Soundbar do 4000zł

jarusiek

New member
Witajcie :)
W związku z przeprowadzką do nowego mieszkania, zacząłem rozglądać się za jakimś rozwinięciem możliwości audio mojego tv(sony55xe9305)- do tej pory w moim domu służył mi za to zestaw Logitecha z5500. W nowym mieszkaniu miejsce niestety ograniczone, w dodatku nie mam za bardzo możliwosci poprowadzenia kabli z uwagi na wynajem, wiec standardowy zestaw kd, musi byc zastapiony soundbarem.

Od jakiegoś czasu czytałem dość sporo, zarówno tu na forum, jak i w innych miejscach :) Uwagę moją zwrocil glownie zestaw Yamahy YSP2700, spelniajacy w sumie moje zalozenia- glownie bedzie to sprzet do filmow/Netflix/, tylko troche tv i tyle. Zależy mi więc na fajnych odczuciach dzwiekowych, przestrzeni itd.
Atmos w soundbarach to popierdolka, aczkolwiek moze warto popatrzyc tez w ta strone? Zwrocilem tez uwage na najnowszego Samsunga Hw n850, ktory takze posiada wszelkie aktualne standardy dzwieku DTSX itd ale rowniez omawianego ATMOS. Fajna sprawa jest, jak dobrze wyczytalem - w pozniejszym czasie mozna dokupic dodatkowe dwa glosniki, i zestaw staje sie pelnoprawnym 7.1.4 modelem hw n950.

Co myślicie o powyższych propozycjach? Może coś innego w tych pieniądzach polecicie- rozwazam tez sprzet uzywany/odnawiany :)

I jeszcze jedno, o co w sumie mialem pytać na poczatku- czy zagra to jakos przy takiej konfiguracji pokoju(sciany proste, sufit tez, zadnych zalaman, jednak z prawej strony "otwarty pokoj)

i66.tinypic.com/21lv7gy.jpg
 

Pingwinek

Banned
Wszystkim odpowiadam, aby najpierw przemyśleli co będą wrzucać do soundbara. Skąd będzie dostarczany dźwięk i w jakim formacie.
DA zgłasza sie na ysp 2700 jak Dolby true HD, bo w sumie to jest ta sama ścieżka dźwiękowa.
 

jarusiek

New member
@Pingwinek napisałem więc wyżej do czego potrzebuję sprzęt, i skąd będzie otrzymywany dźwięk :) Sony 55XE9305
@kiki luknij na pw. To co podałeś teraz to chyba tv :)

Czytam i czytam- i zastanawiam się czy w tym przypadku jest sens dopłacać do nowego samsunga n850/950:blagam:
 

Pingwinek

Banned
@Pingwinek napisałem więc wyżej do czego potrzebuję sprzęt, i skąd będzie otrzymywany dźwięk :) Sony 55XE9305
@kiki luknij na pw. To co podałeś teraz to chyba tv :)

Czytam i czytam- i zastanawiam się czy w tym przypadku jest sens dopłacać do nowego samsunga n850/950:blagam:
Niestety napisałeś jedynie o Netflixie, a nie skąd go będziesz puszczać. Może masz xbox one i wtedy netflix jest w DA :) Tak samo "FILMY"..... Masz media player czy przez TV odtwarzasz. Jest to ważne bo dźwięk HD z TV raczej nie pójdzie.
Co do układu salonu to ysp może mieć kłopot przy tak otwartej przestrzeni. Dlatego radzę kupić przez internet i przetestować
 
Ostatnia edycja:

jarusiek

New member
Już więc tłumacze- Netflix z wbudowanej aplikacji w tv Sony 55xe9305 o ktorym napisalem, tv obsluguje DA, i z tego co czytalem apka rowniez.
Obawiam sie wlasnie tego jak to zachowa sie w moim pokoju, dlatego tez biore pod uwage nowe zestawy Samsunga z tylnymi glosnikami, choc info w pl na temat zestawu hw n850/950 niewiele
 

Pingwinek

Banned
Już więc tłumacze- Netflix z wbudowanej aplikacji w tv Sony 55xe9305 o ktorym napisalem, tv obsluguje DA, i z tego co czytalem apka rowniez.
Obawiam sie wlasnie tego jak to zachowa sie w moim pokoju, dlatego tez biore pod uwage nowe zestawy Samsunga z tylnymi glosnikami, choc info w pl na temat zestawu hw n850/950 niewiele
To że TV obsługuje dany format nie znaczy, że może go bezstratnie przekazać po ARC. Dalej zalecam okres testowy. Raczej obstawiam, że Dolby Atmos będzie "obniżany" do DD 5.1 Czyli dalej nie widzę jak u Ciebie soundbar ma odebrać ścieżki audio HD
Post może już ma ponad rok ale
"You will never be able to output HD/3D audio from today's TVs (via ARC or S/PDIF). So you will always be limited to AC3/DTS which is more than good enough for the average Joe. HD/3D audio via ARC won't be supported until HDMI 2.1 (eARC)."
Nie sądzę aby Twój TV obsługiwał eARC dlatego nie "usłyszysz" Atmosa na soundbarze, tym bardziej, że oba urządzenia muszą mieć ten nowy standard
 
Ostatnia edycja:

jarusiek

New member
To że TV obsługuje dany format nie znaczy, że może go bezstratnie przekazać po ARC. Dalej zalecam okres testowy. Raczej obstawiam, że Dolby Atmos będzie "obniżany" do DD 5.1 Czyli dalej nie widzę jak u Ciebie soundbar ma odebrać ścieżki audio HD
Post może już ma ponad rok ale
"You will never be able to output HD/3D audio from today's TVs (via ARC or S/PDIF). So you will always be limited to AC3/DTS which is more than good enough for the average Joe. HD/3D audio via ARC won't be supported until HDMI 2.1 (eARC)."
Nie sądzę aby Twój TV obsługiwał eARC dlatego nie "usłyszysz" Atmosa na soundbarze, tym bardziej, że oba urządzenia muszą mieć ten nowy standard
Troszke poczytalem, i...zgadza sie to co napisales, zmyliło mnie to "obsługuje dolby Atmos" :eek: Trzeba sie wiec bedzie zaopatrzyc w ps4pro ktore jeszcze do niedawna posiadalem :) Wtedy rozumiem nie powinno byc problemu z nowinkami dzwiekowymi, ktore w koncu chcialbym uslyszec :)
@Pingwinek ktory zestaw w takim przypadku bedzie lepszym rozwiazaniem? Na testy oczywiscie wezme, skoro jest taka mozliwosc
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Przez TV nie ma sygnału Atmos do 950
Musiałem BDUHD PODŁĄCZYĆ POD ARC i wtedy zadziałało zapaliła się
Magiczna Niebieska dioda 😉👍
Z aplikacji Netflix nie działa ?!
 

jarusiek

New member
Przez TV nie ma sygnału Atmos do 950
Musiałem BDUHD PODŁĄCZYĆ POD ARC i wtedy zadziałało zapaliła się
Magiczna Niebieska dioda 😉👍
Z aplikacji Netflix nie działa ?!
Z aplikacji w tv nie, zmyliło mnie to co napisałem poniżej. Ale juz z apki na ps4 pro problemu nie bedzie :) vvv jak posiadasz n950 napisz prosze na pw jak wrazenia :)
 

Pingwinek

Banned
Troszke poczytalem, i...zgadza sie to co napisales, zmyliło mnie to "obsługuje dolby Atmos" :eek: Trzeba sie wiec bedzie zaopatrzyc w ps4pro ktore jeszcze do niedawna posiadalem :) Wtedy rozumiem nie powinno byc problemu z nowinkami dzwiekowymi, ktore w koncu chcialbym uslyszec :)
@Pingwinek ktory zestaw w takim przypadku bedzie lepszym rozwiazaniem? Na testy oczywiscie wezme, skoro jest taka mozliwosc
Niestety Aplikacja Netflixa na ps4pro nie obsługuje DA. Oficjalnie ten format wspierany jest przez aplikację na Xboxy i chyba Apple TV 4K.
Co do wyboru z tych dwóch modeli to mogę jedynie porównać ich specyfikację. Samsung jest tak świeży, że nie znalazłem nawet żadnych testów. Pewnie DA ma będzie miał przewagę w twoim pokoju, bo zawsze sufity są w tym samym miejscu :), czyli dźwięk ma się od czego odbić. Tylko pytanie czy będziesz coś słuchał w tym formacie...
Mały plus na korzyść Yamahy to 3 wejścia HDMI Samsung ma 2
 
Ostatnia edycja:

jarusiek

New member
Po głębszych przemysleniach- dokupie przystawke apple 4k dk zestawu. A co do niego samego zdecydowalem sie pozostac tylko przy opcji zestawow z tylnymi kolumnami- z uwagi na ksztalt pokoju. Na ta chwile zdecydowany jestem na ktorys z zestawow samsunga(rozwazalem tez Polka Maxify Max SR, jednak z uwagi na problemy z zakloceniami przy wylaczonym sprzecie) moze Ktos mial stycznosc z obydwoma- czy rzeczywiscie n950 warty jest tych ponad 2000zl doplaty, za w zasadzie same kodeki? K950 za aktualna cene wydaje sie byc bardzo dobra opcja- a moze cos innego, podobnego?
 

Pingwinek

Banned
Po głębszych przemysleniach- dokupie przystawke apple 4k dk zestawu. A co do niego samego zdecydowalem sie pozostac tylko przy opcji zestawow z tylnymi kolumnami- z uwagi na ksztalt pokoju. Na ta chwile zdecydowany jestem na ktorys z zestawow samsunga(rozwazalem tez Polka Maxify Max SR, jednak z uwagi na problemy z zakloceniami przy wylaczonym sprzecie) moze Ktos mial stycznosc z obydwoma- czy rzeczywiscie n950 warty jest tych ponad 2000zl doplaty, za w zasadzie same kodeki? K950 za aktualna cene wydaje sie byc bardzo dobra opcja- a moze cos innego, podobnego?
Poczytaj sobie opinie z ceneo o k950, bo z tego co pamiętam też masz kanapę przy ścianie.
Co do przystawki to jeżeli korzystasz z produktów apple to rozumiem wybór. Jeżeli nie shield będzie lepszym wyborem. Jeżeli jestem na bieżąco to apple 4k jeszcze nie dostało dolby atmosa (beta testy)
 

jarusiek

New member
Nie do konca jestem w temacie przystawek do tv, wiec myslalem ze tylko omawiany apple 4k to posiada, z tego co widze w shield'zie jest wszystko obslugiwane, a nie jestem jakos fanem apple, wiec wybor wiadomy- dzieki za pomoc!
Naroznik bedzie przy scianie, ale za siedziskiem jest spory kawalek oparcia wiec kolumny jednak sie sprawdza. W tej kasie raczej lepszego wyboru nie bedzie- belki bez tylu bazujace glownie na odbiciach chyba dadza jeszcze gorszy efekt:roll:
 

Pingwinek

Banned
Nie do konca jestem w temacie przystawek do tv, wiec myslalem ze tylko omawiany apple 4k to posiada, z tego co widze w shield'zie jest wszystko obslugiwane, a nie jestem jakos fanem apple, wiec wybor wiadomy- dzieki za pomoc!
Naroznik bedzie przy scianie, ale za siedziskiem jest spory kawalek oparcia wiec kolumny jednak sie sprawdza. W tej kasie raczej lepszego wyboru nie bedzie- belki bez tylu bazujace glownie na odbiciach chyba dadza jeszcze gorszy efekt:roll:
To że masz gdzie postawić kolumienki to nie znaczy, ze się sprawdzą. Też mam kanapę z miejscem na ustawienie głośników z tyłu. Tylko potem ktoś siedzi przy głośniku, zasłaniając go itp... Cytat z ceneo k950", najlepsze efekty są gdy kanapa stoi mniej więcej na środku między soundbarem a satelitami" Chyba, że lubisz sam oglądać filmy i siedzisz w środku kanapy, to jakoś skalibrujesz ( jeżeli jest taka opcja). Apple4k jest też dobrym rozwiązaniem ma dolby vision. Nie ma wyraźnego zwycięzcy pomiedzy shieldem a A4K
 

jarusiek

New member
Jesli chodzi o ZF9, nawet z opcjonalnymi tylnimi kolumnami, gra sporo gorzej od k950- przynajmniej sadzac po opiniach na internecie, efekt surround jest "sztuczny".
Kiki jakies nowosci sprzetowe jesli chodzi o soundbary w najblizszym czasie wychodza. O ktorym modelu Sharpa mowa?
 
Do góry