Spostrzeżenia po zakupie TV LCD SONY oraz kilka pytań

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jesteś jednym z niewielu wyjątków - Grisza 1982. :blagam: :blagam: :blagam:
Ponieważ wiele osób twierdzi ,że telewizor ten ma głęboką czerń.
Opisując różne modele staramy się o tym pisać i pokazywać / choćby zdjęcia palzmy Panasonica 50 PV 700/. Dlatego dla osób które potrzebują trochę więcej niż cienki ekran albo wręcz mają wymagania co do jakości obrazu i nie chcą się denerwować po zakupie / oraz tracić kasy - poprzez sprzedaż ze stratą / najlepszym sposobem jest prezentacja w domu.
Jest to również bezsprzecznie najtańszy sposób zdobycia pewności dobrego zakupu i pełnej radości ze sprzętu. Jeśli nawet choćby jedna osoba miała wątpliwość - to warto dla niej robić prezentację.

Oczywiście z napływających wieści ze świata
www.akihabaranews.com - warto poczekać na serię SONY D 3000.
 

grisza_1982

New member
Powiem tak:
Do dziury w której mieszkam podejrzewam ze nikt nie przyechałby z prezentazją, a jesli juz to zaplaciłbym za nia horendalną kase.
A tak nawiasem pisząc przed sannym zakupem chcialme sie z Tobą skontaktować na GG do sklepu w ktorym pracujesz ale Cie nie było wiec rozmawałem z jakim inyym pracownikiem. Właściwie to chodziło mi o wybór pomiędzy tym soniakiem a Sharpem BV8.
Wybralem soniaka.
Dlaczego ? Miedzy innymi dlatego ze dało sie na nim ustaiwc rozdzielczosc natywną. A co sie w domu okazało ? Ze do niczego jest mi ona nie potrzebna, bo wszystko jest nalutkie i z 2 metrów nie widać czcionki wiec jesli juz mam pulpi PC na TV to w rodzielczości 1024x768 lub 800x600.
 
Ostatnia edycja:

nicko

New member
Nie ma TV idealnych. LCD nie ma idealnej czerni, plazma zresztą też (poza tym każdy piksel plazmy mruga, więc zaleca się jej oglądanie z co najmniej 3 metrów, bo mogą zacząć boleć oczy i głowa). Radziłem Ci grisza kupować taniego LG'ka. Mam jaśniejszy jeden narożnik jak matryca sie nagrzeje, ale poza tym na czerń nie narzekam.
Za parę lat kupię inny TV bo zarabia się żeby wydawać i będzie lepszy od każdego obecnie dostępnego. Może będzie zrobiony w technologii laserowej, a może rozwiną telewizję 3D (Philips już sprzedaje takie TV).

Ktoś wcześniej napisał, że przy wyłączonym TV jego ekran nie jest czarny. U mnie jest czarny jak smoła bez połysku :).

A odkąd odkryłem możliwość wyłączenia automatycznego kontrastu, koloru itp. i ustawiłem sobie ręcznie ciepłotę kolorów oraz jasność/kontrast do otoczenia jasnego i ciemnego, to bardzo przyjemnie ogląda się każdy film puszczony z niedrogiego kina domowego (z dźwiękiem 5.1 - najlepiej DTS).
 

dark2

Member
Zaświeć małą lamkę za tv - naprawdę pomaga.
Pozdro i gratulacje z wyboru - bo ja to się ciągle nie mogę zdecydować :)
 

pandzik

Member
Bez reklam
Ludzie, dajcie spokój. Ogladacie ekran jak jest wyłączony?
:bober:
A co do obrazu DVD - Nicko,
to u mnie, po hdmi, ze skalarem - po prostu bomba.
 

motobartcompany

New member
Ja miałem kilka telewizorów LCD i jedną plazme, z całą pewnością moge napisać, że każdy egzemplaz jest inny, do tego jeżeli chcemy się do czegoś czepić to nie będzie tak trudno.

Posiadałem w swojej kolekcji

Amoi Advent lc26
philips 32pw9551 CRT HD
Samsung R32B ( 2 sztuki)
Samsung R71B
Samsung N71B ( 3 sztuki)
Philips 5331
Panasonic PV70 plazma

teraz mam Sony V2500


lubie zmieniać sprzęt, stać mnie na to i cały czas szukałem czegoś co mi najbardziej będzie odpowiadać, naprawdę nie ma TV idealnego, kilka razy trafiłem na wadliwy sprzęt

LCD smuży, ma kiepską czerń, na dzien dobry możemy mieć kilka sub lub martwych pikseli ( w moim każdym LCD jakieś znalazłem, teraz w V2500 ma 5 subpikseli niebieskich i jeden czerwony) możemy trafić na kiepkso podswietloną matryce, do tego czasami telewizor buczy, ma nienaturalne kolory, w samsungach obudowa przyciąga kurz do tego się rysuje, w philipsie ostrosc drugo planowa była lipna, w amoiu po podłaczeniu xboxa 360 obraz w dashu na chwile zanikał i tak przez minute.

w plaźmie którą miałem, w ruchu pojawiały się zielone krawędzie, obraz wygladał przez to lipnie, ostrość była taka sobie, czerń w nocy była szara, przy jasnych obiektach obraz wyraźnie migotał, przy kolorach z cyfrowego polsatu pojawiały się " mrowki":)

Mogłbym tak wymieniać i wymieniać, jak widzicie chyba lepiej nic nie kupowac........ l
 

grisza_1982

New member
motobartcompany napisał:
... w V2500 ma 5 subpikseli niebieskich i jeden czerwony) możemy trafić na kiepkso podswietloną matryce, do tego czasami telewizor buczy, ma nienaturalne kolory, ... l
Ja zanim wziałem mój egzemplarz KDL-32S2510 sprawdzałem obecność uszkodzonych pixeli takim programikiem wszwietlającym koleno różne kolory na całej matrycy przygladajc sie matrycy z 10 cm. W dwuch poprzednich były po dwa matrwe, ale widoczne tylko i wyłącznie na niebieskim ekeranie, na pozostalych kolorach swiecily prawidłowo.

Moja matryca jest równo jasno !!! :) podswietlona na całe powierzchni. Telewizor nie buczy
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Mój V 2500 w zupełnej ciszy lekko buczy, jest to zależne jakie oświetlenie ustawie w menu tV, przy max i minimalnym wyraźnie słychać "buczenie"

Ja nie sprawdzałem martwych pikseli bo kupowałem wysyłkowo, do tego jak wybierałem samsunga n71b to przy rozpakowaniu kolejno 4 sztuk każdy miał kilka lub kilkanaście niebieskich kropeczek;)

nie miałem jeszcze żadnego TV LCD który by nie miał bad pikseli, co ciekawe w instrikcji pisze żeby się tym nie przejmowac i to normalna sprawa bo to taka technologia.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Nie pałuj sie tak Grisza , bo widzę że jesteś straszny detalista - chyba jesteś z tych co szukają ideału.Nie martw się , ideał nie istnieje;)
 

gabor

New member
Witam, dawno mnie tu nie było. Od 2005 r. mam 40" Sony serii S, porównywałem go / w domu!!!/ z 32" V-ką i zdecydowałem że zostaje większy, bo w jakości obrazu nie widziałem takiej różnicy, która zmusiła by mnie do wysłuchiwania szumu wentylatorów /a te występowały w KLV-V/. I do dzisiaj, oglądając inne telewizory i ich obraz, nie znalazłem modelu na który bym go wymienił. A lubię techniczne nowinki, ale chyba ze zmianą jeszcze jakiś czas muszę poczekać, aż pojawi się coś, co mnie powali na kolana.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Ja swoją S-32" po pół roku użytkowania wymieniłbym z chęcią na 40" V.
Rozmiar robi wielką różnicę. :)
 

grisza_1982

New member
Kolego Robertus64 uzytkuje go juz 4 dzien i powiem ze zaczalem sie przyzwyczajać do braku czerni, bo chyba to jedyna jego większa powtarzam większa wada :) Plynnosc w DVD i Divix bardzo dobra, aby ujerzec smuzenie w Filmach trzeba sie naprawde postarac.

Robertus64 napisał:
... ideał nie istnieje;)

Jak uslyszalem te slowa (tzn przeczytałem) to od razu przypomniał mi sie dowcip o Trzy-torbowiej kobiecie :D Słyszał moze to ktoś ? :D
 

pandzik

Member
Bez reklam
grisza_1982 napisał:
Jak uslyszalem te slowa (tzn przeczytałem) to od razu przypomniał mi sie dowcip o Trzy-torbowiej kobiecie :D Słyszał moze to ktoś ? :D

Jak jest dobry to wrzuć do odpowiedniego działu.
 

mikey

New member
problem

Może i ja podłączę się do tematu.

Posiadam od miesiąca 40 v2500.

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Nie marzekam na poziom czerni ani na smużenie czy pikselozę chociaż te ostatnie zdecydowanie uzależnione są od oglądanego kanału.

"Znalazłem" za to coś co mnie wkurza choć też jest zależe od jakości sygnału ale można te nefekt wyłapać zarównoa na zwykłej antenie jak i cyfrze a nawet DVD. Chyba tylko na materiale HD tego nie zauważyłem.

Chodzi mianowicie o nieregularnie poziome pasy przechodzące od dołu do góry, w miarę szybko. (falowanie).
To nie jest coś co widać normalnie a na dobrym sygnale jest niezauważalne. Najczęściej występuje na tle o różnych odmianach szarości. Najczęście można zauważyć na bokach.
Nigdy nie występuje na pierwszym planie.
Zauważyłem że najbardzie ten efekt jest widzoczny na ustawieniu obrazu "standardowy" a bardzo mało na "żywy".
Po zabawie w ustawieniach stwiedziłem iż jest to bardzo uzależnione od kontrastu. Im większy tym zjawisko to jest mniej zauważalne.

Nie mogę zdiagnozować co to jest więc starsznie mnie to wkurza bo nie wiem czy to wina TV :( czy poprostu jest on tak wrażliwy na jakość sygnału i tak musi być

Proszę o opinie.


pozdro
 
Ostatnia edycja:

mikey

New member
pandzik napisał:
A jaki masz tryb obrazu?
Jeśli SMART - to jest to normane.

Dokładnie SMART.

Przesiadłem się z 32CRT SONY gdzie przyzwyzaiłem się do tego trybu itego wcześniej nie widziałem więc po zakupie 40v2500 i napotkaniu tego zjawiska troch się zdziwiłem i dało mi to do myślenia - co robić ?

pozdro
 

mikey

New member
Jednak nie tylko SMART. Na materiale DVD, TV przełączył się przecież na WIDE. :(

Co to jest ?:(



pozdro
 

pandzik

Member
Bez reklam
Ja oglądam materiał DVD skalowany do 1080 (nie ma wtedy możliwości przełączania pomiędzy trybami tv), więc Ci nie powiem co i jak.
Jedno jest pewne, że podczas oglądania w trybie SMART obraz jest zniekształcony - taka uroda tego trybu - obraz na krańcach jest rozciągnięty więcej niż pośrodku.
Tryb WIDE to też nie to samo co obraz z DVD. Tu mamy doczynienia z
rozciągnięciem obrazu, w każdym miejscu matrycy w tym samym stopniu.

Na pewno na obrazie nie powinno być widać żadnych "obcych" pasów.
Jeśli natomiast pasy wyświetlane falują - to może to być wynikiem włączonego trybu tv.
 
Do góry