Soundbar o głębokości do 10cm

Zbyshek

New member
Witam,
Szukam Soundbara do 55PUS6703. Na początek spytam czy mam jakiś wybór w modelach ze zintegrowanym subwooferem o głębokości jednostki do max. 10cm i szerokości max. 100cm do 800zł w kolorze szarym/srebrnym? Z tego co ja szukałem, to nie ma nic, ale może jakiś przeoczyłem. Wybór podyktowany niestety specyficzną szafką...
 

Zbyshek

New member
Obejrzyjcie JBL BAR Studio.

Nie mamy możliwości obejrzenia go u nas w mieście, a z recenzji w necie faktycznie mógłby dać radę, choć Ojciec nieco się obawia czy w pokoju 17m2 nie będzie to skrzeczeć ;) Niemniej jest w kręgu zainteresowań.

No ale...Powiedziałem Mu, że to były kosmiczne wymagania i teraz stał się bardziej elastyczny :D Mianowicie może już być wersja z subwooferem(szerokość max 17cm), ew. bez suba, jeśli tony niskie byłyby powyżej przeciętnej - w tym JBL BAR Studio z tego co czytałem podobno właśnie jest świetnie z tym basem. Budżet to już 1000zł, ale jest to absolutne max oraz wymiary co do soundbara też są konkretne, czyli:
wariant na szafce: soundbar o wysokości do max. 5,5cm, wtedy głębokość nie ma znaczenia
wariant pod szafką: soundbar o głębokości do max 10cm.

No i teraz bym prosił o jakieś podpowiedzi, chyba nieco łatwiej będzie :)
Z tego co ja znalazłem "wymiarowo" bardzo pasowałby model LG SJ5 oraz SHARP HT-SBW420 czy to dobre sprzęty?? Tak czy siak wybiorę to, co Wy zaproponujecie, bo temat soundbara jest dla mnie zupełnie czymś nowym ;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
O ile sama belka może zagrać już całkiem przyzwoicie ( JBL ) to jednak osobny subwoofer ( LG ) może zejść basem troszkę niżej ( większa średnica basu w subie )

w domu mam "zegarek" JBL Horizon , całkiem ładnie gra jak na "zegarek" , bas jest bardzo dobrze słyszalny ( pokojem nie trzęsie , są tam 2 przetworniki po pewnie max 3-4cm , ale odpowiednia obudowa robi swoje )

nie skreślał bym belki JBL ( warto posłuchać ) ale osobny sub doda sporo basu w szczególności w małym pokoju

ja osobiście szedł bym w belkę + sub
 

Zbyshek

New member
Oczywiście dla ścisłości, Ojciec nie będzie dyskoteki robił, ani też nie lubi jakichś super basów - po prostu, żeby to nie grało tak "płasko" i stawia na jakość niż moc :)
 

Zbyshek

New member
Witam ponownie :)
Dopiero co słuchałem w domu głośnika Marshall Acton - jak dla mnie i Ojca petarda! Czy ktoś może ma porównanie jak wypada JBL Studio Bar na tle tego głośnika?? Któryś z nich na pewno wezmę.
 

Zbyshek

New member
Soundbar tak nie zagra.

Zakupiłem dziś JBL Studio Bar - faktycznie nie gra tak jak Marshall Acton, inna charakterystyka po prostu, Marshall ma zdecydowanie głębszy dół, jest lepszy do muzyki, JBL znów pokazuje klasę w filmach, tutaj naprawdę robi robotę, a z muzyką po prostu "daje radę", na maksymalnej głośności o dziwo gra czysto i nie ma przesterowań, które występują w Actonie.

No ale...mam problem. Kupiłem kabel https://www.mediaexpert.pl/przewody-audio-video/kabel-hdmi-hdmi-savio-1-5-m,id-510073 ,podłączyłem do gniazda HDMI ARC w TV Philips 55"6703 i co pewien czas występuje przerwa w dźwięku, po prostu jest całkowita cisza przez ~0,5 sekundy. Do tego nie mogę sterować pilotem od TV, jedynie ustawiłem tak, że soundbar się włącza i wyłącza automatycznie przy włączaniu/wyłączaniu TV. A rozumiem, że to ma działać tak, że w momencie gdy naciskam VOL+na pilocie od TV, to nie powinna pojawiać się skala dźwięku na TV, a jedynie podgłaśniam sam soundbar? Doradźcie coś, to moja pierwsza styczność z soundbarami, nie sądziłem że aż takie problemy cholera napotkam...
 

darekgra

Member
W tv przełącz wyjście audio na kino domowe wtedy będzie możliwość sterowania głośnością SB... Przejrzyj inne opcje dotyczące przekazywania dźwięku jak i sterowania HDMI cec.
 

Zbyshek

New member
Pilot ogarnąłem, działa jak powinien. Z tym wyciszaniem to zauważyłem, że jest tak,że wycisza się jedynie wtedy gdy po prostu w TV jest brak głośniejszych dźwięków/dialogów - tak jakby ten soundbar miał taką opcję, że wycina szumy w tych momentach.... Trochę to irytuje. Nie mam czegoś takiego jak hdmi cec., Format Wyjścia Cyfrowego jest na Wielokanałowy(obejście), niby zalecane przy hmdi arc i Wyjscie audio na hdmi.
 
Do góry