Sposób na deshaker w avchd wersja 2 :-)

Meowth

New member
Cześć.

Może komuś się przyda inny sposób deshejkowania filmów nakręconych w FullHD.
Ja posiadam kamerkę SR12E i kręce na maxa w FullHD Fine. Ale pojawił się problem z deshejkowaniem filmów. Przyzwyczajony do formatu DV nie miałem problemów z 'wyprostowaniem' filmu, problem pojawił się przy formatach AVCHD czyli plikach m2t i tym podobnym...
Opisany i łatwo dostępny przez google materiał z innego forum:
'forum.filmowiec - stabilizacja obrazu fullHD za pomocą deshaker dla virtualdub'
nie przyniósł rezultatu więc kombinowałem i... wykombinowałem.
Do tego celu potrzebne będą Vegas 8 i Virtual Dub MPEG2 z deshejkerem oraz kodeki ffdshow (chociażby MJPEG). Więc do dzieła:
Nakręcony film (scenkę, cokolwiek) wrzucamy do Vegasa i renderujemy do postaci 1920x1080 50i Blue-ray (jest to mpeg-2, z którym łatwo sobie poradzi VD).
Otwieramy VD i wczytujemy, zapinamy filtry D-shakera, ustawiamy kompresję (ja kombinowałem z ffdshow MJPEG na 100% Q - daje rade)
Tak przepuszczony film (pass1 i pass2) zapisujemy jako avika w MJPEG.
Takiego avika możemy spokojnie wpleść w tracki Vegasa i gotowe.

Jest to mój pierwszy post więc nie bijcie :)

pozdrawiam
 

ergk

New member
Super, wszystko OK :). Proponuje uprościć sprawę i wywalić z tego procesu rendering przez Vegas 8, a zastapic serwerem ramek AVISynth i wywoływać w VD skrypt avs (DirectShowSource("vidofile")). Połowa mniej roboty. Filtr Deshaker tez mozna skryptem obsługiwać. Ja tak robę jak mam do konwersji i poprawienia kilkanaście plików to skryptem i ze spokojem można iść na browarka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry