Soundbar dla kinomana

Zbyshek

New member
Witam :)
Tym razem szukam dla siebie soundbara stricte do filmów/seriali do ~1500zł. Mieszkam w bloku, pokój 16m2 - także nie zależy mi tyle na mocy co na jakości dźwięku przestrzennego i głębi. Ciekawi mnie model SAMSUNG HW-N650/EN, który ma 8 oddzielnych głośników, w tym centralny, no i te info: "głośniki zostały skonfigurowane i dostrojone przez nowoczesne laboratorium Samsung Audio Lab w Kalifornii." - brzmi obiecująco.
W warunkach domowych słuchałem dwóch starszych modeli Samsunga, oba zaczynały dobrze brzmieć dopiero po znacznym podgłośnieniu i obawiam się, że każdy Samsung tak może mieć. Tego N650 nie słuchałem, ale w sklepach zawsze największe wrażenie na mnie robił Samsung gdy volume było na max., a szukam czegoś, co będzie miało głębię dźwięku również przy niskiej głośności. Z recenzji ciekawe są modele Denona i Yamahy oraz JBL 2.1 - ten ostatni niby lepszy do muzy, czy tak faktycznie jest?
Ciekawiłaby mnie opinia kogoś, kto może słuchał tego Samsunga i ma porównanie do JBL 2.1 czy soundbarów od Denona i Yamahy albo kogoś, kto tak jak ja kupił grajbelkę do filmów i jest z niej zadowolony.
Mam również zapytanie czy jeśli szukam soundbara do filmów, to obowiązkowo powinien być w nim głośnik centralny?? W grę wchodzi jedynie soundbar+sub bez żadnych dodatkowych głośników, bo po prostu nie mam dużo miejsca.
Zdaję sobie sprawę, że za wiele nie można oczekiwać od tego rodzaju sprzętu vs prawdziwe KD, ale doradźcie mi coś, co da mi satysfakcjonujące kinowe brzmienie.:) Z góry dzięki za wszelkie porady.
 

Zbyshek

New member
JBL bar 3,1 - ma najbliżej.

Trochę drogi, akurat ten ma za mocny sub, ktorego nie wykorzystalbym w bloku i tu mi sie nasuwa pytanie - czy do belki z tego zestawu pasowalby sub od 2.1?🙂 Może bym znalazł kogoś kto chciałby sie zamienic gdybym sie zdecydował...
Domyślam sie kiki, ze sluchales wielu soundbarow, naprawde te JBL'e deklasuja rywali? Bo z tego co przepatrzylem forum one polecane sa w sumie w kazdym przedziale cenowym🙂
 

GleNinja

New member
ja ich nie słuchałem, natomiast z opinii kolegi wynika- że JBL uwypukla skrajne pasma - i brakuje średnicy, a z kolei Denon nie jest aż tak "widowiskowy" ale ma średnicę - dobrze sie go słucha przy muzyce

ale jak piszę - to nie moje wrażenia - ja nie miałem okazji ich odsłuchiwać
 

Zbyshek

New member
No cóż, wydawać by się mogło, że Samsung będzie robił co raz to lepsze soundbary przy takiej współpracy:) Mój wybór z tego co przepatrzyłem przez ostatnie dni ogranicza się właśnie do HW-N650/EN i JBL 2.1. Na "papierku" zdecydowanie lepiej wygląda Samsung dla mnie, tak czy siak najpewniej wezmę któregoś z nich.
Są tu może jacyś użytkownicy tego Samsunga?:) Jestem ciekaw czy w filmach sprawdza się tak świetnie jak to wynikać może ze specyfikacji... Ew. posiadacze JBL 2.1 - w domowych warunkach czujecie te kinowe brzmienie? Niczego nie brakuje temu zestawowi? Dialogi są wyraźne w trybie "film"? Szukam kurczę ciągle tej "kropki nad i", żeby się zdecydować ;)
 

Zbyshek

New member
A jeszcze jedno pytanie... Czy Marshall Woburn to lepsze rozwiązanie do filmów vs soundbar? Słuchałem mniejszego brata "Actona" i byłem pod wrażeniem czystości dźwięku. A na ten jeden głośnik akurat miałbym idealne miejsce:)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
No cóż, wydawać by się mogło, że Samsung będzie robił co raz to lepsze soundbary przy takiej współpracy:) Mój wybór z tego co przepatrzyłem przez ostatnie dni ogranicza się właśnie do HW-N650/EN i JBL 2.1. Na "papierku" zdecydowanie lepiej wygląda Samsung dla mnie, tak czy siak najpewniej wezmę któregoś z nich.
Są tu może jacyś użytkownicy tego Samsunga?:) Jestem ciekaw czy w filmach sprawdza się tak świetnie jak to wynikać może ze specyfikacji... Ew. posiadacze JBL 2.1 - w domowych warunkach czujecie te kinowe brzmienie? Niczego nie brakuje temu zestawowi? Dialogi są wyraźne w trybie "film"? Szukam kurczę ciągle tej "kropki nad i", żeby się zdecydować ;)
Na to trzeba trochę czasu, druga sprawa to myślisz, że samsung uważa że robi złe audio? :)
 

Zbyshek

New member
Na to trzeba trochę czasu, druga sprawa to myślisz, że samsung uważa że robi złe audio? :)

Pewnie Samsung uważa, że robi dobre audio, i chce robić jeszcze lepsze, bo inaczej by się za to nie zabierał :) Mnie nasunęło się w takim razie takie pytanie, czy my - potencjalni kupujący powinniśmy wyjść z takiego bezpiecznego założenia, że jeśli decydować się na audio - w tym wypadku soundbar, to czy z góry odpuścić sobie m.in. markę Samsung? :)
 
Do góry