Soundbar + głośniki satelitarne bezprzewodowe

Adamus78

New member
Witam


Chciałbym do swojego TV dokupić soundbar z głośnikami satelitarnymi, sztuk dwie. Niby proste a jednak gdy "żona" się miesza sprawa wygląda następująco:


Najlepiej sound bar bez żadnego pudła basowego i bocznych (kolor czarny lub biały) do którego będę mógł podłączyć głośniki satelitarne. Co do koloru satelit to muszą być białe , bez kabli łączność bezprzewodowa.





pozdrawiam
Adam
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Jest JBL 5.1, odpinane satelity na akumulator. Ale ma pudło basowe, też bezprzewodowe zasilane 230V. Polk Magnifi Max Ale satelity na stałe podpięte prądu.
 

adawro

New member
Jeśli tak jak w JBL odpinane to chyba nie muszą być białe?
Co do pudła basowego to IMHO pudło musi być, bez niego to to tylko posiadając bardzo słaby TV odczujesz różnicę.
Niestety przy cenie tego JBL to tylko jak chcesz bardzo zaoszczędzić miejsce bo już nie wiem czy budżetowy amplituner z budżetowymi kolumnami nie wyjdzie atrakcyjniej.
 

Adamus78

New member
Hihi to niech żona kupi, a Ty będziesz grymasić.


Widzisz jak się mówi babie, że takich cudów nie ma to odpowiada "są tylko nie umiesz znaleźć" :D.


Pokazałem jej ten zestaw modułowy BOSA, była zajarana. Później pokazałem jej cene i kazała mi szukać dalej :D


dzięki za pooc Panowie ide szukać kamieni i utopie... :D
 

Adamus78

New member
Jak się spisują AKG?
przesiadke zrobiłem z superluxów 681 w głównej mierze pod gry, FPSy online.

Na początku było dziwnie. SL681 mają mocniejszy bas czuło się jakaś moc. Pierwszą rzeczą zauważalną w AKG były za to wyraźniej odseparowane i czystsze dźwięki a także szersza scena.

Obecnie jak słuch trochę odsapnął po superluxach (w szczególności basu ) to w pełni można zauważyć piękno AKG. Jeżeli chodzi o gry to cud, miód, malina. Poszczególne dźwięki odseparowane, szersza scena, wyraźniej słychać przeciwnika i lepsze pozycjonowanie. Obecnie nawet bas wydaje się przyjemniejszy i bardziej właściwszy ( ten w SL był jakiś mocny, zalewający całą scene i teraz widzę że więcej mieszał niż powinien). Ostatnio znowu założyłem SL żeby zobaczyć jak to było i szybko ściągnąłem :)

Dodam, że AKG chodzą na integrze (asrock k6 fatality gaming z kartą ALC 1220) i karta daje rade je pociągnąć, strat w dźwięku nie zauważyłem - przy grach

Do testów ze słuchawkami zamówiłem DACa FX-AUDIO-X3 i jeżeli chodzi o gry nie wyczułem różnicy po miedzy DAC a Integrą ( głównie skupiałem się na scenie i pozycjonowaniu) więc DACa zwróciłem do sklepu.

Nie testowałem słuchawek odnośnie muzyki (DAC vs integra). Natomiast słuchanie muzyki AKG+integra, dźwięki są bardziej przyjemne dla ucha, czystsze i wyraźniejsze niż w SL681. Więcej można usłyszeć przynajmniej moim zdaniem

No i siedzenie w słuchawkach w porównaniu do SL jest wygodniejsze, słuchawek się tak nie czuje a uszy nie pocą ale to może być dlatego że SL mają już parę latek i nausznice nasiąkły i stwardniały troszeczkę :)
 
Ostatnia edycja:

Adamus78

New member
Czyli dobry zakup słuchawek :)


jestem zadowolony.


No dobra, może przejdą czarne :D, stara się powoli łamie i teraz takie widzę opcje dla siebie


Polecany przez was JBL BAR 5.1
lub
Denon heos homeCinema (ewentualnie homecinema hs2)


Co mi się podoba w Denonie:
- bezprzewodowość suba (JBL w sumie też ma : )
- możliwość rozbudowy o kolejne elementy z systemu Heos

a za homecinema (sub+bar) - cena 1500zł. (za to tylne trochę drożej wychodżą bo po ok 1k /sztuka)

Ktoś ma ten zestaw i mógłby coś więcej powiedzieć. Jakieś rady w co lepiej iść co lepiej gra JBL, Denon ?
 
Ostatnia edycja:

adaku

New member
Mam zestaw Denona Heos Bar i 2 Heos 5 H2 (tak jak szukasz w kolorze białym:)
Na codzien korzystam w połączeniu z radiem internetowym (minusem jest sterowanie tylko przez telefon) oraz do filmów, ale wtedy sam Bar. Kilka razy zestawiłem aby mieć zestaw ale po którymś razie odpuściłem.
Bar jest spoko, trzeba go sparować z telefonem aby cokolwiek sensownie ustawić (pilot załączony to chyba jakaś porażka)
Co do suba to się zastanów czy jest sens, w moim odczuciu jest tyle ile potrzeba, ale glośniki szczerze mówiąc mają go za dużo (momentami jest denerwujący)
Najfajnieszą wg mnie opcją jest możliwość polączenia ich aby grały to samo albo każdy niezależnie
Aplikacja - wola o pomstę, ma kilka plusów, można odtwarzać muzykę z telefonu ale jak zostawisz na dłużej to się wiesza. Można z zasobu sieciowego ale gubi go po dniu używania. Najlepiej się sprawuje muzyka z tunein. Dużym minusem aplikacji jest to że każda osoba w sieci może kontrolować głośniki, nie ma żadnej autentykacji/parowania z apką
 
Do góry