soundbar

sobiepa

New member
beny ja także nie jestem audiofilem szukam podobnie jak Ty tylko cały czas szukam czegoś z jak najmniejszą ilością kabli .Znasz może coś pośredniego pomiędzy normalnym Kd 5.1 7.1 /pełno kabli/ a soundbarem/brak kabli/ coś pośrodku?.do tego najlepiej z radiem i laserem.
 

sobiepa

New member
Kurcze ja założyłem ten temat i właściwe powinienem go zamknąć.Decyzja już raczej podjęta .Byłem w prawdziwym studiu i odsłuchałem.....prawdziwe zwykłe stereo!!!.Tylko jeszcze się waham 2.0 czy 2.1. Soundbary można sobie darować -dobrze ,że nie kupiłem.Pozdrawiam i dzięki za wszelkie odpowiedzi szczególnie dla beny-ego.
Padło dziś w sklepie jedno konkretne zdanie klucz...jeśli sprzęt/porządne stereo/poradzi sobie dobrze z muzyką ,to i z filmem sobie poradzi.....Dla mnie wystarczyło.Pozdarwiam.
 

beny

New member
No wiadomo ze kolumny stojące i większe zawsze zagrają lepiej :) niema opcji fizyki sie nie oszuka chociaz glosniczki firmy bosse zawsze mnie zadziwiaja jak slucham z takich malych taki dzwiek ....pochwal sie jak kupisz co i jaki sprzecik pozdro
 

sobiepa

New member
Po bardzo wstępnej rozmowie raczej pioner kolumn nie pamiętam /fajnie grają/.Na razie opcja organizowania kasy.Może nie jest to kosmiczna kwota ,ale wychodzić ma 3-3,5 tys.same ampli i kolumny 2.0.plus ewent.sub ok 1000 zł.nie wiem czy go brać czy same kolumny dadzą rade.Druga opcja w podobnych pieniądzach zestaw kolumn 5.0.z ampli na kino oczywiście. Sam na razie nie wiem co wziąć skoro nie chciałem kabli przy tylnych głośnikach/szukałem soundbara/.A Ty co byś brał??.Muszę jeszcze kilka decyzji podjąć.Dobrze,że żonie te wielkie kolumny o dziwo !! spodobały się.Do tego kiedyś porządny BL pionera /na razie panasonic DVD/,aby koszty rozłożyć.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:) Dobra decyzja. Kup na razie dobry ampli, zwykły BD i pryzwoite dwa fronty. Na reszte zestawu dozbierasz potem. Pochwal się potem co upolowałeś.
Pozdrawiam
 

sobiepa

New member
blackninja mógłbys to rozwinąć co to jest.Po zarzuceniu w gogle nic ciekawego nie wyrzuca.

Więc tak znów dziś byłem w sklepie i mam więcej szczegółów.Czyli kupię raczej bez suba/na razie/w ostatniej chwili zdecyduję /odsłuch umówiony wstepnie na pon./co czy Kd czy same stereo-ze wskazaniem raczej na stereo.Zakup z ok 3 ty.I propozycje co sadzicie o tym/moje 25m kw./
1.Hk 3490+ Jamo s 606 /co sądzicie o takim zestawieniu/
2.Także ww jamo+jakieś Kd pewnie ww pioneer/nie stety nie wiem teraz /który model.

Witam po lekkiej przerwie na dalsze rozmyślania.Piszę tu ,bo może jeszcze któryś z Szanownych kolegów tu zagląda.Dalej nic nie kupiłem należę do tych ludzi którzy długo się zastanawiają nim kupią.Nadal waham się czy słynne stereo czy kino.Dla przypomnienia pokój 25m kw.4,5na 5,5 prostokąt ustawny bez problemu.Skłaniałem się już ku każdej opcji!!!.Raz byłem skłonny stereo bo lepszy dźwięk choć pewnie ja tego i tak nie usłyszę całe życie mini wieża Panasonic saak 27.
Drugi raz znowu kino bo właściwie to więcej tv oglądam filmów z tv /większość obecnie nadawanych w DD -tvp1,2 tvn/ czasem dvd pendrive z ac3 lub z laptopa.Nie dodałem ,że od roku tv 47 " 3D. Wybór wydaje się teraz oczywisty-KD.
Chciałbym zapytać teraz kolegów ze stereo.Gdybym nadal na siłę chciał miec jednak dobry dźwięk.Jak idą Wam filmy z tv w dolby lub filmy z BL.z dźwiękiem przestrzennym?.Da się to jakoś opisać??.Przecież wszystkie "efekty"które są nadawane choćby za darmo z tv /programy,filmy w Dolby D./ marnują się.czemu tego nie wykorzystać?? właśnie poprzez KD.
Co w ogóle sądzicie o tych moich tu wypocinach.Piszcie śmiało.wszystko zniosę,dopiero uczę się o tych sprawach od 2-3 dni więc właściwie to nic nie wiem.Chętnie się nauczę.Pozdrawiam.

Halo halo zagląda tu jeszcze ktoś?.Pomoże ktoś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
10179236.jpg

Harman BDS330

Z nowymi pomysłami jak najbardziej dobry tor.
 

sobiepa

New member
Witam po krótkiej przerwie piszę ,aby zakończyć może komuś się to przyda.Więc kupiłem podłączyłem i ...WYRWAŁO MNIE Z BUTÓW.... .Podpadnę teraz wielu którzy namawiali mnie na stereo.Kupiłem kino domowe ONKYO TXNR 515,Blu Onkyo BD Sp 309 i kolumny Jamo komplet 5.0 s 606.Kino 7.1 7x130w.Kino bez suba-nie potrzeba na moich 25m kw.Efekt nie do opisania R E W E L A C J A!!!! .Ja wahałem się od sondbara poprzez stereo,aż do kina domowego.Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten komplet,ani jednej!.Dziękuję wszytkim tu obecnym na forum ,którzy mi pomagali w podjęciu decyzji.szczególnie dla kol. blackninja-nie kupiłem co prawda u Niego z innych przyczyn nie zależnych ode mnie-ale ceny ma zacne.Pozdrawiam i życzę abyście byli tak zadowoleni ze sprzętu jak ja.
 

sobiepa

New member
Taaaaaak jestem każdemu w ciemno polecam.Fakt problemem dla mnie jest brak polskiego menu w tym ampli,oraz nie specjalnie zrozumiale napisana instrukcja obsługi w Naszym ojczystym języku.To jedyny może minus tego ampli.Poza tym rewelacja jak pisałem.Najwyżej trzeba będzie się tu posiłkować wpisami z innymi kolegami na forum odnośnie ustawień tego ampli.Napewno nie tylko ja mogę mieć problem z brakiem Polskiego menu.Pozdrawiam.
 
Do góry