Sprawdzenie matrycy

rok4d

New member
Mam wielką prośbę o pomoc w sprawdzeniu matrycy. Otóż miesiąc po zakupie telewizora Samsung LE40M87BD wyskoczyła wada polegająca na pojawieniu się zielonego paska na całej długości ekranu. Zareklamowałem telewizor w sklepie i po 2 tygodniach dostałem go spowrotem z informacją, że w telewizorze została wymieniona matryca.
Po wymianie mam wrażenie że obraz w telewizorze jest gorszy niż to było przed naprawą i czuje się oszukany. Oczywiście mogą być to moje subiektywne odczucia ale dla uspokojenia własnego sumienia proszę was o pomoc w zidentyfikowaniu matrycy która została mi zainstalowana.
Wiem że w prawym górnym rogu (patrząc od tyłu tv) jest jakaś biała naklejka z kodem. Nie wiem co ona oznacza i czy po kodzie jestem w stanie dowiedzieć się czy zamontowana matryca jest taka jak być powinna.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

michas140

New member
odpowiedz jest prosta nie jesteś w stanie zobaczyć jaka matryca została włożona. Na białej naklejce z tyłu telewizora jest literka przy kupnie telewizora warto sprawdzić i kupić tv z literką S ( są jeszcze literi A, C ,P ..)czyli z matrycą samsunga którą żadko co się coś dzieje. Co do jakości obrazu to się głupio doszukujesz, bo niema możliwości żeby włożyli niepasującą do twojego telewizora matryce. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W modeelach m87 montowane były matryce 8 i 10 bitów.Na avs forum dziesiątki ludzi pisały o tym samym "złudzeniu" i zapewniam Cię że się nie mylisz czując się oszukanym.A do mojego przedmówcy napiszę tylko że jak mało wie to niech nie ocenia że ktoś GŁUPIO SIĘ DOSZUKUJE BO WIEM DOSKONALE O CO CHODZI ROK4D-EMU I POWIEM CI żE MU NIE POMAGASZ A WPROWADZASZ GO TYLKO W BLAD.To nie ma nic wspólnego z producentem matrycy(auo czy s-lcd) a z okresem w którym wyprodukowana została matryca.Nie umiesz pomóc to nie przeszkadzaj.
 
Ostatnia edycja:

rok4d

New member
Dzięki za informację i zainteresowanie się sprawą.
Mam jescze pytanie. Czy oznacza to że kiedyś były produkowane 8 i 10 bitowe a teraz już się z nich wycofali i dlatego mi włożyli gorszą czy poprostu polecieli po ekonomii?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Myślę że teraz produkują właśnie 10bit a 8bitowe zalegają i muszą sie ich pozbyć.Z tego co wiem to tylko samsung z "renomowanych" firm robi różne brzydkie sztuki z bebechami swoich tv.Że nie wspomne o nowym a551 w którym podobno po miesiącu produkcji zmienili jakiś procesorek na tańszy i obraz czasami jest "grainy" i ja tak miałem w swoim więc coś w tym jest:)
 

rok4d

New member
Czy wiesz gdzie mogę sprawdzić np. na podstawie S/N jaką matrycę miałem?
Już wiem jaką mi zamontowali. 8 bitową niestety. Pytanie jest co miałem ;-(
W poniedziałek zadzwonie do serwisu samsunga może tam mi pomogą?
 
Do góry