soundbar z subwooferem czy bez

pingvin

New member
Witam, pytanie jak w temacie, cena do 1500zł, soundbar ma grać w pokoju 30 m2 głównie film i ps3 trochę muzyki. Jaki sprzęt będzie dobry?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie z subem. Nie podam Ci za dużo modeli bo mam małe rozeznanie w soundbar-ach. Jakbyś z 500zł dołożył to masz HK SB26. Trochę tańszy powinien być JBL SB400. Te znam bo bawiłem się mini kiedyś w MM.
 

pingvin

New member
JBL-a brałem pod uwagę, natomiast HK "bardzo ładny" chociarz trochę za drogi nie wiem czy warto dokładać skoro JBL i HK korzystają z tych samych patentów.
 

pingvin

New member
A co sądzicie o soundbarach yamaha np. model yas-152 posiada dwa 8,5-cm subwoofery wbudowane w listwę czy to wystarczy, może ktoś użytkuję jakiś fajny soundbar?
 

psiaja

Member
Sam rozglądam się za listwą głośnikową do lekko mniejszego salonu i biorę pod uwage wyłącznie modele z subem..
Nawet jak nie lubisz niskich tonów, to możesz maksymalnie obniżyć ich "moc", a będziesz miał dzięki temu pełny przekrój dźwięków
 

pingvin

New member
Widzę że bez suba się nie obejdzie, tak więc szukam czegoś z subem, jak ktoś ma jakieś fajne sugestie, może ktoś użytkuje to proszę pisać miło widziane jakieś informacje. I tak bez odsłuchu się nie obejdzie bo dużo tego na rynku a nie bardzo wiem na czy skupić uwagę.
 

pingvin

New member
Widzę że mało osób posiada i używa soundbary, ciężko się czegoś dowiedzieć na jaką markę i model zwrócić uwagę. Zostaje wyłącznie odsłuch w sklepie.
 

bnois

Member
Ja uzytkuje philipsa htl9100 i jestem zadowolony. Nie sluchalem innych, wybralem go poniewaz poza subem jest w pelni bezprzewodowy. Choc nagrzalem sie juz na zestaw, ktory podal w poscie powyzej kiki no ale to nie Twoj pulap cenowy. Ja za swojego nowego dawalem 1820 zl a rynkowo kosztowal 2400. Doloz kilka stowek a na pewno nie bedziesz zalowal. Aaa, tez mam 30m salon.
 

psiaja

Member
Widzę że mało osób posiada i używa soundbary, ciężko się czegoś dowiedzieć na jaką markę i model zwrócić uwagę. Zostaje wyłącznie odsłuch w sklepie.

Chętnie Ci pomogę, ale za ok 2 tyg i to niestety ze sprzętem z mniejszym budżetem.. Póki co, jestem zdecydowany brać LG 4530A
Jednak jak sam zauważyłeś - sprzęt należy odsłuchać samemu - każdy ma inne wymagania.. Braciszek jest mega zadowolony z LG LM670, kiedy ten TV jest dla mnie nie do przyjęcia..
Więc jak masz okazję to do sklepu i słuchaj.. a jak nie, to szukaj opinii/testów, kupuj przez neta i ew. oddawaj ;)
 

pingvin

New member
Widze że polecane soundbary to JBL SB400, Philips HTL9100 oraz HK SB26 (nie obejdzie się bez odsłuchu przed wyborem:) ), ale gdzie można je za jakąś rozsądną cene kupić?? bo wiadomo że markety zawsze mają wygórowane ceny.
 

Cyper

New member
Ja się podepnę.

Co do ofert na JBL i HK - blackninja ma mega ceny :) Gorąco polecam. BTW - dziękuję za propozycję.

Ja jednak założyłem mniejszy budżet, w dodatku pojawiły się niespodziewane wydatki zdrowotne, w związku z czym odsłuchałem LG NB4530A i zakupiłem.
Jestem prawie pewien że JBL czy HK zagrał by lepiej, ale zdecydowałem się na zakup tańszego rozwiązania, które mi wystarczy.

Reasumując: mi ten LG do nagłośnienia 20m2 pokoju w zupełności wystarczyło :)
 
Do góry