Soundbar vs zestaw 2.0 do 2000 zł

kepa416

New member
Cześć,

Szukam zestawu głośników pod TV Sony XF9005. Obecnie posiadam Edifier R2600 miałem je podłączone pod pc. Teraz po zakupie TV wydaje mi się że są odrobinę za duże i bez odpowiedniego źródła grają średnio.

Szukam zestawy soundbar z subem, albo mniejszych aktywnych głośników 2.0. Mam na to 2 tys zł.

Co zwróciło moją uwagę to na pewno zestaw Audio Pro A26


Wykorzystanie głównie muzyka i filmy. Gier nie będzie. Stąd większe zainteresowanie zestawem 2.0 który wydaje mi się być lepszym zestawem do słuchania muzyki.

Co mnie tak na prawdę interesuje jeśli chodzi o złącza to technologia BT aby móc odpalić muzykę z laptopa czy telefonu. Podłączenie pod tv to standard albo rca albo hdmi.

Co do samego dźwięku i muzyki to głównie elektronika, transe house oraz spora ilość rapu. Lubię dobrą górę i szeroką scenę. Średnio przepadam za mocnym basem.

Pokój ma około 28m2. Jest w formacie 4x7 m
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wykorzystanie głównie muzyka i filmy. Gier nie będzie. Stąd większe zainteresowanie zestawem 2.0 który wydaje mi się być lepszym zestawem do słuchania muzyki.

Moim zdaniem musisz jeszcze rozdzielić -muzykę i filmy, bo to są kompletnie 2 różne potrzeby.

Jeśli więcej muzyki owszem stereo i 2.0 jeśli przewaga filmów soundbar.
Soundbar daje więcej możliwości :wzmocnione dialogi tryby nocne itd -polecam wybrać taki, który ma korektor kilkupasmowy.

Kłania się też dostosowanie subwoofera (czasami podniesienie na 1-2cm na piankach) daje niesamowite efekty (brak łupania basem, staje się on bardziej kontrolowany, miękki)
Częściowe zasłonięcie basrefleksu to też czasem świetny zabieg.
Osobiście mam Samsunga K450 i to stosunek jakość/cena jest wielką :-o i :shock:

Główne audio oczywiście jest inne.
 
Do góry