Soundbar czy może coś innego ?

azylybyly

New member
Cześć, planuje zakup nowego tv a jeśli już to od razu do tego jakiś zestaw grający, ostanio zaciekawił mnie sprzet typu soundbar. Poreczne, bez kabli i nawet nienajgorszy dźwięk (odsłuch w media markt onkyo ls t10) i tak się zastanawiam co by było dobre na polepszenie dzwieku z tv a za razem, żeby można było podlłaczyc laptop przez bt i posłuchać muzyki. Bardziej chodzi mi o drugą kwestię czyli o słuchanie muzyki niż efekty w filmach czy grach. Co byscie polecili tak do 2 tys? z czystym dzwiekiem i w miare mocnym, ale nie "pierdzącym" basem. Aktualnie mam głośniczki z logitecha jakies za 200 zł i chciałbym cos trochę lepszego. Dzisiaj w saturnie słuchałem sobie na bluetooth jbl sb400 i dzwiekowo spodobał mi się bardziej od soundbara onkyo ls sb50 jeśli dobrze napisałem. A może polecicie całkiem cos innego ? np. jakies dobre głośniki komputerowe wystarcza i do laptopa i tv? Czesciej będę słuchał kanały muzyczne i muzyke z laptopa, a od czasu do czasu jakiś film, the voice of poland itp. Co byscie polecili do tych 2 tys? aktualnie jestem za jbl ale tak jak mowie nie słuchałem za wiele wiec czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ja osobiście jestem zwolennikiem małych kolumienek,dlatego mam pod xboxa podłączone monitorki jbl z subeb 20 cm (rowniez jbl i do tego wzmaczniacz harmana) a do nowego telewizora podłączyłem mój 2 zestaw logitech-z5500 wiem że nie grają one wzorowo(satelitki) ale po pogłośnieniu samego tv dźwięk jest super i mega wielki bas (filmy,gry,muzyka)
 

azylybyly

New member
no tak 2 tys raczej max. za 1900 jest jbl. i prosiłbym o linki ponieważ nie bardzo się jeszcze orientuje w domowym audio, wiec modele głosnikow czy słowo monitor nic mi nie mowi ;) tak jak mowie nie oczekuje po tym dzwieku ze sprzętu za 10 tys tylko po prostu żeby w domu było cos kompaktowego i grało lepiej niż wieża czy tv;) czy może wystarczy bose companion 5 a może i nawet 3 zamiast jbl sb400? Bo powiem wam ze jbl czystoscia i basem przebił chyba te onkyo ls b50... oczywiście odsłuch w saturnie ale i tak roznice było słychać.
 

collider

New member
Bez reklam
Bose companion 5 to głosniki do komputera i nigdy nie zagrają jak ten JBL. Bardzo fajnie gra ten Samsung HW-F751, ale możesz też kupić np. amplituner Pioneer VSX 323 i do tego monitory Boston Acoustics A 26 (bardzo dobre na marginesie). Jak zabraknie basu dla ciebie to zawsze możesz dokupić jakiś używany sub. Jest jeszcze coś takiego BOSTON ACOUSTICS Soundware XS 2.1.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po Bluetooth audio to furorę zrobią L8 i L16 JBLa, od dzisiaj słucham tego większego i nie mogę się odczepić :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten JBL wymiata.
Właśnie mam go u siebie .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jonatanek

New member
O którym JBL mówisz?? A i czy on również ma na podobnym poziomie dzwięk przestrzenny co Philips Fidelio HTL 910?? Pytałem o Philipsa też na PW ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie , Philips ma większą przestrzeń. Philips Fidelio to prawdziwa przestrzeń.
Tu z kolei JBL jako belka dźwiękowa - a właściwie wielka kłoda pokazuje dźwięk muzyczny.
 
Do góry