje uchwytów ściennych do tylnych głośników, przymierzam się do Vogels VLB200, obecnie posiadam KD Sony ale rozglądam się za czymś podobnym do Wharfadale Obsidian czy Jamo 506, i tutaj moje pytanie czy te uchwyty sprawdzą się przy tych głośnikach? czy przednie maskownice pozwolą na solidne zamocowanie?
 
Do góry