Soundbar do 2 tyś

pawelox01

New member
Cześć,

Chciałbym kupić grajbelke do salonu polaczonego z kuchnia o wymiarze 25m2 i mam 2 pozycje do wyboru.
1. Yamaha ats-2070 - 1399zl
2. Samsung hw Q70r - 1599zl

Zestaw bedzie podlaczony planowo do tv sony/LG oled 55" i ps5.
Wykorzystywane bedzie glownie do ogladania tv, netflix, granie i sporadyczne sluchanie muzyki z youtuba

Co przemawia za samsungiem to dolby atmos ale slyszalem ze kiepsko sie to sprawdza w praktyce z netflixem

Yamaha ma za.to dts virtual co daje ciekawe efekty przestrzeni

Do obydwu modeli mozna dokupic 2 tylne glosniki ktore dodatkowo wzbogaca dzwiek

Sa inne ciekawe propozycje? Co lepiej sie sprawdzi do moich preferencji i rozmiaru pomieszczenia?

Dziękuję za wszelką pomoc
833d63377263de5ca9c1adf6eba35e23.jpg
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwsze pytanie , gdzie w takiej cenie jest Q70 ? Kupiłem go w zeszły weekend i zapłaciłem 1860 zł i to była na ten czas najniższa cena , nie pomyliłeś z Q60 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bar 3,1 JBL
Ray Danz z Dolby Atmos- gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
 

pawelox01

New member
Pierwsze pytanie , gdzie w takiej cenie jest Q70 ? Kupiłem go w zeszły weekend i zapłaciłem 1860 zł i to była na ten czas najniższa cena , nie pomyliłeś z Q60 ?

Pracuje w samsungu i mam znizki na sprzety


Bar 3,1 JBL
Ray Danz z Dolby Atmos- gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj proszę maila to CI wyślę.

A czym jbl i tcl wyroznia sie na tle pozostalych soundbarow?
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nice :) - jak tak to faktycznie możesz cenę lepszą mieć


Ja napiszę Ci tak , mam w rodzinie JBL 3.1 i nijak ustawić żeby subwoofer nie dudnił. Żadne ustawienie nie mogło go kontrolować jak chciałem. Mi to się nie podoba.

Ray Danz odpuściłem z jednego powodu, nigdzie nawet go nie widziałem fizycznie na oczy , a tym samym nawet w warunkach sklepowych nie odsłuchałem.

Do kupna soundbara zbierałem się od kilku miesięcy i jak usłyszałem Samsunga Q60 dźwięk był dla mnie idealny do filmu jak i muzyki. A jak się trafił Q70 to już się nie zastanawiałem. 2 tygodnie w domu i wszystkie filmy jakby od nowa się oglądało :). Nie zastanawiaj się :) i bierz Samsunga
 

pawelox01

New member
Musze poczytać jakies recenzje tego ray danz, bo zaciekawil mnie.
Q70r sluchalem na sklepie ale to nie to samo co warunki domowe.

Wydaje mi sie ze najrozsadniej kupic online z możliwością zwrotu i testowac
 
Jak coś mam Ray Danz i gra codziennie podpięty pod tv od LG. Dupy nie urywa, ale jak na belke za ok 1700 pln jest ok i subwoofer robi robotę. Minus to długo się włącza.
 

pawelox01

New member
Czy umiejscowienie wylotu powietrza ma znaczenie?
W samsungu jest z tylu co mnie martwi, bo wolalbym aby subwoofer przylegal do sciany,
Ray danz natomiast ma wylot skierowany w podloge, a to jeszcze gorsze, nie chce robic imprezy sasiadowi pode mna, mieszkam na 1 pietrze.

Z tego co parzylem to yamaha i sony maja wyloty powietrza z przodu
 

pawelox01

New member
Koniec koncow wybór padl na sony zf9 ze wzgledy na frontowy wylot powietrza a takze zlacze eArc ktore przyda sie do nowych tv i ps5. Co prawda sony kosztuje 2500zl ale jest to cena ktora jestem jeszcze wstanie zaplacic. Za 2500zl moge miec takze samsunga Q80r ale znowu brak złącza earc oraz zle umiejscowiony wylot powietrza go dyskwalifikuje
 

Metka

New member
Mam sony ht zf9 już półtora roku i uważam że to był dobry wybór. Jak dla mnie to wystarczy a tylne głośniki były w promocji za 1 złotówkę przy zakupie soundbara.
 
Do góry