Soundbar Czy kino?

Konan

New member
Witam, planuje zrobić trochę zakupów i odświeżyć swój sprzęt min. nowy telewizor i PS4 a do tego przydało by się coś co ulepszy dźwięk, Dlatego zwracam sie do Osób bardziej obeznanych w tych tematach.
Nie chciałbym wydać więcej niż 3k. pokój ma ok 20m2
Na początku myślałem nad kinem Harman Kardon AVR 151S, HKTS 5 BK
Później zacząłem sie zastanawiać nad Harman Kardon AVR 161-S, HKTS 9 BK warto doplacać do tego kina? czy różnica miedzy tymi kinami bedzie duża?
3k na kino to raczej nie dużo więc może soundbar w tej cenie będzie lepszym rozwiązaniem, co o tym myślicie?
Zależy mi glównie na dobrym dżwięku przy filmach.
 
Znajdz tu Blackninja on ma HK i fajne ceny na zestawy, powinieneś być zadowolony. Bata sobie odpuść to jest dobre rozwiązanie ale nie do salonu a do sypialni moim zdaniem, avr daje więcej możliwości.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Konan

New member
Ok, dzięki, a powiedzcie mi jeszcze czy różnica miedzy tymi modelami Harmana będzie duża, warto dopłacać? i czy będzie to grało lepiej niż soundbar w tej cenie?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Soundbar to proteza dźwięku przy filmach. Nigdy prosta belka pod tv nie da takiej przestrzeni jak tradycyjny ampli + choćby podstawowy zestaw kolumn 5.0.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ok, dzięki, a powiedzcie mi jeszcze czy różnica miedzy tymi modelami Harmana będzie duża, warto dopłacać? i czy będzie to grało lepiej niż soundbar w tej cenie?

Różnicy raczej na pewno nie będzie. Trochę źle podchodzisz do tematu bo zwróć uwagę, że masz 20m2 do zapełnienia dźwiękiem wielokanałowym. Avr151 to za mało ze względu na moc i nie ma autokalibracji. Będziesz najprawdopodobniej kręcił głośność blisko maxa. Szału zatem nie będzie i możesz być mocno rozczarowany efektem.

Avr161 też nie powala mocą ale już ciut lepiej i ma autokalibrację.
Druga sprawa to głośniki.
Jeżeli już avr161 to może dołożyć ciut do budżetu i za hkts9 wziąć hkts30.

Jeżeli masz budżet napięty jak gumka w stringach i więcej nie możesz dołożyć to musisz mieć świadomość, że to co wybrałeś jest delikatnie mówiąc ciut słabe.
Jak nie ma parcia na zakupy i możesz przez jakiś czas dozbierać na inny zestaw to będą to lepiej wydane pieniądze.
 

collider

New member
Bez reklam
Dobry soundbar potrafi tez ladnie zagrac i dac fajny kinowy efekt. Oczywiscie nie ma mowy o wrazeniach surround takch jak w typowym KD, ale np. soundbar Philips Fidelio B5 jest juz do nabycia w twoim budzecie a ma mozliwosc rozlozenia glosnikow efektowych. Sa bezprzewodowe, wiec nie masz zbednego okablowania. Prosta instalacja i prosta obsluga. Swietna alternatywa dla kina domowego.
 

Konan

New member
Avr161 też nie powala mocą ale już ciut lepiej i ma autokalibrację.
Druga sprawa to głośniki.
Jeżeli już avr161 to może dołożyć ciut do budżetu i za hkts9 wziąć hkts30.

Jeżeli masz budżet napięty jak gumka w stringach i więcej nie możesz dołożyć to musisz mieć świadomość, że to co wybrałeś jest delikatnie mówiąc ciut słabe.
Jak nie ma parcia na zakupy i możesz przez jakiś czas dozbierać na inny zestaw to będą to lepiej wydane pieniądze.

Dzięki za odpowiedź, czyli jak dołożę do hkts 30 to będzie to już jakoś grało? Zależy mi na w miare fajnym dźwięku w filmach ale nie chce wydawać fortuny.
Czy może jakiś inny amplituner? znajde cos lepszego do kwoty 4000-4500zl?
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czy może jakiś inny amplituner? znajde cos lepszego do kwoty 4000-4500zl?

W tej kwocie już jest większe pole manewru.
Coś z denona , onkyo lub marantza się znajdzie.
Pytanie jeszcze o kolumny. Czy fronty (L i P) muszą być małe czy mogą być podłogowe ?
 
Ostatnia edycja:

Konan

New member
Mogą byc podłogowe, to co byś polecił w tej kwocie maksymalnie do 4500zl?
Znalazłem jeszcze coś takiego na stronie sklepu, Yamaha BD-S477, RX-V481, NS-PA40 Co o tym myślisz?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mogą byc podłogowe, to co byś polecił w tej kwocie maksymalnie do 4500zl?
Znalazłem jeszcze coś takiego na stronie sklepu, Yamaha BD-S477, RX-V481, NS-PA40 Co o tym myślisz?

Plastikowe kolumienki sobie odpuść.
Zapewniam cię, że do 4,5k znajdzie się dobry sprzęt nie tylko do kd.
 
Do góry