spory dylemat

szymon.ch

New member
Witam. Od dłuższego czasu staram się zdecydować na zakup jakiegoś dobrego LCD, na który będzie mnie stać i który będzie naprawdę dobrze, jak za tą cenę, świecił. Dostaje już białej gorączki. Wybrałem parę modeli z tej całej zbieraniny, bo przecież jest teraz tyle tego na rynku ze oszaleć można.. No i utknąłem, nie mogę się zdecydować. Pomieszczenie mam spore jakieś 3-4m od TV, gram troche na x360(szkoda pisać, na czym) no i wiadomo od czasu do czasu film na dvd czy z kabla, co wybrać? Co się najlepiej nada z tej listy? :confused: tyle tych parametrów, że już nie wyrabiam ... bardzo proszę o pomoc.
  • LG -37LB1R; 42 LC2R
  • PANASONICTX -32LX700P
  • SAMSUNG -LE 37R82B; LE 37R81B; LE 40R71 B; LE 40R72 B
  • SONY-KDL-40U2000
  • SHARP -LC 32RD2E; [FONT=&quot]LC 37RA1E[/FONT]
 
Jeżeli 3-4 metry to na pewno coś min.37"

Mam ten sam dylemat, bo napaliłem się na 32" Panasonica 32LX700P, a niestety Panasonic nie produkuje LCD 37".
 

Hipek

New member
Kolego, jeżeli TV ma stać lub wisieć w odległości 3-4m to min. 40". Posiadam plazmę 43" którą ogladam z odległości 3 metrów i powiem Tobie, że jest cacunio:D
 
Hipek napisał:
Kolego, jeżeli TV ma stać lub wisieć w odległości 3-4m to min. 40". Posiadam plazmę 43" którą ogladam z odległości 3 metrów i powiem Tobie, że jest cacunio:D

Hehe, masz rację, ale nie chciałem dopuścić do siebie bolesnej prawdy :D bo ten
Panas strasznie mnie kręci, ale cóż trzeba będzie zbierać kaskę na 42"
 

szymon.ch

New member
Minimum 40". Ale czy to się na pewno opłaci? Kupić więcej cali kosztem trochę gorszej jakości obrazu? Bo żeby wziąć większy za tą samą cenę, co mniejszy będę musiał wziąć jakiś starszy model :(
 

radzix

Member
szymon.ch napisał:
Witam. Od dłuższego czasu staram się zdecydować na zakup jakiegoś dobrego LCD, na który będzie mnie stać i który będzie naprawdę dobrze, jak za tą cenę, świecił. Dostaje już białej gorączki. Wybrałem parę modeli z tej całej zbieraniny, bo przecież jest teraz tyle tego na rynku ze oszaleć można.. No i utknąłem, nie mogę się zdecydować. Pomieszczenie mam spore jakieś 3-4m od TV, gram troche na x360(szkoda pisać, na czym) no i wiadomo od czasu do czasu film na dvd czy z kabla, co wybrać? Co się najlepiej nada z tej listy? :confused: tyle tych parametrów, że już nie wyrabiam ... bardzo proszę o pomoc.
  • LG -37LB1R; 42 LC2R
  • PANASONICTX -32LX700P
  • SAMSUNG -LE 37R82B; LE 37R81B; LE 40R71 B; LE 40R72 B
  • SONY-KDL-40U2000
  • SHARP -LC 32RD2E; [FONT=&quot]LC 37RA1E[/FONT]

Biorąc pod uwagę odległość od tv to 32 cale odpadają zdecydowanie chociaż wskazany przez Ciebie Sharp i Panasonic to czołówka światowa (100Hz). Z 37"-wych wymienionych przez Ciebie wziąłbym Sharpa RA1E. Powyżej 40" skłaniałbym się ku plaźmie. Bo z tego co widze dysponujesz budżetem ok. 4000-4500zł.(może Samsung C91) ok. 3800zł. Tylko nie wiem jak na plaźmie wygląda granie na X360. Za dobry LCD 40-42' musiałbyś z 1500zł dorzucić.

Pewnie nie pomogę Tobie tym postem, ale w Twoim przypadku potrzebny jest duży tv w okolicach 40". Z tej odległości niektórzy oglądają 50" i pewnie im mało.
 

Romanoff

New member
Witaj,

Z Twojej listy wykreśliłbym na pewno oba modele LG-to już starsze typy i odchodzą na emeryturkę:).
Panasa 32LX700 tez wykreśl bo za mały(aczkolwiek bardzo dobry).
Samsungi napewno dostaniesz poniżej 4tyś tylko że są to trochę archaiczne juz modele-zauważ że wszystkie najnowsze modele idą albo w 100Hz albo w systemy do poprawy płynności obrazu(w Samsungu Movie+).Te które wymieniłeś nie mają nic wspólnego z płynnym obrazem.
O serii U Sonego w ogóle zapomnij.Sharp RD2 za mały-LC37RA1 to dobry TV,choć moim zdaniem nie tak dobry jak jego prekursor LC37GA9-ale tego tak tanio nie dostaniesz.
Teraz moje typy w okolicach 4-5tyś:
Sharp LC37WD1E-dobry kontrast,dużo wejść,niezły zakres ustawień obrazu,formatowania.Matryca 6ms,układ MJC-do poprawy płynności obrazu.
Philips 37PFL7332-świetna współpraca ze słabszymi sygnałami(kablówka,zwykłe kanały z satelity,anteny dachowej),system Pixel Plus 2HD, cyfrowa poprawa płynności ruchu(bedziesz zachwycony),doskonałe formatowanie obrazu-zapomnij o porozciąganych twarzach w kanałach 4:3(Philips robi to świetnie).Matryca 6ms,dobry kontrast.Wada-brak wejscia VGA,za to są 2xHDMI+Component więc powinno Ci wystarczyć.

Ja wybierałbym między tymi dwoma.Nie są topowymi modelami w ofercie obu producentów aczkolwiek posiadają funkcje tv z wyższej półki.Tymsamym są najlepiej wypośrodkowane jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Pozdrawiam
 

slwi

New member
Szymon ja mam ten sam dylemat :confused: co Ty także niech mi ktos powie który z tych LCD jest dobry i który byście polecali.Mój budżet to 5000zł może troszke więcej.Będę grał na Xboxie360 z odległości 3 metrów i oglądał filmy DVD,kablówki oraz telewizji N.:confused: :confused: :confused:

Sony Bravia 100hz 32D3000
Sony Bravia 32V2500
Sony Bravia 40V2500

Samsung LE 32S81B
Samsung LE 32R81B,32R82B
Samsung 100hz 32M71B

Samsung LE 37S81B
Samsung LE 37R81B,37R82B

Samsung LE 40S81B
Samsung LE 40R81B,40R82B,40R83B
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
szymon.ch dla odległości 4 m min. 37". Po raz kolejny zapytam się (to tak ogólnie) , czy widziałeś na własne oczy jak wybrane przez Ciebie modele "grają" ?
Jeśli nie to nasze rady za wiele Ci nie dadzą. Owszem, nieco Cię ukierunkują, ale pamiętaj: Ty kupujesz, Ty będziesz oglądał i to TWOJE upodobania są najważniejsze. To Co mi sie podoba, Tobie wcale nie musi.
 

pandzik

Member
Bez reklam
slwi napisał:
Szymon ja mam ten sam dylemat :confused: co Ty także niech mi ktos powie który z tych LCD jest dobry i który byście polecali.Mój budżet to 5000zł może troszke więcej.Będę grał na Xboxie360 z odległości 3 metrów i oglądał filmy DVD,kablówki oraz telewizji N.:confused: :confused: :confused:

Sony Bravia 100hz 32D3000
Sony Bravia 32V2500
Sony Bravia 40V2500

Samsung LE 32S81B
Samsung LE 32R81B,32R82B
Samsung 100hz 32M71B

Samsung LE 37S81B
Samsung LE 37R81B,37R82B

Samsung LE 40S81B
Samsung LE 40R81B,40R82B,40R83B

Stawiam na Sony Bravia 40V2500
 

Romanoff

New member
Cytat:
Napisał slwi
Szymon ja mam ten sam dylemat :confused: co Ty także niech mi ktos powie który z tych LCD jest dobry i który byście polecali.Mój budżet to 5000zł może troszke więcej.Będę grał na Xboxie360 z odległości 3 metrów i oglądał filmy DVD,kablówki oraz telewizji N.:confused: :confused: :confused:

Sony Bravia 100hz 32D3000
Sony Bravia 32V2500
Sony Bravia 40V2500

Samsung LE 32S81B
Samsung LE 32R81B,32R82B
Samsung 100hz 32M71B

Samsung LE 37S81B
Samsung LE 37R81B,37R82B

Samsung LE 40S81B
Samsung LE 40R81B,40R82B,40R83B




pandzik napisał:
Stawiam na Sony Bravia 40V2500


Ja bym nie stawiał na stary technologicznie telewizor.Zastanów się czy TV ma Ci słuzyć do wyświetlania nieruchomych plansz czy też ma pokazywać obraz w ruchu.Bo jeśli to drugie to Sony dopiero wchodzi w temat z Modelami D3000(100Hz).Wszystkie wcześniejsze modele łacznie z serią X,W,tylnoprojekcyjnymi,itd niestety ale mają jedynie dobre parametry obrazu statycznego.Zupełnie nie radzą sobie z odtwarzaniem ruchu.
Brak im systemów 3/2 - 2/2 pull down, które odtwarzają poprawnie obraz filmowy kręcony w 24kl/s.
Zainteresuj się takimi co robią o poprawnie i odpuść sobie starsze modele.
Pozdrawiam
 

szymon.ch

New member
gatar napisał:
Witam.
szymon.ch dla odległości 4 m min. 37". Po raz kolejny zapytam się (to tak ogólnie) , czy widziałeś na własne oczy jak wybrane przez Ciebie modele "grają" ?
Jeśli nie to nasze rady za wiele Ci nie dadzą. Owszem, nieco Cię ukierunkują, ale pamiętaj: Ty kupujesz, Ty będziesz oglądał i to TWOJE upodobania są najważniejsze. To Co mi sie podoba, Tobie wcale nie musi.
No nie widziałem jak one świecą i właśnie, dlatego tutaj jestem. Wiadomo idealne rozwiązanie to by jakaś mila i dobra firma przywiozła te modele do mnie do domu i pokazała mi, co potrafią i jak sobie radzą, ale to utopia pewnie ... Więc szukam wskazówek, każda się przyda. Teraz już wiem, że nie mogę zejść na mniej niż 37 cali to minimum, ale 100Hz, droga poprzeczka, o modelach Philipsa nawet nie myślałem.. może się temu przyjrzeć …
 

radzix

Member
szymon.ch napisał:
No nie widziałem jak one świecą i właśnie, dlatego tutaj jestem. Wiadomo idealne rozwiązanie to by jakaś mila i dobra firma przywiozła te modele do mnie do domu i pokazała mi, co potrafią i jak sobie radzą, ale to utopia pewnie ... Więc szukam wskazówek, każda się przyda. Teraz już wiem, że nie mogę zejść na mniej niż 37 cali to minimum, ale 100Hz, droga poprzeczka, o modelach Philipsa nawet nie myślałem.. może się temu przyjrzeć …

Po prezentacje zgłoś się do Kikiego ponieważ on się tym zajmuje, ale nie jest to usługa bezpłatna. O szczegóły zapytaj się Kikiego, bo nie mam pojęcia jaki to jest koszt.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Romanoff napisał:
Ja bym nie stawiał na stary technologicznie telewizor.Zastanów się czy TV ma Ci słuzyć do wyświetlania nieruchomych plansz czy też ma pokazywać obraz w ruchu.Bo jeśli to drugie to Sony dopiero wchodzi w temat z Modelami D3000(100Hz).Wszystkie wcześniejsze modele łacznie z serią X,W,tylnoprojekcyjnymi,itd niestety ale mają jedynie dobre parametry obrazu statycznego.Zupełnie nie radzą sobie z odtwarzaniem ruchu.
Brak im systemów 3/2 - 2/2 pull down, które odtwarzają poprawnie obraz filmowy kręcony w 24kl/s.
Zainteresuj się takimi co robią o poprawnie i odpuść sobie starsze modele.
Pozdrawiam

Super. Tylko, że w tym przypadku mamy taką a nie inna sytuację. Pieniędzy nie za dużo a odległość spora.
Ja w takim przypadku wybrałbym model 40". Jednoczesnie zdaje sobie sprawe, że modele 100Hz wyznaczają nowy trend - ale w tym przypadku
mozemy wybrać tylko model 32"

Tu chodzi o konkretną sytuację i do tego się należy odnieś.
 

Romanoff

New member
pandzik napisał:
Super. Tylko, że w tym przypadku mamy taką a nie inna sytuację. Pieniędzy nie za dużo a odległość spora.
Ja w takim przypadku wybrałbym model 40". Jednoczesnie zdaje sobie sprawe, że modele 100Hz wyznaczają nowy trend - ale w tym przypadku
mozemy wybrać tylko model 32"

Tu chodzi o konkretną sytuację i do tego się należy odnieś.

Zgadza się, przecież przy budżecie 5000-5500(o takim pisze slwi) można już dostać np 37PF7641D,ew 37PFL7332,tak samo LC37WD1E.
Przy odległości 3m efekt będzie genialny.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czasy się zmieniają , ceny spadają.
Z Twoich wybierałbym Sony 40 V 2500 .
Ale koniecznie sprawdź
37 G 80 JVC
37 Sharp RD1
pozdrawiam
 

Romanoff

New member
kiki napisał:
czasy się zmieniają , ceny spadają.
Z Twoich wybierałbym Sony 40 V 2500 .
Ale koniecznie sprawdź
37 G 80 JVC
37 Sharp RD1
pozdrawiam

Nie ma logiki w Twojej wypowiedzi.Doradzasz 37RD1 skoro w tej samej cenie można już kupić lepszego 37WD1...
 
Do góry