Soundbar TCL Ray Danz TS9030 z Dolby Atmos.

Status
Zamknięty.

piotrr00

New member
OK, odpowiadam sam sobie ;-)
Może komuś się przyda
Przepiąłem soundbar do innego telewizora (jakiś zwykły Philips), tym samym przewodem, też przez HDMI ARC. Nie zmieniałem żadnych ustawień w TV (oczywiście poza wskazaniem wyjścia dźwięku, ale nic poza tym) Synchronizacja dźwięku z obrazem idealna! Czyli to problem telewizora LG, na anglojęzycznych forach jest mnóstwo dyskusji na temat tych problemów, szkoda że nie ma rozwiązań :-(
 

fly.high

New member
Chciałem kupić ten sounbar do tv Philipsa OLED805, który obsługuje dolby atmos. Jak więc podłączyć do niego soundbar TCL jak mój TV nie ma eARC? Po co w takim razie atmos?
 

TheVip

New member
Witam. Zakupiłem niedawno ten soundbar i również mam problem z wifi. Próbowałem już chyba każdej metody i soundbar nie jest widoczny ani w Spotify, ani w Google Home. W instrukcji parowania napisane jest, że poprawnie połączony soundbar z wifi poinformuje nas zieloną diodą podczas uruchamiania. Pytanie do osób które posiadają ten soundbar i działa im wifi. Czy ta zielona dioda jest dobrze widoczna? Mi się wydaje że coś tam świeci na zielono ale widać to jak się ma głowę przy samym soundbarze.. Poza tym u mnie po włączeniu soundbaru pokazuje się napis WiFi Connected.. Nie mam już pomysłu na to czemu on nie działa jak należy.
 

Daawid

New member
Witam,

zakupiłem telewizor TCL 65C715 a zaraz potem soundbar TS9030, zauważyłem opóźnienie dźwięku przy konsoli PS4. Soundbar jest podłączony po HDMI ARC do TV a konsola również HDMI do TV, ustawienia dźwięku na konsoli są ustawione na Bistream(dolby), ale na PCM również wyczuwam lekkie opóźnienie, chyba że jestem za bardzo przewrażliwiony, jest możliwość skorygowania opóźnienia? bo te ustawienia co są w TV i soundbar dodatkowo jeszcze opóźniają dźwięk.

Drugie pytanie tyczy się samej belki - czy za każdym wyłączeniem soundbara czy przejścia w tryb sleep trzeba klikać na pilocie audio mode żeby był na boost? cały czas soundbar wstaje na ustawieniu TV.

PS. Soundbar jeszcze nie został podpięty do wifi.
 

Daawid

New member
U mnie problem rozwiązany i z głośnością i opóźnieniem, pomógł restart tv do fabrycznych i soundbara, oraz ustawienie audio w trybie "dostęp", wszystko śmiga elegancko
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zagadaj jeszcze raz, bo dziś rozmawiał z fabryką w sprawie softu. Nie wiem czy tylko czy się dogadał.
 

LookAsh007

New member
Witam wszystkich, używam tego soundbara od pół roku i moje wrażenia poniżej:
- podłączenie pod wifi trwało jakieś 5 minut, nie było bezproblemowe ale udało się po 2-3 próbach;
- bardzo długo był problem z minimalną głośnością, która na przykład w nocy była jako tło do snu zbyt wysoka. Któraś aktualizacja softu rozwiązała ten problem kompletnie, da się teraz sciszyć do niemal niesłyszalnego poziomu.
- dźwięk jest bardzo dobry, bas głęboki, Dolby atmos włącza się bez najmniejszego problemu w Netfliksie.
- podłączone to to jest do telewizora TCL, stąd może brak problemów z gadaniem dwóch sprzętów ze sobą
- włącza się dość długo, to fakt. Idzie się przyzwyczaić, chociaż trochę to przeszkadza

Jedyny problem jaki mam to pilot - działa bardzo słabo, często muszę kilkukrotnie naciskać przyciski, po idealnym wycelowaniu w soundbara, zanim zaskoczy. Nie jest to wina baterii na pewno :) Ktoś doświadczył tego samego problemu, czy to wina mojego egzemplarza?
 

Czechuxx

New member
Mam w tv wejście HDMI ARC. Czy jest sens kupować TS9030 czy lepiej coś innego skoro i tak nie będę mógł korzystać z Atmos?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie co ile lat wymieniasz telewizor i kiedy planuje obecny zamienić ?
 

Czechuxx

New member
Ten telewizor ma 2.5 roku. Jest to LG 56". Nie mam w planach wymiany telewizora. Dopiero jak się zepsuje.

Ps. W TV jest OPTICAL DIGITAL AUDIO OUT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na myśli LG 65 ".
To w klasie cenowej spokojnie możesz sięgać po Ray Danz 9030.
Poczytaj , jak wyżej - tych co mają, co do jakości dźwięku.
 

Czechuxx

New member
Oczywiście miałem na myśli 55". Czytam forum i resztę internetu prawie non stop od wczoraj.
W pierwszej kolejności chciałem kupić JBL 3.1 no ale już tego nie ma. Czytając dalej zauważyłem, że q70r jest godny polecenia no ale też już nie znaleźć. Znalazłem tylko w neo24 ale być może z ekspozycji. Dzisiaj tego się nie dowiem no i cena lekko ponad 2000 oraz RD 9030, który jest bez problemu dostępny. Co do TLC obawiam się tych problemów co ludzie mają na forum

Biorę jeszcze pod uwagę JBL 5.1 za około 2100. I w tej chwili chyba mi najbliżej niego.
Myślisz, że lepiej wziąć 9030 czy JBL? Wiem, że to inna półka cenowa ale produkt raczej będzie na kredyt i tego tak nie odczuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry